Europoseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o politycznych oponentach z Koalicji Europejskiej: wysyłają do Brukseli ludzi, którzy gdy negocjowali nasze przystąpienie do Unii Europejskiej zgodzili się, aby polscy rolnicy dostali dwukrotnie mniej pieniędzy niż farmerzy w starej Unii - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Ryszard Czarnecki.
Polityk PiS tłumaczył, że mimo nośnych haseł o "globalizacji, integracji, europeizacji", tak naprawdę każde państwo w Europie "twardo walczy o swoje interesy". Tymczasem, według Czarneckiego, politycy, którzy mają znaleźć się na listach Koalicji Europejskiej, są znani z innej postawy.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
- Pan Cimoszewicz, który ma być "jedynką" w Warszawie, jak i pan Miller ma być "jedynką" w Wielkopolsce. Miller jako premier i Cimoszewicz jako szef MSZ-tu wynegocjowali Traktat Akcesyjny między Polską a Unią w 2003 roku, który zakładał dopłaty dla rolników 2 lub 2,5 raza mniejsze od tych, które mają farmerzy z Holandii, Włoch i Niemiec. To jakby pokazuje ich umiejętność negocjacji. Albo nie są w stanie, nie potrafili lub po prostu mieli w nosie polskie interesy. Takich ludzi chcą wysłać do Brukseli, a tu trzeba się twardo bić o polskie interesy - mówił Czarnecki.
Jak tłumaczył Czarnecki, przykładowo Niemcy właśnie zwiększyli uprawnienia kontrolne swojego parlamentu, aby lepiej zadbać o swój interes narodowy w Unii Europejskiej.
Dodaj komentarz 2 komentarze
no tak, lepiej wysyłać do PE ludzi, którzy "załatwili" Polsce:
- liczne konflikty z Komisją Europejską, których efektem są postępowania PRZECIWKO Polsce przed TSUE;
- "wygrane" zablokowanie wyboru Tuska w stylu 27:1 ;
- uruchomienie postępowania PRZECIWKO Polsce w trybie art. 7 dot. zagrożenia praworządności w Polsce (wcześniej NIGDY ta procedura nie była uruchomiona, więc to faktycznie sukces!);
- nałożenie kar za wycinkę Puszczy Białowieskiej (niedługo to samo będzie dot. przekopu Mierzei Wiślanej);
- rozpropagowanie pojęcia "SZMALCOWNICTWA" i tym samym - dania oszołomom przyczynku do szargania polskiej opinii w błocie antysemityzmu;
- odwołanie z funkcji wiceszefa PE Polaka za chamskie obraźliwe wypowiedzi (też sukces! bo pierwszy raz w historii. Rzecz jasna - pierwszy raz takie odwołanie w historii PE, bo nie wypowiedzi!);
- zdemolowanie i rozwalenie ekskluzywnych polskich stadnin koni arabskich (przetrwały wojny i komunę, a PiS dał im radę w kilka miesięcy...);
- wbrew logice, rozsądkowi i poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków promują w Polsce energetykę opartą na węglu (rzecz jasna - ruskim! Bo Putin potrzebuje kasy), marginalizują odnawialne źródła energii, za co niedługo przyjdzie nam zapłacić;
- skonfliktowali Polskę z Izraelem i Iranem....
To tylko parę przykładów tzw. "sukcesów" PiS na arenie europejskiej. A lista ich jest dłuuuuga!
Najlepsze zaś to, że ci "mistrzowie dyplomacji" już zapowiadają, że będą się koalicjować z równie oszołomskimi ruchami, które dążą do demontażu i osłabienia Unii Europejskiej (często za kasę od Putina), promując w miejsce solidaryzmu europejskiego - siłę nacjonalizmów i szowinizmów.
Czyli stawiają na to, co w przeszłości wielokrotnie było źródłami wojen i konfliktów.
Więc warto przemysleć zanim się zagłosuje na PiS, bo i armię rozpirzyli w drobny mak, więc jak przyjdzie co do czego, to będzie cienko...
Każde państwo w Europie walczy o swoje interesy, więc przynajmniej widać, o czyje interesy walczą niektórzy politycy pochodzący z Polski.
Zobacz także
2018-12-13, godz. 09:25
Kasprzyk: Jak to możliwe, że komunistyczny dygnitarz Wojciech Jaruzelski wciąż jest generałem?
Stan wojenny był zbrodnią na narodzie Polskim i najwyższy czas, aby nazwać rzeczy po imieniu - kto był patriotą, a kto zdrajcą - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szef urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych.
» więcej
2018-12-12, godz. 10:11
Zamach w Strasburgu, zdziwienie posła Szałabawki
Poseł PiS Artur Szałabawka o zamachu w Strasburgu: - Jestem zdziwiony, bo słyszało się plotki, że dżihadyści nie będą atakować przed wyborami do europarlamentu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński polityk.
