Senator PO o pracach w Senacie w sprawie ordynacji: Rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, wtedy nie mielibyśmy, "problemu z wyborami" - stwierdziła Magdalena Kochan w "Rozmowach pod krawatem".
Pytana o to, jak długo nowe prawo wyborcze będzie dyskutowane w Senacie, Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba".
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
ludziom ogarniętym niespełnioną żądzą pełni władzy tego nie przetłumaczysz.
Wbrew rozsądkowi ślepo dążą do realizacji swoich szaleńczych planów. Choćby i po trupach
Jest nawet takie specjalne pojęcie - obstrukcja parlamentarna.
Czyli Senatorowie PO szykują się do powtórki obstrukcji ; inaczej niż rozsądniejsi z PSL-u i Lewicy którzy zdają (już) sobie sprawę że p.Trzaskowski stanowi zagrożenie dla ich kandydatów a nie dla Prezydenta Dudy. To może być ciekawe starcie wewnątrz większości senackiej podczas tych prac ...
Wikipedia wyróżnia też drugie znaczenie pojęcia "obstrukcja":
Obstrukcja – inaczej zaparcie, utrudnione lub niezbyt częste oddawanie stolca.
Choć chłopaki-pisiaki zachowują się tak, jakby doskwierało im coś absolutnie przeciwnego, rzadkiego.... ;))
"Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba". Czyli jak poprzednio miesiąc. Aby tylko wyjść na swoje (wymiana słabej kandydatki na słabego tęczolubnego kandydata) i komplikować trudną sytuację w czasie pandemii.
Przypominam że PiS zmienia ordynację wyborczą od połowy marca. Z resztą jedną ustrawę zmieniającą kodeks wyborczy Pan Prezydent podpisał. Tylko że ona okazała się bublem, dlatego trzeba procedować nową. Oczywiście to że PiS nie potrafi porządnie napisać ustawy to wina opozycji? To że 30mln nielegalnie wydrukowanych kart idzie właśnie na makulaturę to też wina opozycji? PiS rządzi już 5 rak a nadal każde ich potknięcie to "wina Tuska". Opamiętajcie się.
@Janek .N
Obstrukcja medyczna, a ... obstrukcja parlamentarna, tak się ma do siebie jak ... węgiel kamienny do ... kamienia węgielnego.
Wina opozycji, że nad dobrem wszystkich postawili interes partyjny. Gdyby KO nie grzebało się celowo przez miesiąc w Senacie, wybory można było przeprowadzić ustawowo w maju. Ale niestety dla KO była ważniejsza zamiana swojego kandydata i w tym celu zastopowanie wyborów w Senacie.
Powinno się obradować w tym temacie tyle ile jest potrzebne tak samo jak inne ustawy.
Zmiana kodeksu wyborczego nie wcześniej niż 6 m-cy przed wyborami jest złamaniem regulaminu sejmu. Robienie znowu winy Tuska jak same Jarosławy się nie mogły dogadać, jest trochę śmieszne. BTW wg. niektórych PiSfans, Jarosławy tym, że się dogadały przy stoliku, pomogli PO wymienić kandydata.
Zobacz także
2020-01-20, godz. 09:10
"Jesteśmy suwerenni i niezależni i godzimy się na Unię równych państw"
Słowa konieczne, w pełni oddające to, co się dzieje wokół reformy wymiaru sprawiedliwości - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha.
» więcej
2020-01-17, godz. 12:24
Kino się zmienia na naszych oczach
Platformy filmowe VOD takie jak Netflix to przyszłość kina - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Łukasz Adamski, krytyk filmowy i publicysta tygodnika "W sieci". Jak mówi, jest to rewolucja, bo zmienia się dziś sposób dystrybucji fi…
» więcej
2020-01-16, godz. 12:08
Szef PSL w regionie broni profesora Tomasza Grodzkiego
Jest bardzo zadowolony, że "na Pomorzu Zachodnim mamy taką ważną osobę" i broni marszałka Senatu jako "ofiary politycznej gry" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" szczeciński poseł PSL, Jarosław Rzepa.
