- Uporządkowanie polskiego rynku medialnego, zdominowanego przez obcy kapitał, jest konieczne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł PiS z naszego regionu Paweł Szefernaker. - Pytanie jednak czy to jest odpowiedni moment na taką reformę - dodawał polityk.
Szefernaker zwracał uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest często atakowany w mediach za reformy, które w innych krajach są czymś normalnym.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
- Wiele kwestii było podważanych. Wiele tematów było mieszanych z tym, że rzekomo są to działania antydemokratyczne, łącznie z "kornikiem drukarzem", gdzie okazuje się, że dziś u naszych zachodnich sąsiadów minister spraw wewnętrznych Bawarii mówi o tym, że ci wszyscy, którzy są przeciwko wycinaniu drzew są przeciwko demokracji. Przecież to jest coś niesamowitego - komentował wiceminister. - Cieszę się, że dążymy do tego, aby była równowaga medialna i dzięki temu o takich kwestiach wiemy już dzisiaj w Polsce.
Większość największych tytułów prasy regionalnej w Polsce jest w rękach niemieckich. Dla porównania: w samych Niemczech na 650 wydawanych tytułów obcy kapitał jest obecny w trzech.
Dodaj komentarz 8 komentarzy
Jak ktoś ma tak na nazwisko „szacher-macher” to napewno jest przekonujący. A tak na poważnie to widać jak PIS rządzi w regionach po gminie Rewal. Zwolniono przed sezonem osobę która była odpowiedzialna za sprzątanie gminy. Efekt wszech panujący „syf i malaria”. Ludzie załatwiali swoje potrzeby wszędzie. Turyści mylnie mylili zapach moczu z poranną bryzą. Pełniący obowiązki Wójta bredzi na radach. Używa słów :chyba, być może, najprawdopodobniej. W każdej przestrzeni wypowiada się używając powyższych słów. To kminą z suwerena. Polecam sesje rady dostępne na stronie.
To jest właśnie wybiórcze działanie Unii - europoseł z Malty mogła jechać z delegacją na kontrolę do swojego kraju, a teraz polski przedstawiciel już nie może. Polska była przeczołgana za puszczę, a w Niemczech można drzewa ciąć. W innych krajach niedopuszczalne są media z innym kapitałem, ale Polska nie ma mieć własnych. Ale jeśli donosi się na własny kraj i szantażuje środkami unijnymi, w zależności od tego, kto będzie rządził, to czego się spodziewać.
Ten Pan jest pięknym przypadkiem tego co nas czeka jak obecne roczniki skończą szkołę... totalna porażka edukacyjna... jak można takie głupoty opowiadać? Nie chce mocniejszych słów używać... Dam mu tylko jedną rade... niech tak nie szarżuje z jęzorem bo swojego szefa jojo przybije... i wtedy już będzie skończony...
Panie Ministrze nie się Pan na Boga opamięta
Ciekawe co będzie jak pis nie wygra wyborów i ci co przyjdą do władzy będą rozliczać tych co im służyli. Toruń czeka :)
A rodzice tacy porządni ludzie.
Minister wypunktował istotne kwestie: Media, gdy sprzyjają ojczyźnie, pomagają jednoczyć społeczeństwo. Gdy są jawnie lub skrycie jej niechętne, wtedy mogą szkodzić na wielką skalę. Nic dziwnego, że zachodni sąsiedzi nie wpuszczają obcego kapitalu na rynek mediów. Czas, by w polskich mediach realizowana była polska, a nie obca, racja stanu...
Tłumacząc na Polski: trzeba uciszyć media niepokorne, które nie chcą się podporządkować naszej wersji wydarzeń czyli wprowadzić cenzurę.
Zobacz także
2019-03-18, godz. 10:17
Budowa basenu w SP 10 kontynuowana "w bólu i cierpieniu"
To był wybór "mniejszego zła", kontynuacja inwestycji w "bólu i cierpieniu" - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" zastępca Prezydenta Szczecina Michał Przepiera, pytany o przedłużającą się budowę i zawirowania z wykonawcami basenu…
» więcej
2019-03-18, godz. 09:07
Konsultacje ws. planu przebudowy stadionu odbędą się w tym tygodniu
Jest propozycja planu przebudowy stadionu przygotowana przez wykonawcę i w tym tygodniu będzie konsultowany w urzędzie miasta - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" Michał Przepiera, odpowiedzialny za inwestycje zastępca prezydenta S…
» więcej
2019-03-15, godz. 09:14
"Trafostacja ma płynność finansową i bardzo bogaty program"
To był pracowity i efektywny czas. Tak podsumował w "Rozmowie pod Krawatem" dwa lata swoich rządów w Trafostacji Sztuki jej dyrektor - Stanisław Ruksza.
» więcej
2019-03-14, godz. 09:26
Tomasz Rzymkowski: ofiarami strajku będą uczniowie
Głównymi ofiarami strajku będą uczniowie, a pan Broniarz "spaceruje po linie" - ocenił w "Rozmowie pod krawatem" Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15.
» więcej
2019-03-13, godz. 09:27
Jakubiak o karcie LGBT+: Wara od moich dzieci
Marek Jakubiak ostro o przyjętej w Warszawie karcie LGBT+: Wara od moich dzieci - mówił poseł w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2019-03-12, godz. 11:07
"Nie ma konstruktywnego sporu, gdy ktoś mówi o sobie, że jest np. opozycją totalną"
Gdy ktoś nazywa się "opozycją totalną" i na wszystko mówi "nie" - to tak, jakby "na złość mamie odmroził sobie uszy" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Andrzej Duda. Prezydent podkreślał, że tak jak spór jest istotą demokracji…
» więcej
2019-03-12, godz. 10:04
Wtedy ważyły się losy tarczy antyrakietowej. Prezydent o tym, co usłyszał od Lecha Kaczyńskiego
Po 20 latach obecności w NATO można powiedzieć, że jesteśmy członkiem Paktu Północnoatlantyckiego z prawdziwego zdarzenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Polski Andrzej Duda.
» więcej
2019-03-12, godz. 09:05
Prezydent Andrzej Duda o modernizacji armii i zaniechaniach poprzedniego rządu
Rząd podjął rozmowy ze stroną amerykańską o zakupie nowoczesnych myśliwców F35 - poinformował w "Rozmowie pod krawatem" Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.
» więcej
2019-03-11, godz. 09:18
Minister Rafalska: trzynasta emerytura może być wypłacana co roku
Na razie świadczenie będzie wypłacone w tym roku, ale niewykluczone, że będzie trafiać do emerytów co roku. O trzynastej emeryturze dla seniorów mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Elżbieta Rafalska. To jeden z projektów z tak zwanej…
» więcej
2019-03-07, godz. 10:55
Czarnecki: Zgodzili się na mniejsze dopłaty dla rolników, a teraz startują z Koalicji Europejskiej
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o politycznych oponentach z Koalicji Europejskiej: wysyłają do Brukseli ludzi, którzy gdy negocjowali nasze przystąpienie do Unii Europejskiej zgodzili się, aby polscy rolnicy dostali dwukrotnie…
» więcej
2019-03-07, godz. 09:53
"Joachim Brudziński jako europarlamentarzysta może mieć istotny i pozytywny wkład"
Będzie mógł przenieść polskie doświadczenia polityki imigracyjnej na grunt Unii, której strategia w tej kwestii zawiodła - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując start w eurowyborach szczecińskiego…
» więcej
2019-03-06, godz. 10:28
Kontrowersje wokół działki na Warszewie. Radni jadą na wizję lokalną
Koalicjant Piotra Krzystka "zaniepokojony" planem sprzedaży miejskiej działki w centrum dzielnicy Warszewo w Szczecinie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Łukasz Tyszler z Koalicji Obywatelskiej.
» więcej
2019-03-06, godz. 09:28
Tyszler: listy wyborcze do PE "to nie jest jeszcze zamknięty temat"
Temat list wyborczych do Parlamentu Europejskiego nie jest zamknięty - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" szef klubu radnych PO w radzie miasta Łukasz Tyszler.
» więcej
2019-03-05, godz. 10:09
Brudziński: Szczecin i Pomorze Zachodnie nie mają barw partyjnych
Minister spraw wewnętrznych komentuje zarzuty opozycji: Szczecin i Pomorze Zachodnie nie mają barw partyjnych, a to za rządów naszych poprzedników pieniądze na drogi trafiały głównie do "zaprzyjaźnionych" samorządów, gdzie rządzili…
» więcej
2019-03-04, godz. 15:51
Mucha: spotkanie w Paryżu z nauką nie miało nic wspólnego
Obraźliwe kłamstwa wypowiadane przez osoby, które uprawiają pseudo-naukowe badania - tak minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha oceniał zorganizowaną pod egidą Polskiej Akademii Nauk konferencję w Paryżu.
» więcej