Pisarz, krytyk i dziennikarz Artur Daniel Liskowacki oceniał w "Rozmowach pod krawatem", że produkcje artystyczne są na wysokim poziomie, mieszkańcy Szczecina chętnie chodzą na koncerty i spotkania oraz korzystają z bibliotek. To jednak tylko jedna strona medalu.
- Z drugiej strony jest rzeczywiście źle. Jesteśmy miastem bez księgarń. Jesteśmy miastem, które wydaje pieniądze na kulturę dosyć chaotycznie. Czasami piękne, efektowne realizacje sąsiadują z ubożuchną codziennością - powiedział Liskowacki.
Artur Daniel Liskowacki jest także członkiem Prezydenckiej Rady Kultury. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Szczecina.
Artur Daniel Liskowacki jest także członkiem Prezydenckiej Rady Kultury. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Szczecina.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Widocznie prezydent uznaje, że "tania" rozrywka dla mas przyniesie mu więcej korzyści, niż kultura wysokich lotów.
Prezydent i Rada Miasta preferują wydawanie naszych pieniędzy na imprezy masowe, wodotryski, fajerwerki i "cele kultowe" oddając wartościowe grunty za bezcen. Jak wiadomo od dawna , ludowi (czytaj: elektoratowi) trzeba dać chleba i igrzysk. Elitarna , niszowa kultura wysoka z której nie korzysta duży elektorat będzie traktowana jak "piąte koło u wozu". Budowa nowej siedziby Teatru Współczesnego spadła z budżetu no bo akłaparki , stadiony to są priorytety.
Krzystek wybudował Filharmonię, Marszałek robi muzeum na Łasztowni i nowy Teatr. Tylko budżet centralny się nie popisał bo ucięli dofinansowanie na wspomniany teatr, no ale zakładam że rządzący mają inne priorytety.
Zobacz także
2021-11-09, godz. 09:32
Lubczyk: Na granicy powinny stać wojska NATO, należy zaangażować UE
Na granicy polsko-białoruskiej powinny stać wojska NATO, należy zaangażować także Unię Europejską - mówił w Rozmowach pod krawatem poseł klubu Koalicji Polskiej - PSL Radosław Lubczyk.
» więcej
2021-11-08, godz. 08:59
Dobrzyński: Propaganda Łukaszenki ma w Polsce bardzo dobre pudło rezonansowe
Poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację na granicy Polski z Białorusią: Dopóki temat będzie rezonował w Polsce, podbijany przez opozycję i część mediów, dopóty Łukaszenka będzie prowadził swoją operację ściągania…
» więcej
2021-11-04, godz. 09:17
Magdalena Kochan: zapora na granicy niczego nie załatwi
Granic Polski należy bronić, ale mur jest chybionym rozwiązaniem - uważa Magdalena Kochan. Zdaniem Senator Platformy Obywatelskiej imigrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej należy pomóc, a mur nie zatrzyma napływu…
» więcej
2021-11-03, godz. 09:26
Szałabawka: część opozycji to "pożyteczni idioci" dla Mińska i Moskwy
Część opozycji zobaczyła, że ma w szeregach "pożytecznych idiotów" Putina i Łukaszenki - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
» więcej
2021-10-29, godz. 09:22
Prezes Fundacji Akademia Muzyki Dawnej: Nasza sztuka trafia na odbiorców
Grono odbiorców jest większe niż można by się spodziewać, ale jest jeszcze wiele do zrobienia.
» więcej
2021-10-28, godz. 09:45
Nowy minister rolnictwa, czyli "konieczne dobre i zdecydowane decyzje"
To dobra decyzja - lider rolniczej Solidarności w regionie komentuje wymianę na stanowisku ministra rolnictwa.
» więcej
2021-10-27, godz. 09:11
Nowa siedziba marszałka i pytania o parking. Radny KO odpowiada
Nowa siedziba marszałka jest bardzo dobrze skomunikowana, zawsze można dojechać tramwajem bądź autobusem - odpowiadał radny Koalicji Obywatelskiej Artur Nycz, pytany w "Rozmowach pod Krawatem" o powstający budynek. Zaplanowano tam 100…
» więcej
2021-10-26, godz. 09:10
Miliony na dokończenie Szafera. Ponad miliard dla regionu
Jak najwięcej inwestycji publicznych panaceum na problemy gospodarcze czasu pandemii - tak o zawartym w Polskim Ładzie Programie Inwestycji Lokalnych mówił w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej
2021-10-22, godz. 08:52
Tablica upamiętniająca "Rzeźnika z Niebuszewa": "sprawa jest kontrowersyjna" [ZDJĘCIE]
Historia jest chwytliwa, ale sposób jej wykorzystania: co najmniej kontrowersyjny - szczeciński przewodnik komentuje umieszczenie na ścianie kamienicy tablicy poświęconej "Rzeźnikowi z Niebuszewa".
» więcej
2021-10-18, godz. 09:31
Brudziński: Słowa Merkel powinny trafić przede wszystkim do opozycji totalnej
To przede wszystkim powinno trafić do opozycji totalnej - w ten sposób europoseł Joachim Brudziński odniósł się w "Rozmowach pod Krawatem" do słów Angeli Merkel.
» więcej
2021-10-15, godz. 08:52
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
To moment, który pozwala uświadomić sobie, że nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie - tak Małgorzata Jacyna-Witt mówiła w "Rozmowach pod krawatem" o chwili, kiedy wykryto u niej guza piersi.
» więcej
2021-10-06, godz. 12:18
P. Krzystek i O. Geblewicz - naczynia połączone
Były radny Bezpartyjnych ujawnia kulisy współpracy prezydenta Szczecina z Koalicją Obywatelską w radzie miasta i sejmiku: - W mieście Piotr Krzystek może się czuć "swobodnie", a w zamian za to Bezpartyjni nic nie chcieli w rządzonym…
» więcej
2021-10-06, godz. 09:17
"Klub radnych, który jest tylko statystą, nie ma wpływu na żadne istotne decyzje"
"Operacja do której dojrzewał od dłuższego czasu", bo klub nie powinien być "statystą" - tak radny zachodniopomorskiego sejmiku Artur Wezgraj tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" powody odejścia z Bezpartyjnych.
» więcej
2021-10-05, godz. 10:26
Przekonał protestujących do rozmowy, dialog trwa
Udało mu się nawiązać dialog z protestującymi, którzy wcześniej nie chcieli rozmawiać z rządem - tak o nowym wiceministrze zdrowia mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef resortu, minister Adam Niedzielski.
» więcej
2021-10-05, godz. 09:18
"Oswoić" covid-19 jak grypę. Szczepienie każdego roku?
Liczy, że czwarta fala pandemii będzie ostatnim poważnym zagrożeniem koronawirusem w Polsce - minister zdrowia, Adam Niedzielski mówił też w "Rozmowach pod krawatem", że w kolejnych miesiącach nie powinniśmy notować takiej liczby…
» więcej