» więcej
2018-12-12, godz. 09:03
Elity liberalne chcą zastraszyć społeczeństwa niezależnych krajów
Polityczna gra, żeby ukarać niezależne kraje i zastraszyć ich społeczeństwa - tak działania Komisji Europejskiej wobec Polski oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Artur Szałabawka, poseł PiS.
» więcej
2018-12-11, godz. 11:08
D. Rosati chciałby nadal służyć mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego
Chciałbym znowu kandydować ze Szczecina do europarlamentu - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej.
» więcej
2018-12-11, godz. 09:27
Rosati nie zgadza się z tezą, że "Unia Europejska trzeszczy w szwach"
Nieodłączna część demokracji i gospodarki rynkowej - tak demonstracje "żółtych kamizelek" w Brukseli czy Paryżu - i użycie przez policję armatek wodnych czy strzelanie do demonstrantów oraz aresztowania - określił w "Rozmowach…
» więcej
2018-12-10, godz. 12:29
Wolni i Solidarni dołączą do Prawa i Sprawiedliwości w sejmie?
W najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy poselskie koło Wolni i Solidarni dołączy do Prawa i Sprawiedliwości w sejmie. Szczeciński poseł koła Sylwester Chruszcz, jak zadeklarował w "Rozmowie pod krawatem", będzie głosował za…
» więcej
2018-12-10, godz. 10:30
Połączenie Gryfii ze Stocznią Szczecińską? Za wcześnie!
Szczeciński poseł o sytuacji w Gryfii i pomysłach jej naprawy: - Najpierw trzeba stocznię remontową restrukturyzować i to nawet w bolesny sposób, a później można ją łączyć ze Stocznią Szczecińską - mówił w "Rozmowie pod…
» więcej
2018-12-10, godz. 09:17
"To co dzieje się we Francji to już jest czysty nazizm"
Traktuje wydarzenia we Francji, jako dowód na podwójne standardy obecnych elit Unii Europejskiej. Szczeciński poseł koła Wolni i Solidarni Sylwester Chruszcz zwracał uwagę, że ci sami ludzie, którzy krytykują Polskę, przymykają…
» więcej
2018-12-06, godz. 10:46
Misja watykańska Joanny Scheuring-Wielgus
Z zapowiedzi spotkania z papieżem i z dymisji polskiego Episkopatu się nie wycofuje - posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w "Rozmowie pod krawatem" stwierdziła, że "ma sposób, żeby spotkać się z Franciszkiem".
» więcej
2018-12-06, godz. 09:31
"Zagrywki, knucie, cwaniactwo, to prędzej czy później wychodzi"
Joanna Scheuring-Wielgus o sytuacji w Nowoczesnej: - A nie mówiłam?. Tak odejście posłów Nowoczesnej do PO i dezintegrację klubu jej byłej partii komentowała posłanka w "Rozmowie pod krawatem". Stwierdziła też, że "to porażka…
» więcej
2018-12-05, godz. 11:52
"Nie do pomyślenia, by pomniki w mieście były bezczeszczone"
Powinien pojawić się jak najszybciej - tak o monitoringu przy pomniku generała Ryszarda Kuklińskiego w Szczecinie mówił zastępca prezydenta miasta Daniel Wacinkiewicz.
» więcej
2018-12-05, godz. 11:12
Wacinkiewicz: Nowa wiceprezydent nie będzie nadzorować STBS-u
Nadzór nad szczecińskim TBS przejmie ktoś inny - mówił wiceprezydent Szczecina Daniel Wacinkiewicz, pytany o nową zastępczynię prezydenta miasta Annę Szotkowską, która miała zajmować się sprawami mieszkaniowymi.
» więcej
2018-12-05, godz. 09:14
Wiceprezydent Szczecina: To nie jest żadna sformalizowana koalicja, a jedynie umowne porozumienie
To nie jest sformalizowana koalicja - mówił o współpracy Bezpartyjnych Piotra Krzystka z Koalicją Obywatelską w Radzie Miasta i sejmiku województwa wiceprezydent Szczecina Daniel Wacinkiewicz.
» więcej
2018-12-04, godz. 09:27
"Wyborcy mają prawo do artykułowania swojego żalu w sposób czasem bardzo mocny"
Politycy muszą ważyć słowa - tak o komentarzach w sprawie przejścia Wojciecha Kałuży z Nowoczesnej do Prawa i Sprawiedliwości - mówi Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego, a wcześniej polityk Platformy Obywat…
» więcej
2018-12-03, godz. 10:53
Inwestycyjne plany marszałka na nadchodzącą kadencję
Inwestycje w kolej, szpitale, muzeum morskie i nową siedzibę urzędu - to cele władz województwa na zaczynającą się właśnie kadencję. Mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem" marszałek Olgierd Geblewicz.
» więcej