» więcej
2020-01-16, godz. 09:26
Rzepa: system sądowniczy nie funkcjonuje tak źle
Jest bardzo wielu dobrych prawników i sędziów, system nie funkcjonuje tak źle, jak się przedstawia - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" poseł PSL Jarosław Rzepa.
» więcej
2020-01-14, godz. 10:10
Europoseł SLD o wizycie Komisji Weneckiej: A dlaczegóż nawet nie pójść na lunch
Przyjąłby Komisję Wenecką i zjadłby z nią lunch. Gościem "Rozmów pod krawatem" był we wtorek europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Bogusław Liberadzki uważa za błędne zachowanie rządu, który nie przyjął zaproszonych przez…
» więcej
2020-01-13, godz. 11:58
"To był impuls; musiałam to z siebie wyrzucić"
Impulsem do ponownego ujawnienia ciążącej jej sprawy nazywa profesor Agnieszka Popiela informację o tym, że profesor Tomasz Grodzki przymierzany jest do fotela marszałka Senatu.
» więcej
2020-01-13, godz. 10:59
"Jestem botanikiem, a nie politykiem"
Mam swoje poglądy jak każdy, jednak nie jestem politykiem, a botanikiem - tak prof. Agnieszka Popiela komentuje zarzuty, że jest "drugą Krystyną Pawłowicz" i że "chodzi na pasku Prawa i Sprawiedliwości".
» więcej
2020-01-13, godz. 09:11
Prof. Agnieszka Popiela: Wyciągnęłam 500 dolarów, odliczyłam po setce, pan ordynator wziął te pieniądze
To było dobrze zorganizowane i pacjenci o tym wiedzieli - mówi prof. Agnieszka Popiela o tym, co w latach 90. działo się w szpitalu w Zdunowie.
» więcej
2020-01-10, godz. 09:11
Bibianna Chimiak: spektakl powstał w oparciu o traumatyczne przeżycia matek w szpitalach
Niestety, w naszych szpitalach jest tak, że dzień, w którym urodziło się dziecko był najgorszym dniem w moim życiu - powiedziała Bibianna Chimiak, gość "Rozmowy pod krawatem", szczecińska aktorka Teatru Kana.
» więcej
2020-01-09, godz. 10:15
"Marszałek Grodzki jest szkodnikiem działającym na niekorzyść państwa polskiego"
- Szkodzi państwu polskiemu, a do czasu wyjaśnienia sprawy korupcji w szpitalu Szczecin - Zdunowo powinien usunąć się w cień i podać do dymisji - tak o Tomaszu Grodzkim mówił szczeciński poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek D…
» więcej
2020-01-08, godz. 09:27
Wieczorek o sprawie Grodzkiego: Spektakl medialny. Niech rozstrzyga prokuratura
Sprawa Grodzkiego to "spektakl medialny" a sprawę niech rozstrzyga prokuratura - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł SLD Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-01-07, godz. 10:58
Reformujmy sądownictwo w Polsce, a nie w Brukseli
Sprawę reformy sądownictwa powinniśmy załatwiać w domu - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kukiz komentując zapowiedzianą w Brukseli wizytę marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego.
» więcej
2020-01-07, godz. 09:25
Kukiz: Kosiniak-Kamysz będzie moim kandydatem na prezydenta, pod jednym warunkiem
Poprze Władysława Kosiniaka-Kamysza, jeżeli ten zmieni statut PSL w myśl jego wizji - tak mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Kukiz.
» więcej
2020-01-03, godz. 09:48
Stenka o wulgaryzmach na YouTube: nie odetniemy dzieciom dostępu do internetu
Naszą rolą jest to, żeby u naszych dzieci nie stało się to jakimś mottem życiowym - tak o wulgarnych utworach szczecińskiego jutubera Lorda Kruszwila mówiła w "Rozmowach pod krawatem" Barbara Stenka, pisarka i autorka bajek dla dzieci…
» więcej
2020-01-02, godz. 09:27
"Przez ostatnie lata staraliśmy się wydobywać z biedy 30-lecia"
Wychodzimy z biedy - tak informacje o tym, że w 2020 roku Polska będzie miała budżet bez deficytu, komentował w "Rozmowach pod krawatem" były wiceminister finansów profesor Witold Modzelewski.
» więcej