Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła pół miliona - informuje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.
Liczba zgonów przekroczyła 23 tysiące, a epicentrum pandemii to teraz Europa. Coraz gorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych.

Najgorsza sytuacja od wielu dni panuje we Włoszech. Liczba ofiar przekroczyła tam 8 tysięcy, rośnie też liczba zainfekowanych. "Mamy 4,5 tysiąca nowych zakażeń, w sumie już ponad 62 tysiące" - informował Agostino Miozzi z włoskiej obrony cywilnej. Dodał, że "33 tysiące osób są w izolacji w swoich domach, ponad 3 i pół tysiąca osób znajduje się na oddziałach intensywnej terapii".

W Hiszpanii liczba zmarłych przekroczyła 4 tysiące. W Stanach Zjednoczonych zmarło już 1150 osób, a liczba zakażonych to 80 tysięcy, czyli prawie tyle, co wszystkich przypadków infekcji w Chinach. Szybko rosną też statystyki w Turcji, gdzie zmarło już 75 osób, a zainfekowanych jest ponad 3 i pół tysiąca.

Koronawirus jest już we wszystkich krajach świata na wszystkich kontynentach. Nakaz pozostania w domach obejmuje w tej chwili ponad jedną czwartą populacji na całym świecie. W Argentynie, Egipcie czy Indiach obowiązuje godzina policyjna. Wiele krajów zamknęło też swoje granice.

ONZ zaapelowała do krajów członkowskich oraz do przedsiębiorców o wpłaty na nowy fundusz Narodów Zjednoczonych, przeznaczony na walkę z pandemią. Pieniądze mają trafić przede wszystkim do krajów najbiedniejszych. ONZ chce do końca roku zebrać 2 miliardy złotych.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty