Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Grafika: Wojciech Ochrymiuk
Grafika: Wojciech Ochrymiuk
28 lipca minie 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta - autora takich tomów poezji jak "Struna światła", "Hermes, pies i gwiazda" czy "Pan Cogito". Dla upamiętnienia tej wyjątkowej dla polskiej kultury postaci w piątek w studiu S1 Radia Szczecin zostanie przedstawiony monodram zatytułowany "Ostatnie tango z Herbertem".
O swoim dziele i o tym, kim dla niego jest Zbigniew Herbert mówi Przemysław Tejkowski - autor monodramu. - Odkrywam w nim za każdym razem coś na nowo, bo to bardzo osobisty monodram. Zrobiłem go z osobistych powodów. Wracałam nim po siedmiu latach niebytności na scenie. Książę poetów, największy polski poeta. Człowiek, według Norwidowskiej definicji człowieka, wczesny, czyli ten, który wie dokładnie, po co go Bóg zesłał go na ziemię i jak ma czas wykorzystać.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie recytacja wierszy poety w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

- To nasza uczennica liceum ogólnokształcącego Julka Modrzejewska sama wybierze wiersz. Tym bardziej, że już ma pewne doświadczenie w prezentowaniu poezji Herberta - mówi dyrektor Jadwiga Jaworska.

Organizatorami jutrzejszego wydarzenia są Radio Szczecin, Wojewoda Zachodniopomorski i szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Partnerem jest Enea SA.
O swoim dziele i o tym, kim dla niego jest Zbigniew Herbert mówi Przemysław Tejkowski - autor monodramu.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie recytacja wierszy poety w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

Zobacz także

2021-09-29, godz. 23:43 Zespół 3ma wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Tak rozpoczynamy kolejny sezon minikoncertów w "Schodach do nieba". » więcej 2021-09-28, godz. 21:49 3ma-my się po wakacjach! [WIDEO, ZDJĘCIA] Cykl [3x1] powraca po dwumiesięcznej przerwie. » więcej 2021-09-02, godz. 08:34 Dlaczego wybuchła II Wojna Światowa? Dyskusja w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA] Polska w 1939 roku blokowała plany zarówno kanclerza Niemiec Hitlera, jak i przywódcy sowieckiego Stalina - tak o przyczynach wybuchu II Wojny Światowej mówił w naszym studiu profesor Bogdan Musiał. » więcej 2021-07-16, godz. 07:37 Szczeciński politolog o patentach na długowiecznych prezydentów [ZDJĘCIA] Premiera książki „Wieczni prezydenci. Dwa przypadki trójmiejskie” szczecińskiego politologa Macieja Drzonka współpracującego z naszą rozgłośnią, odbyła się w czwartek wieczorem w Studiu Koncertowym Radia Szczecin. » więcej 2021-07-03, godz. 16:25 Trzech laureatów nagrody im. ks. Domańskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów nagrody imienia księdza Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki trafiły do historyka i szczecińskiego antykwariusza dr. Wojciecha Lizaka, weterana Armii Krajowej Zbigniewa Hasa i księdza Piotra Grabowskiego… » więcej 2021-06-30, godz. 23:49 Dildo Baggins wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Usłyszeliśmy trzy utwory z jego debiutanckiej płyty. » więcej 2021-06-29, godz. 20:12 Zapraszamy na kolejny minikoncert... [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie muzyka "dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców". » więcej 2021-05-26, godz. 23:53 Zespół ETA zagrał na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Premiera odbyła się w audycji "Schody do nieba". » więcej 2021-05-25, godz. 19:32 Zapraszamy na drugą dawkę... [WIDEO, ZDJĘCIA] Preparatu o nazwie ETA. » więcej 2021-05-24, godz. 21:59 "Na ubitej ziemi. Od buntu polskiej wsi do Solidarności". Debata w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] "Na ubitej ziemi. Od buntu polskiej wsi do Solidarności" - pod takim hasłem odbyła się w Radiu Szczecin debata zorganizowana z okazji 40. rocznicy rejestracji Niezależnego Związku Zawodowego "Solidarność" Rolników Indywidualnych. » więcej
567891011