Polska po raz pierwszy w powojennych czasach jest bezpieczna - mówił po podpisaniu umowy na zakup amerykańskiego systemu rakietowego Patriot poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński. Gość czwartkowych "Rozmów pod krawatem" dodawał, że realizuje się w ten sposób pierwszy etap długofalowej polityki polepszania obronności państwa przygotowanej przez PiS.
- Nie chce mieć Patriotów blisko swoich granic, ale to Polsce wróży bardzo dobrze. Polska po raz pierwszy w powojennych latach jest bezpieczna. Patrioty, to najnowsza technologia, która będzie montowana, jest sprzedawana sojusznikom Stanów Zjednoczonych, jest więc gwarancja, że nie zawiodą - wierzy Jan Mosiński.
Poseł Jan Mosiński oddalał zarzuty opozycji, że zakup systemu rakietowego był dla Polski zbyt drogi.
- To wydatek, który, jako Polska, musimy ponieść. Czy życie i bezpieczeństwo Polaków mamy przeliczać na złotówki i dolary?! Przypomnijmy, że starania o podpisanie umowy trwały wiele lat, za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL były to działania pozorowane - ocenił poseł PiS.
Gość "Rozmów pod krawatem" mówił też, że kontrakt na dostawę Patriotów nie ma złych stron i jest w interesie Unii Europejskiej i NATO, które dzięki temu wzmacnia swoją wschodnią flankę.
W ramach umowy ze Stanami Zjednoczonymi za cztery lata do Polski trafią dwie baterie. W każdej z nich jest jeden radar i cztery wyrzutnie rakiet. W drugiej fazie umowy polskie wojsko dostanie pozostałe sześć baterii Patriot.
Dostawy sprzętu rozpoczną się w 2022 roku.
- Nie chce mieć Patriotów blisko swoich granic, ale to Polsce wróży bardzo dobrze. Polska po raz pierwszy w powojennych latach jest bezpieczna. Patrioty, to najnowsza technologia, która będzie montowana, jest sprzedawana sojusznikom Stanów Zjednoczonych,
Dodaj komentarz 2 komentarze
Polska jest bezpieczna tylko dlatego, że nikt nie chce nas atakować. Po czystkach Macierewicza nie mamy doświadczonych kadr, ani uzbrojenia. Patrioty, zanim dojadą do Polski będą przestarzałe, a ilość ich w żadnym stopniu nie zabezpieczy granic. Nie mamy marynarki wojennej, lotnictwa, wywiad zniszczył minister. Obecnie mamy chyba najgorzej wyszkolone i uzbrojone wojsko w historii Polski.
Patrzcie jaki expert dopiero podpisali coś tam a Rosja już się boi co za obłuda !
Zobacz także
2017-06-21, godz. 13:03
Niejasna przyszłość placu Orła Białego, al. Wojska Polskiego uspokojona
Przyszłość alei Wojska Polskiego jest określona, placu Orła Białego nie - prezydent Szczecina w "Rozmowach pod krawatem" odpowiadał na pytania dotyczące śródmieścia miasta.
» więcej
2017-06-21, godz. 10:11
Fachowcy odchodzą z urzędu, potrzebna elastyczna spółka
Prezydent Szczecina w Radiu Szczecin o problemach z inwestycjami w mieście: - Te największe powinny prowadzić specjalnie powołane spółki, które zapłacą fachowcom takie pieniądze, jakie oferuje się im na wolnym rynku - mówił w…
» więcej
2017-06-21, godz. 09:24
Dopiero wyrok sądu rozwiąże spór o mandaty dla właścicieli food trucków [ZDJĘCIA]
W sporze o food trucki prezydent czeka na to, jaki wyrok wyda sąd - tak Piotr Krzystek komentował sprawę w Radiu Szczecin.
» więcej
2017-06-20, godz. 10:23
Nie rozumiem Tuska, to niedobre komentarze
Niedobrze, że tego typu komentarze i sygnały płyną w świat, nie rozumiem Tuska - tak Bogusław Liberadzki, europoseł SLD i wiceprzewodniczący tej partii komentował wpis szefa Rady Europy, który zaatakował Beatę Szydło po przemówieniu…
» więcej
2017-06-20, godz. 09:19
Bogusław Liberadzki o uchodźcach w Polsce: nie generalizujmy
Bogusław Liberadzki komentuje w Radiu Szczecin swoją propozycję, by uchodźcy uczyli w Polsce języka arabskiego. - Kluczowe jest to, aby nie byli w naszym kraju bezczynni - tłumaczył europoseł SLD w "Rozmowach pod krawatem". Stwierdził…
» więcej
2017-06-19, godz. 09:19
Trener Pogoni bez planu minimum
Cele Pogoni Szczecin na najbliższy sezon będą znane po zakończeniu okienka transferowego - mówi Maciej Skorża, nowy trener piłkarzy Portowców.
» więcej
2017-06-16, godz. 09:13
Filharmonia w Szczecinie narodowa? Jest odpowiedź wiceminister [WIDEO]
Nie ma potrzeby nazywania Filharmonii w Szczecinie - narodową - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" podsekretarz stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
» więcej
2017-06-14, godz. 14:14
Krzysztof Zaremba: mają decydować kompetencje
Decydują kompetencje, a te Małgorzata Sadurska, po studiach prawniczych ma - tak poseł PiS Krzyszof Zaremba oceniał zatrudnienie byłej szefowej Kancelarii Prezydenta RP na stanowisku wiceprezesa PZU.
» więcej
2017-06-14, godz. 10:52
Afery w Zachodniopomorskiem będą rozliczone
Poseł PiS komentuje inicjatywę PO i powołanie w Szczecinie "regionalnego biura interwencji" do pomocy w walce z "represyjnym państwem": - Mówią to ci, którzy najwięcej nabroili - stwierdził w środę w "Rozmowach pod krawatem" Krzysztof…
» więcej
2017-06-14, godz. 09:29
Zaremba: były plany, by w regionie stworzyć 16 ośrodków dla uchodźców
W Zachodniopomorskiem za rządu PO-PSL były już przygotowane miejsca do przyjęcia islamskich imigrantów - mówił w środę w Radiu Szczecin poseł PiS, Krzysztof Zaremba. Komentował wszczęcie przez Komisję Europejską procedury przeciwko…
» więcej
2017-06-13, godz. 10:21
Wiceprezydent Szczecina o bezpieczeństwie na TTSR
Sprawy bezpieczeństwa nigdy nie były traktowane tak poważnie jak teraz - tak o przygotowaniach do The Tall Ships Races mówi zastępca prezydenta Szczecina.
» więcej
2017-06-13, godz. 09:14
Soska: To gest podnoszący rangę Filharmonii
Większy prestiż Filharmonii Szczecińskiej i więcej pieniędzy - to oznacza współprowadzenie instytucji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a mówił o tym w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina.
» więcej
2017-06-09, godz. 10:36
Dziesiątki utworów, trzy dekady na scenie. Arfik świętuje [WIDEO]
Były momenty zwątpienia i chwile bliskie zakończenia działalności, ale udało się - mówił w "Rozmowach pod krawatem" twórca szczecińskiej, dziecięcej grupy artystycznej "Arfik". Muzyk Ryszard Leoszewski opowiadał historię zespołu…
» więcej
2017-06-08, godz. 10:18
Nord Stream 2 gwałci strategię energetyczną UE, trzeba zahamować budowę
Polska chce zahamować budowę Nord Stream 2 - zadeklarował na antenie Radia Szczecin Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Marek Gróbarczyk mówił, że niemiecko-rosyjski gazociąg burzy koncepcję zakładającą, że…
» więcej
2017-06-08, godz. 09:16
Rozładunek amerykańskiego gazu w Świnoujściu: "epokowe wydarzenie"
Transport amerykańskiego gazu do Świnoujścia to epokowe wydarzenie - mówił w Radiu Szczecin Marek Gróbarczyk. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej komentował dostawę gazowca "Clean Ocean" to terminalu LNG.
» więcej