Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich przed 6 sierpnia wymusza Konstytucja. źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich przed 6 sierpnia wymusza Konstytucja. źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich przed 6 sierpnia wymusza Konstytucja. Prezydent przypomniał, że tego dnia kończy się jego kadencja.
- Konstytucja zakłada, że wybory prezydenckie muszą się odbyć, jeżeli prezydent jest, jeżeli prezydent sprawuje swój urząd. Jeżeli nie ma podstaw albo do tego, żeby uznać, że prezydent jest przejściowo niezdolny do sprawowania urzędu, albo jeżeli nie nastąpiła śmierć prezydenta, zrzeczenie się przez niego urzędu, stwierdzenie nieważności jego wyboru, uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności do sprawowania funkcji, czy złożenia go z urzędu przez Trybunał Stanu. Tylko takie sytuacje umożliwiają marszałkowi tymczasowe wykonywanie obowiązków - mówił prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że jednym ze sposobów przeprowadzenia wyborów w czasie epidemii koronawirusa jest głosowanie korespondencyjne.

- Pomysł głosowania korespondencyjnego, na wzór takiego głosowania, jakie było w Bawarii jest jakimś rozwiązaniem, bo wybory w Bawarii przeprowadzone całkiem niedawno, także właśnie w sytuacji epidemicznej, i to bardzo poważnej, bo w Niemczech sytuacja jest dużo trudniejsza niż u nas, udały się. Zostały dobrze przeprowadzone, była stosunkowo wysoka, ponad 50-procentowa frekwencja. W związku z powyższym jest to coś, co można zrobić. I gdyby wybory miałby być tak przeprowadzone, zachowując wszystkie reguły zgodności z prawem, to ja uważam, że tak, ale powtarzam jeszcze raz: wybory muszą być tak przeprowadzone, aby bezpieczeństwo obywateli było w jak największym stopniu zagwarantowane - powiedział prezydent.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na 10 maja.
- Konstytucja zakłada, że wybory prezydenckie muszą się odbyć, jeżeli prezydent jest, jeżeli prezydent sprawuje swój urząd - wyliczał prezydent Duda.
- Wybory muszą być tak przeprowadzone, aby bezpieczeństwo obywateli było w jak największym stopniu zagwarantowane - powiedział prezydent.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

od początku tej kadencji gość wykazuje ewidentny brak do pełnienia funkcji prezydenta: kolesiostwo, ustawiczne łamanie Konstytucji i brak jakiejkolwiek samodzielności w podejmowaniu decyzji i służalcze podporządkowanie Kaczyńśkiemu.
Na dobrą sprawę, to powinien być odwołany z tej funkcji z chwilą, gdy wymówił służenie Narodowi polskiemu stwierdzając ze śmiechem, że "Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków", a tylko tych, którzy na niego głosowali. Jest prezydentem PiS.
To jeden z wielu powodów, dla których należałoby usunąć go z urzędu Prezydenta RP.
Teraz dochodzi to, że wraz z Kaczyńśkim chce wysłać 30 milionów Polaków na zarażenie. Być może na śmiertelne zarażenie.
A powinien czynić wszystko, by te wybory przenieść na termin bezpieczny dla Polaków!
WSZYSTKO!!!
Tymczasem on mówi: spotkajcie się przy skrzynkach i podzielcie się znakiem koronawirusa.
W święta siedźcie w domu! Nie odwiedzaciej rodziny!, Na spacer nie wychodźcie!, Z żoną za rękę też nie wolno iść!
Ale do skrzynki pocztowej??? WALCIE TŁUMAMI!!
Powiem szczerze - jeśli tego nie zmienią, to jako człowiek stosunkowo młody, a więc nie będący w grupie podwyższonego ryzyka - gotów jestem zaryzykować swoje zdrowie i życie by oddać głos PRZECIW.
I jeśli PiS doprowadzi do tego marszu, zbiegowiska śmierci, to będę namawiał wszystkich młodych do masowego udziału w głosowaniu!!!
No, chyba, że PiS szykuje już fałszerstwo wyborcze.... Są do tego zdolni. Wykazują, że nie szanują ludzkiego życia, więc sfałszowanie wyborów to dla nich pestka.
Ciekawe kto pójdzie na te wybory ?
Wybory w Bawarii są szeroko komentowane w Niemczech, dwa tygodnie po nich mocno tam skoczyła liczba zachorować, do tego odbyła się jedna tura, drugą odwołano, bo uznano że nie można jej przeprowadzić w bezpiecznych warunkach. Apel do choćby jednego uczciwego redaktora w radio- zapytajcie się co ludźmi zagranicą, jak mamy zagłosować w wielkich europejskich metropoliach które są zagranicą? Chcecie wysłać kilka tysięcy ludzi pod konsulat?
Jak się długo siedzi przy korycie, to człek upodabnia się do zwierzęcia, które z niego je. Te wybory to świństwo przy obecnych obostrzeniach i ryzyku. W książkach do historii za parę lat w opisie obecnej prezydentury przeczytamy: "Andrzej Duda prezydentem był." I tyle
Jeszcze jedno- organizacja wyborów kosztuje 500mln, czyli jakieś 5tys respiratorów. Co wybierze nasz rząd? Ratowanie życia czy ratowanie władzy?
„Nikt inny” jak „Siara „
lubi sowieckie banany ~! ;)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty