Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paryż. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Paryż. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Francuzi najbardziej obawiają się katastrofalnego wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę, a w dalszej kolejności zarażenia chorobą najbliższych.
Przedłużenie kwarantanny do 15 kwietnia daje się we znaki także Paryżanom. Mieszkańcy Francji otwarcie przyznają, że ogarnia ich strach w obliczu narastającej fali epidemii koronawirusa.

Jak wynika z sondażu opinii publicznej przeprowadzonego przez ośrodek Depanneo, osiemdziesiąt siedem procent o to zapytanych boi się, iż gospodarka pod wpływem skutków epidemii załamie się. Dla nieco mniejszego odsetka, osiemdziesięciu jeden procent, ankietowanych głównym powodem obaw jest troska o bliskich, by nie zarazili się wirusem. Trzy czwarte osób lęka się, że bezwiednie zarazi osoby ze swojego otoczenia. Ponad sześćdziesiąt procent boi się o swoje życie, czterdzieści procent, że na rynku zabraknie żywności, a co trzeci ankietowany, że straci pracę.

Wiele niepokoju wzbudza wiadomość o przedłużeniu kwarantanny do piętnastego kwietnia. Jedna trzecia Paryżan mieszka na powierzchni mniejszej niż trzydzieści metrów kwadratowych, a połowa z tych osób będzie zamknięta przez kolejne dwa tygodnie na piętnastu metrach kwadratowych. Już do tej pory ze stolicy wyjechało ponad milion mieszkańców.
Relacja Marka Brzezińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty