To chęć zamanifestowania niechęci do Kościoła, bo na Prawobrzeżu jest wystarczająco miejsca i na nową świątynię, i na miejsca relaksu dla mieszkańców - oceniał w "Rozmowie pod Krawatem" szef opozycyjnego klubu PiS Bartłomiej Sochański.
Jedna trzecia mieszkańców dzielnicy jest przeciw - chcą terenów zielonych czy placów zabaw. Ale jest grono osób, które chciałoby budowy kościoła i parafii jako elementu spajającego lokalną społeczność. W ocenie Sochańskiego, sprzeciw wobec świątyni jest motywowany ideologią.
- W przekroju dziejów, charakterystyka wielu władz. Nic nowego się nie dzieje, to być może się niektórym podoba. Ludzie lubią narzekać na Kościół, ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami. Na Prawobrzeżu jest miejsce i na kościół, i na zieleń, i na miejsce do ćwiczeń. Trzeba tylko w przyjaznej atmosferze ustalić to między przyjaznymi względem siebie ludźmi, a z tym niestety nie mamy zawsze do czynienia - podsumował Sochański.
W planie zagospodarowania tego terenu jest ujęta budowa kościoła. Kolejne podejście do tego tematu najprawdopodobniej odbędzie się na lutowej sesji rady miasta.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
skoro mieszkańcy są przeciwni, bo w pobliżu znajduje się kilka kościołów, to po co im narzucać coś, czego nie chcą???
vox populi - vox dei
Ja to traktuję raczej jako chęć popisania się swoimi poglądami i zyskania politycznego poparcia kleru
Ten temat doskonale wpisuje się w informację o tym, że nasz kraj stał się takim pokazowym chłopcem do połajanki. Polska jest jedynym krajem europejskim, który niezmiennie hołduje własnym wartościom, jest wierny tradycji i od wieków podtrzymuje religię, dzięki której w ogóle istnieje. Dlatego wiara jest solą w oku tych, którzy chcieliby zniszczyć Polskę dla własnych celów i nieustannie będą kąsać.
O ludzie, kolega powyżej chyba odleciał.
Kupiłeś mieszkanie. 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować kościół o czym nikt nie informował wcześniej, bo wszystko było załatwiane po cichu tak, żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli.
Czy to jest jasne?
Kupiłeś mieszkanie, a 100 metrów od Twojego bloku zaczęli budować duży market, pałac pod dom publiczny, hałaśliwy autoserwis.
Czy to jest jasne?
@Stetinensis
Ilość wiernych na niedzielnych mszach w Szczecinie wskazuje, że zdecydowana większość nie podziela tego poglądu.
"Jest jedynym krajem", "wierny tradycji"...
Taaaak, ciągle "czterdzieści i cztery", "Polska Winkelriedem narodów". To było w XIX wieku (1834). Żyjemy 200 lat później. Czasy się zmieniły. Ludzka mentalność się zmieniła. Więcej wiemy. Inaczej żyjemy. Nie stoimy w miejscu, bo gdyby tak było to stalibyśmy dalej z maczugami w jaskiniach. Odrzucamy to co się zużyło i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Można żyć w jaskiniach, albo jak Mormoni czy inne zamknięte społeczeństwo, tylko po co? Bo tak?
Jeśli jakaś krzykliwa grupa chce, to proszę bardzo. Ale sami i proszę na siłę nie zmuszać pozostałych. To tak jakby chcieć nad Rudzianką postawić meczet, bo 10 czy 30 osób chciało i nie interesuje ich co myślą inni mieszkańcy.
Niech sobie Sochański na swoim osiedlu wybuduje następny kościół bo na bukowym są już Kościoły !
Broń Boże na żłobek i przedszkole - na to nie ma pieniędzy i miejsca. Kościół zawsze może kupić sobie ziemię za cenę rynkową, jak deweloper.
Zobacz także
2020-05-12, godz. 10:43
Miller: "każdy, kto miota groźby karalne powinien być potraktowany z całą surowością"
Chwali interwencję wymiaru sprawiedliwości i mówi o niedopuszczalnym brutalizowaniu języka polityki - europoseł Leszek Miller komentował w "Rozmowie pod krawatem" sprawę byłego działacza Nowoczesnej, który w portalu społecznościowym…
» więcej
2020-05-12, godz. 09:10
Europoseł KO: Jarosław Gowin stracił bardzo znamienną okazję
"Gowin okazał się Gowinem, stracił swoją okazję" - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" były premier, obecny europoseł Koalicji Europejskiej Leszek Miller.
» więcej
2020-05-11, godz. 12:21
Polska chce odpowiedniego upamiętnienia ofiar obozu Mauthausen-Gusen
Rozmawialiśmy już z Austriakami o właściwym upamiętnianiu ofiar obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
» więcej
2020-05-11, godz. 10:02
Zaangażowanie rządu we wzmacnianie armii
Minister Obrony Narodowej o roli armii w walce z pandemią: - Świetnie sprawdzają się Wojska Obrony Terytorialnej, zaangażowane są laboratoria wojskowe i wysłaliśmy misje do Włoch, USA i Słowenii, szkolimy żołnierzy do wspierania…
» więcej
2020-05-11, godz. 09:06
Minister Błaszczak: postawa opozycji absurdalna
Opary absurdu - tak zachowanie "totalnej opozycji" w sprawie wyborów określił minister obrony narodowej, Mariusz Blaszczak. Polityk PiS oceniał, że głosowanie w ostatnią niedzielę czerwca to dobre rozwiązanie.
» więcej
2020-05-08, godz. 10:30
"Nowa siedziba Archiwum jest niezbędna"
Chcemy w lipcu uzyskać pozwolenie na budowę nowej siedziby - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prof. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-05-07, godz. 10:20
"Nasz kandydat ma wizję Polski po epidemii"
To jedyny kandydat, który jest odważny i otwarty i ma konkretną wizję Polski - tak o kandydacie Lewicy na prezydenta mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka tej partii Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-07, godz. 09:22
Posłanka Lewicy: nie można mówić, że opozycja odniosła jakikolwiek sukces
Nie może być tak, że termin wyborów zmienia się z dnia na dzień - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-06, godz. 10:54
Porozumienie Gowina nową jakością na polskiej scenie politycznej?
Polacy mają dość jałowych sporów - mówił o sytuacji przed wyborami prezydenckimi politolog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Maciej Drzonek.
» więcej
2020-05-06, godz. 09:09
"Wybory są po to, żeby państwo mogło funkcjonować"
Wszyscy, którzy chcą przełożyć wybory, nie podają konkretnych argumentów - komentował w "Rozmowie pod krawatem" Maciej Drzonek, politolog i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-05-05, godz. 10:27
"Przeprowadzenie wyborów zapobiegnie kryzysowi politycznemu"
Najgorsze, co może się teraz Polsce przytrafić to kryzys polityczny. Wybory należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ekonomista, profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-05, godz. 09:16
Kryzys po pandemii. "Dług Polski jest jednym z niższych we wspólnocie"
Europa już dawno nauczyła się żyć z długami, a sytuacja wielu państw jest gorsza niż Polski - tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" były wiceminister finansów profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-04, godz. 11:12
Umowa na terminal kontenerowy w tym roku? Odpowiedź ministra
Rozmowy trwają, a minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ma nadzieję, że w tym roku uda się podpisać umowę na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.
» więcej
2020-04-30, godz. 09:04
"Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji"
Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Zbigniew Hundert z Ośrodka Badań Historycznych Zamku Królewskiego w Warszawie.
» więcej
2020-04-29, godz. 10:06
Ulżyć branży turystycznej i gastronomicznej, poluzować na granicy
Mniejsze obostrzenia dla branży turystycznej oraz ułatwienia dla pracowników transgranicznych - na takie rozwiązania liczy poseł Nowej Lewicy, Dariusz Wieczorek.
» więcej