Senator PO o pracach w Senacie w sprawie ordynacji: Rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, wtedy nie mielibyśmy, "problemu z wyborami" - stwierdziła Magdalena Kochan w "Rozmowach pod krawatem".
Pytana o to, jak długo nowe prawo wyborcze będzie dyskutowane w Senacie, Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba".
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
ludziom ogarniętym niespełnioną żądzą pełni władzy tego nie przetłumaczysz.
Wbrew rozsądkowi ślepo dążą do realizacji swoich szaleńczych planów. Choćby i po trupach
Jest nawet takie specjalne pojęcie - obstrukcja parlamentarna.
Czyli Senatorowie PO szykują się do powtórki obstrukcji ; inaczej niż rozsądniejsi z PSL-u i Lewicy którzy zdają (już) sobie sprawę że p.Trzaskowski stanowi zagrożenie dla ich kandydatów a nie dla Prezydenta Dudy. To może być ciekawe starcie wewnątrz większości senackiej podczas tych prac ...
Wikipedia wyróżnia też drugie znaczenie pojęcia "obstrukcja":
Obstrukcja – inaczej zaparcie, utrudnione lub niezbyt częste oddawanie stolca.
Choć chłopaki-pisiaki zachowują się tak, jakby doskwierało im coś absolutnie przeciwnego, rzadkiego.... ;))
"Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba". Czyli jak poprzednio miesiąc. Aby tylko wyjść na swoje (wymiana słabej kandydatki na słabego tęczolubnego kandydata) i komplikować trudną sytuację w czasie pandemii.
Przypominam że PiS zmienia ordynację wyborczą od połowy marca. Z resztą jedną ustrawę zmieniającą kodeks wyborczy Pan Prezydent podpisał. Tylko że ona okazała się bublem, dlatego trzeba procedować nową. Oczywiście to że PiS nie potrafi porządnie napisać ustawy to wina opozycji? To że 30mln nielegalnie wydrukowanych kart idzie właśnie na makulaturę to też wina opozycji? PiS rządzi już 5 rak a nadal każde ich potknięcie to "wina Tuska". Opamiętajcie się.
@Janek .N
Obstrukcja medyczna, a ... obstrukcja parlamentarna, tak się ma do siebie jak ... węgiel kamienny do ... kamienia węgielnego.
Wina opozycji, że nad dobrem wszystkich postawili interes partyjny. Gdyby KO nie grzebało się celowo przez miesiąc w Senacie, wybory można było przeprowadzić ustawowo w maju. Ale niestety dla KO była ważniejsza zamiana swojego kandydata i w tym celu zastopowanie wyborów w Senacie.
Powinno się obradować w tym temacie tyle ile jest potrzebne tak samo jak inne ustawy.
Zmiana kodeksu wyborczego nie wcześniej niż 6 m-cy przed wyborami jest złamaniem regulaminu sejmu. Robienie znowu winy Tuska jak same Jarosławy się nie mogły dogadać, jest trochę śmieszne. BTW wg. niektórych PiSfans, Jarosławy tym, że się dogadały przy stoliku, pomogli PO wymienić kandydata.
Zobacz także
2020-05-14, godz. 09:07
Poseł PiS o kandydatce na prezydenta z KO: Po ludzku mnie jej jest zupełnie szkoda
Jak chcą wygrać wybory, skoro cały czas krytykują własnego kandydata? - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2020-05-13, godz. 13:26
Zastępca prezydenta Szczecina zagłosuje tradycyjnie. Tłumaczy dlaczego
Zagłosuje w lokalu wyborczym, bo jak tłumaczy "z jego korespondencji rzeczy wypływają do dziennikarzy" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.
» więcej
2020-05-13, godz. 11:39
Jak gospodarka Szczecina przechodzi przez epidemię? Wiceprezydent odpowiada
Gospodarcza sytuacja miasta w dobie pandemii "nie jest najgorsza" - mówił w "Rozmowach pod krawatem" odpowiedzialny za inwestycję zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.
» więcej
2020-05-12, godz. 10:43
Miller: "każdy, kto miota groźby karalne powinien być potraktowany z całą surowością"
Chwali interwencję wymiaru sprawiedliwości i mówi o niedopuszczalnym brutalizowaniu języka polityki - europoseł Leszek Miller komentował w "Rozmowie pod krawatem" sprawę byłego działacza Nowoczesnej, który w portalu społecznościowym…
» więcej
2020-05-12, godz. 09:10
Europoseł KO: Jarosław Gowin stracił bardzo znamienną okazję
"Gowin okazał się Gowinem, stracił swoją okazję" - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" były premier, obecny europoseł Koalicji Europejskiej Leszek Miller.
» więcej
2020-05-11, godz. 12:21
Polska chce odpowiedniego upamiętnienia ofiar obozu Mauthausen-Gusen
Rozmawialiśmy już z Austriakami o właściwym upamiętnianiu ofiar obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen - mówił w "Rozmowie pod krawatem" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
» więcej
2020-05-11, godz. 10:02
Zaangażowanie rządu we wzmacnianie armii
Minister Obrony Narodowej o roli armii w walce z pandemią: - Świetnie sprawdzają się Wojska Obrony Terytorialnej, zaangażowane są laboratoria wojskowe i wysłaliśmy misje do Włoch, USA i Słowenii, szkolimy żołnierzy do wspierania…
» więcej
2020-05-11, godz. 09:06
Minister Błaszczak: postawa opozycji absurdalna
Opary absurdu - tak zachowanie "totalnej opozycji" w sprawie wyborów określił minister obrony narodowej, Mariusz Blaszczak. Polityk PiS oceniał, że głosowanie w ostatnią niedzielę czerwca to dobre rozwiązanie.
» więcej
2020-05-08, godz. 10:30
"Nowa siedziba Archiwum jest niezbędna"
Chcemy w lipcu uzyskać pozwolenie na budowę nowej siedziby - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prof. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
» więcej
2020-05-07, godz. 10:20
"Nasz kandydat ma wizję Polski po epidemii"
To jedyny kandydat, który jest odważny i otwarty i ma konkretną wizję Polski - tak o kandydacie Lewicy na prezydenta mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka tej partii Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-07, godz. 09:22
Posłanka Lewicy: nie można mówić, że opozycja odniosła jakikolwiek sukces
Nie może być tak, że termin wyborów zmienia się z dnia na dzień - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej
2020-05-06, godz. 10:54
Porozumienie Gowina nową jakością na polskiej scenie politycznej?
Polacy mają dość jałowych sporów - mówił o sytuacji przed wyborami prezydenckimi politolog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Maciej Drzonek.
» więcej
2020-05-06, godz. 09:09
"Wybory są po to, żeby państwo mogło funkcjonować"
Wszyscy, którzy chcą przełożyć wybory, nie podają konkretnych argumentów - komentował w "Rozmowie pod krawatem" Maciej Drzonek, politolog i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego.
» więcej
2020-05-05, godz. 10:27
"Przeprowadzenie wyborów zapobiegnie kryzysowi politycznemu"
Najgorsze, co może się teraz Polsce przytrafić to kryzys polityczny. Wybory należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ekonomista, profesor Witold Modzelewski.
» więcej