Jeden jest "za" - inny go popiera i jednocześnie jest "przeciw": - Poseł Sławomir Nitras został zapytany w "Rozmowie pod krawatem" o program kandydata PO deklarującego wsparcie dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Nitras w odpowiedzi oskarża nas o "medialny lincz".
Wyjaśniając: były burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas otwarcie mówi o małżeństwach homoseksualnych adoptujących dzieci. Sławomir Nitras wspiera tego kandydata, był na konwencji partyjnej, na której te słowa Hardie-Douglasa padły. Zapytaliśmy więc lidera listy KO, czy też jest za takimi rozwiązaniami? Nitras odpowiadał, że "nie" - i jednocześnie oskarżał.
- Hardie-Douglas to 12 lat dynamicznego rozwoju Szczecinka, szacunek ludzi w Szczecinku, bo on nie jest burmistrzem tylko dlatego, że nie wystartował w tych wyborach uważając, że powinna być kadencyjność, że ten okres się skończył. To szanowany lekarz, obywatel powszechnie szanowany, któremu nie dajecie prawa zabrania głosu, linczujecie go w waszym radiu nie dając mu szansy wypowiedzenia się. Ja ten mechanizm dobrze znam - powiedział Nitras.
Jednocześnie Nitras określił siebie w "Rozmowie pod krawatem" jako "katolika", który "głęboko nie zgadza się" z polskimi hierarchami, jako tymi, którzy nie realizują idei głoszonych przez papieża Franciszka.
- Hardie-Douglas to 12 lat dynamicznego rozwoju Szczecinka, szacunek ludzi w Szczecinku, bo on nie jest burmistrzem tylko dlatego, że nie wystartował w tych wyborach uważając, że powinna być kadencyjność, że ten okres się skończył. To szanowany lekarz, obywatel powszechnie szanowany, któremu nie dajecie prawa zabrania głosu, linczujecie go w waszym radiu nie dając mu szansy wypowiedzenia się. Ja ten mechanizm dobrze znam - powiedział Nitras.
Jednocześnie Nitras określił siebie w "Rozmowie pod krawatem" jako "katolika", który "głęboko nie zgadza się" z polskimi hierarchami, jako tymi, którzy nie realizują idei głoszonych przez papieża Franciszka.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
PO i PIS są w tej kwestii takie same. Niestety chcecie ograniczać ludziom wolność wyboru z kim i w jakiej konfiguracji mają żyć.
Niestety, ale polscy politycy za punkt honoru wzięli sobie zaglądanie pod kołdrę obywatelom.
a ja z innej beczki: czemu z przestrzeni medialnej naraz zniknął Matecki???
Czyżby w związku z pomówieniami o propagowanie hejtu???
I to na tyle mocnymi, że nawet Małgorzata Gosiewska stwierdziła, że powinien zrezygnować z kandydowania!
Co tak nagle zapadł się pod ziemię? Posłuchał i zrezygnował???
Audycja zatytuowana „Rozmowy pod krawatem” a ja się pytam gdzie jest krawat?
...sposób prowadzenia tej rozmowy był ...denny.
troche bieda, jak ktoś czyli pan Nitras,
CAłY CZAS GADA i nie można zadać normalnie kolejenego pytania !
Oczywiście każdy ma prawo myśleć sobie, co mu się żywnie podoba i zachwalać kandydatów o kontrowersyjnych poglądach. Może i dobrze, że jako wyborcy dostaliśmy taki sygnał. Dla niejednego to czytelny sygnał przestrogi. Ta opcja polityczna baaardzo oddaliła się od ideałów pierwszej "Solidarności"...
Poziom tzw."dziennikarstwa" Pana Szymańczyka nie przystoi poważnej stacji radiowej. Jego wywiady z osobami nie należącymi do PIS, to popis braku kultury i dobrego smaku. Nawiasem mówiąc, do firmowanych przez siebie "Rozmów pod krawatem" , mógłby się chociaż ubrać bardziej elegancko, niż na Woodstock, bo obecnie jego wygląd i "elegancja werbalna" sugerują, że są to "Rozmowy pod barem z piwem".
Chociaż Nitlas krowie da kakao, nie wydoi czekolady ;)
Zobacz także
2020-12-07, godz. 11:07
"Walczymy o Gryfię"
Trudne rozmowy i decyzje, walka o sytuację całej Gryfii - komentował sytuację w stoczni w "Rozmowie pod krawatem" radny Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Mucha.
» więcej
2020-12-07, godz. 09:27
Mucha o mechanizmie praworządności: Wszyscy wiemy, że chodzi tu o politykę
Polityczne narzędzie, którego będzie można uznaniowo użyć przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej - minister kancelarii prezydenta Paweł Mucha tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem", że "mechanizm praworządności" jest sprzeczny…
» więcej
2020-12-03, godz. 10:21
"To głęboka i ważna zmiana w ustawie antyprzemocowej"
Przełomowa zmiana w ustawie antyprzemocowej - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" była minister pracy i polityki socjalnej Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-03, godz. 09:16
Rafalska o unijnych negocjacjach: Nie można się ugiąć pod presją Niemiec
W negocjacjach unijnego budżetu należy zachować stoicki spokój, weto - jeżeli Polska je zastosuje - jest środkiem zapisanym w traktatach - mówiła w "Rozmowach pod krawatem" europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska.
» więcej
2020-12-02, godz. 13:28
Wardacki: opieszałości prokuratury nie rozumiem. Prokuratura: to nie takie proste
Ogromny żal i zastrzeżenia na opieszałe działania Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym tak zwanej "afery polickiej" - to odczucia prezesa Grupy Azoty Police, Wojciecha Wardackiego.
» więcej
2020-12-02, godz. 09:03
Były szef Grupy Azoty S.A. o swoim odwołaniu
Nie komentuje decyzji rady nadzorczej, zapewnia, że odwołania nie traktuje personalnie, bo to normalna praktyka w biznesie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Wojciech Wardacki, do niedawna szef całej Grupy Azoty.
» więcej
2020-12-01, godz. 10:15
Polityk bezkompromisowy: nie jestem gangsterem, a Sejm to bagno i...
Zapewnia, że nie jest politycznym gangsterem, Sejm to dla niego "łajno, gnojowica i trauma" - i choć rozmawia ze wszystkim ugrupowaniami, to tylko chce realizować swój plan naprawy polskiego ustroju.
» więcej
2020-12-01, godz. 09:20
Kukiz o zerwaniu Koalicji Polskiej: "nie bardzo wiem, gdzie jestem"
W tej chwili "nie wie, gdzie jest" - tak o swojej politycznej sytuacji mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Paweł Kukiz.
» więcej
2020-11-30, godz. 10:06
"Marszałek Grodzki mówi, że rząd chce wyprowadzić Polskę z UE. To oczywista nieprawda"
Przekroczone kompetencje w pełnym patosu przemówieniu - tak o piątkowym wystąpieniu marszałka senatu w Telewizji Polskiej mówił nowo powołany wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zwracał uwagę, że o "egzaltacji" piszą także…
» więcej
2020-11-27, godz. 12:54
"Mam nadzieję, że uda się pomóc artystom..."
W poniedziałek mija termin składania zgłoszeń o mikrogranty dla artystów ze Szczecina.
» więcej
2020-11-27, godz. 09:21
"Willa Lentza ma wielki potencjał". Instytucja na razie bez dyrektora
Miasto rozpisało konkurs na dyrektora Willi Lentza, który w poniedziałek został unieważniony. Jeden z kandydatów napisał do prezydenta Piotra Krzystka odwołanie w tej sprawie i prosi o ponowną analizę dokumentacji konkursowej.
» więcej
2020-11-26, godz. 09:08
"W idealnym świecie mielibyśmy m.in. częściowo dofinansowane środki antykoncepcyjne"
Aborcja na życzenie, dostępna pigułka "dzień po", edukacja seksualna dostosowana na wieku, ale i na każdym etapie rozwoju - tak, zdaniem posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, powinny wyglądać "prawa reprodukcyjne" w Polsce.
» więcej
2020-11-25, godz. 11:10
Netto Arena w gestii wojewody. Co najmniej przez pół roku
Miasto kończy współpracę z operatorem Netto Areny. Decyzja, co dalej, pozostaje otwarta - w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina, Michał Przepiera tłumaczył, że obecnie hala widowiskowo-sportowa jest w gestii wojewody…
» więcej
2020-11-24, godz. 09:19
Niezdefiniowana "praworządność" wywołuje impas w UE
Pod szczytnym hasłem "praworządności" kryje się mechanizm wymuszania posłuszeństwa na niepokornych państwach Unii Europejskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
» więcej
2020-11-23, godz. 10:10
"Polacy w tych trudnych czasach wspomagają biznes niemiecki"
Poseł PiS ocenia propozycję prezydenta Szczecina, aby przystąpić do spółki z energetycznym koncernem E.ON. - To wsparcie niemieckiego biznesu i zagrożenie dla miejsc pracy w ciepłowniach Polskiej Grupy Energetycznej - mówił w "Rozmowie…
» więcej