Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.pixabay.com/Peggy_Marco (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/Peggy_Marco (domena publiczna)
Szczecińskie uczelnie są przygotowane do prowadzenia zajęć online. Z pomocą przychodzą aplikacje, które pozwalają na prowadzenie relacji wideo "na żywo" czy programy, dzięki którym można na bieżąco wykonywać zadania zlecone przez wykładowców.
Szkoły wyższe będą realizowały te zajęcia, które można odbyć przez internet. Reszta odbędzie się po powrocie do tradycyjnych metod nauki.

To proste narzędzia z których będzie można korzystać w domu - tłumaczy Karolina Płotnicka-Błach, rzecznik prasowy Uniwersytetu Szczecińskiego. - Studenci muszą je poznać - jeśli jeszcze nigdy z nich nie korzystali - i się z nimi zaprzyjaźnić - mówi Płotnicka-Błach.

Uczniowie nie uciekną również od list obecności. Microsoft Teams to aplikacja, dzięki której będzie można zobaczyć kto jest aktywny - tłumaczy Mateusz Lipka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. - Ona działa troszeczkę podobnie jak stare "Gadu Gadu", widać kto jest dostępny i wykładowca może się bezpośrednio połączyć na wideokonferencji - mówi Lipka.

Studenci nie zapomną, jak wyglądają ich nauczyciele - będą mogli ich zobaczyć na ekranie komputera - mówi doktor Katarzyna Szymańska, prodziekan do spraw jakości kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. - Wykładowca będzie miał podłączoną kamerę i będzie mówił do studentów, którzy go będę mogli oglądać w czasie rzeczywistym - dodaje Szymańska.

Działalność uczelni w kraju została zawieszona do 25 marca. To nie oznacza, że szkoły wyższe nie mogą realizować zajęć on-line. Od stanu epidemicznego w kraju zależy kiedy uczelnie wrócą do normalnej pracy.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty