Radio SzczecinRadio Szczecin » Muzyka
Ten kanadyjski wokalista, który ma na koncie dwie statuetki American Music Awards i trzy nominacje do Grammy, w listopadzie dodał do swojej dyskografii piąty album "Shawn". Inspiracją do prac nad płytą był dorobek Joni Mitchell i Boba Dylana. Mendes stworzył krążek skupiający się na brzmieniach folk rockowych i folk-popowych, a przy okazji najbardziej osobisty w swojej karierze. Jak przyznał: "Ten album jest dla mnie jak lekarstwo. Pomógł mi połączyć się na nowo z samym sobą – pozwolił w przepracowaniu emocji, odnalezieniu jasności i odzyskaniu siły. Każda piosenka opowiada o fragmencie całej podróży. Mam nadzieję, że cały album przyniesie ukojenie i radość słuchaczom".

Materiał z płyty powstawał w ciągu dwóch lat w różnych miejscach - artysta odwiedził Kostarykę, Rhinebeck w stanie Nowy Jork, Nashville, Waszyngton, nagrywał też w słynnym nowojorskim studiu Electric Lady.


To pierwszy koncertowy album Duy Lipy - powstał przy udziale 53-osobowej orkiestry Heritage pod batutą Bena Fostera, 14-osobowego chóru i 7-osobowego zespołu wokalistki.

Koncert zarejestrowano 17 października w Royal Albert Hall, kultowej sali koncertowej w rodzinnym mieście Duy - Londynie. Materiał ten zbiera pozytywne recenzje krytyków, a składają się na niego największe przeboje artystki w nowych, orkiestralnych aranżacjach.

Dua Lipa zaprosiła też na scenę jednego gościa - przebój "Cold Heart" wykonała wspólnie z Eltonem Johnem.
Kas ka Sochacka Ta druga
Kas ka Sochacka Ta druga
Od wydania debiutanckiego albumu Kaśki, "Ciche Dni", minęły trzy lata. Krążek ten zyskał status potrójnej platynowej płyty i przekroczył liczbę 90 tysięcy sprzedanych kopii. Kaśka wielokrotnie wykonywała utwory ze swojego debiutu na kolejnych, wyprzedanych trasach, a w międzyczasie tworzyła nowy materiał.

Prace nad "Tą drugą" trwały 20 miesięcy, a w nagraniach udział wzięli muzycy na co dzień koncertujący z wokalistką. Za ostateczne brzmienie tej płyty odpowiedzialni są: Olek Świerkot, Adam Toczko, Michał Przytuła oraz Kaśka, która jest autorką lub współautorką wszystkich tekstów i muzyki.

Drugi album artystki opowiada "o miłości, o nadziejach i rozczarowaniach, o staraniach i odpuszczaniu, o byciu „tą drugą" dla innych i dla siebie samej".

Okazuje się że "Ta druga" może też być tą pierwszą, bo album dotarł do pierwszego miejsca na "Oficjalnej Liście Sprzedaży", łączącej sprzedaż fizyczną i cyfrową w Polsce.
To była już 15 odsłona tej popularnej w Polsce trasy - zapis wielu fragmentów jubileuszowych koncertów można znaleźć na właśnie wydanym, dwupłytowym wydawnictwie.

Pierwszy krążek to finałowy koncert Orkiestry Męskiego Grania w składzie Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk. Skład ten aż siedmiokrotnie porywał publiczność utworami takimi jak "Kochać inaczej", "Mniej niż zero", "Scenariusz dla moich sąsiadów", "Fiołkowe pole", czy "Muka" z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej.

Na drugiej płycie znajdziemy bardzo zróżnicowaną kolekcję kompozycji, które wybrzmiały podczas całej trasy "Męskiego Grania" - tworzą ją między innymi Organek, T.Love, Cool Kids of Death, Rubens, Bartek Królik, Mela Koteluk, czy Voo Voo z Leszkiem Możdżerem.

Premierę albumu połączono z zapowiedzią kolejnej edycji "Męskiego Grania" - w Szczecinie koncerty odbędą się 25 i 26 lipca.
Fani Michaela Kiwanuki musieli czekać na czwarty album artysty pięć lat - ten poprzedni, "KIWANUKA", przyniósł brytyjskiemu wokaliście Mercury Prize i nominację do Grammy.

Nagrywanie "Small Changes" sprawiło, że Michael ponownie zakochał się w procesie tworzenia muzyki, przypomniało mu też o tym, co jest dla niego ważne w komponowaniu. Cofnął się do czasów, kiedy słuchał Buffalo Springfield, Arthura Lee, czy Cata Stevensa w swoim rodzinnym domu - dzięki tej muzyce zapragnął zostać artystą.

Współproducentami „Small Changes” są Danger Mouse i Inflo, czyli ta sama ekipa, która stworzyła poprzednie płyty - „KIWANUKA” oraz „Love & Hate”. W najbliższych dniach artysta da kilka kameralnych koncertów, którymi będzie promował nową płytę. Regularna trasa po Wielkiej Brytanii i Europie ruszy w lutym przyszłego roku.
1234567