Senator PO o pracach w Senacie w sprawie ordynacji: Rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, wtedy nie mielibyśmy, "problemu z wyborami" - stwierdziła Magdalena Kochan w "Rozmowach pod krawatem".
Pytana o to, jak długo nowe prawo wyborcze będzie dyskutowane w Senacie, Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba".
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
- W ogóle jestem przeciwnikiem zmian w ordynacji wyborczej w czasie krótszym niż przewiduje to konstytucja. Co najwyżej pół roku przed samym aktem wyborczym i uważam, że te zmiany nie są dobre. Wystarczyło, żeby rządzący wprowadzili stan klęski żywiołowej i dziś nie mielibyśmy kłopotów, ani z wyborami, ani z wyborami korespondencyjnymi. Będziemy procedować tak długo, jak będzie to potrzebne - powiedziała Kochan.
Senatorowie innych klubów, Nowej Lewicy czy PSL mówili w mediach, że prace nad ustawą dotyczącą wyborów powinny trwać około dwóch tygodni, zamiast ustawowych maksymalnych 30 dni.
Dodaj komentarz 10 komentarzy
ludziom ogarniętym niespełnioną żądzą pełni władzy tego nie przetłumaczysz.
Wbrew rozsądkowi ślepo dążą do realizacji swoich szaleńczych planów. Choćby i po trupach
Jest nawet takie specjalne pojęcie - obstrukcja parlamentarna.
Czyli Senatorowie PO szykują się do powtórki obstrukcji ; inaczej niż rozsądniejsi z PSL-u i Lewicy którzy zdają (już) sobie sprawę że p.Trzaskowski stanowi zagrożenie dla ich kandydatów a nie dla Prezydenta Dudy. To może być ciekawe starcie wewnątrz większości senackiej podczas tych prac ...
Wikipedia wyróżnia też drugie znaczenie pojęcia "obstrukcja":
Obstrukcja – inaczej zaparcie, utrudnione lub niezbyt częste oddawanie stolca.
Choć chłopaki-pisiaki zachowują się tak, jakby doskwierało im coś absolutnie przeciwnego, rzadkiego.... ;))
"Kochan mówiła, że "tyle, ile trzeba". Czyli jak poprzednio miesiąc. Aby tylko wyjść na swoje (wymiana słabej kandydatki na słabego tęczolubnego kandydata) i komplikować trudną sytuację w czasie pandemii.
Przypominam że PiS zmienia ordynację wyborczą od połowy marca. Z resztą jedną ustrawę zmieniającą kodeks wyborczy Pan Prezydent podpisał. Tylko że ona okazała się bublem, dlatego trzeba procedować nową. Oczywiście to że PiS nie potrafi porządnie napisać ustawy to wina opozycji? To że 30mln nielegalnie wydrukowanych kart idzie właśnie na makulaturę to też wina opozycji? PiS rządzi już 5 rak a nadal każde ich potknięcie to "wina Tuska". Opamiętajcie się.
@Janek .N
Obstrukcja medyczna, a ... obstrukcja parlamentarna, tak się ma do siebie jak ... węgiel kamienny do ... kamienia węgielnego.
Wina opozycji, że nad dobrem wszystkich postawili interes partyjny. Gdyby KO nie grzebało się celowo przez miesiąc w Senacie, wybory można było przeprowadzić ustawowo w maju. Ale niestety dla KO była ważniejsza zamiana swojego kandydata i w tym celu zastopowanie wyborów w Senacie.
Powinno się obradować w tym temacie tyle ile jest potrzebne tak samo jak inne ustawy.
Zmiana kodeksu wyborczego nie wcześniej niż 6 m-cy przed wyborami jest złamaniem regulaminu sejmu. Robienie znowu winy Tuska jak same Jarosławy się nie mogły dogadać, jest trochę śmieszne. BTW wg. niektórych PiSfans, Jarosławy tym, że się dogadały przy stoliku, pomogli PO wymienić kandydata.
Zobacz także
2019-10-22, godz. 10:04
Europoseł PiS ocenia działanie polityków w Brukseli
- Są podwójne standardy w Unii Europejskiej, która milczy na przykład w sprawie brutalnie tłumionych protestów w Katalonii, a "na cenzurowanym" jest tylko Europa Wschodnia - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" Ryszard Czarnecki.
» więcej
2019-10-22, godz. 09:25
Czarnecki o Senacie: nadchodzą sygnały, które podważają ten wynik wyborczy
Senat niczym "żona Cezara" powinien być poza podejrzeniami - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
» więcej
2019-10-21, godz. 10:07
L. Miller o przyszłych kontrkandydatach prezydenta Dudy
Leszek Miller mówił o szansach opozycji na wygraną w wyborach prezydenckich. - Tylko Donald Tusk może wygrać z Andrzejem Dudą - ocenił były premier w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin.
» więcej
2019-10-21, godz. 09:23
"Powiększona KO miałaby szansę stoczyć wyrównaną walkę z blokiem PiS-owskim"
Żałuję, że nie powstała "wielka koalicja" opozycji, która "miałaby szansę powalczyć z blokiem PiS-owskim" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" europoseł SLD Leszek Miller.
» więcej
2019-10-17, godz. 10:56
Poseł Konfederacji: Prowokacje środowisk LGBT mają jeden cel
Wpisuje się w proces stopniowej "deprawacji" społeczeństwa, któremu musi się przeciwstawić rząd - tak poseł Konfederacji Krzysztof Bosak komentował środową prowokację środowisk LGBT w Krakowie.
» więcej
2019-10-17, godz. 09:10
Bosak: Konfederacja chce być opozycją merytoryczną
Chcą być opozycją merytoryczną, z "totalną" się nie utożsamiają - tak mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
» więcej
2019-10-16, godz. 10:09
Jarosław Rzepa: "będę walczył o samorząd, bo jest pod ścianą"
W Sejmie chcę walczyć o samorząd - deklarował w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
» więcej
2019-10-16, godz. 08:54
Rzepa odpowiada Nitrasowi: każda z partii ma prawo do samodzielnego startu
Poseł PSL komentuje pretensje konkurencji: - Politycy PO niech sami odpowiedzą sobie na pytanie, dlaczego nie poszliśmy z nimi w koalicji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Jarosław Rzepa.
» więcej
2019-10-15, godz. 10:21
"To problemy fundamentalne". Poseł PiS-u: Będziemy chcieli dokończyć reformę
Prawo i Sprawiedliwość na pewno będzie chciało dokończyć reformę sądownictwa - mówił w "Rozmowach pod krawatem" polityk PiS Leszek Dobrzyński.
» więcej
2019-10-10, godz. 10:02
Po wyborach: reforma sądów i służby zdrowia
Cel PiS na kolejną kadencję: - O ile zdobędziemy zaufanie wyborców, to przede wszystkim poprawa sytuacji w służbie zdrowia - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" kandydatka PiS do Sejmu, Stefania Biernat.
» więcej
2019-10-07, godz. 11:00
"Śledztwo ciągnie się zbyt długo, jakby szukano dowodów"
Nigdy nic złego o partii nie powiedział, zawsze dobrze się z nim współpracowało - w ocenie wiceprzewodniczącej zachodniopomorskiego sejmiku z PO oskarżany w aferze melioracyjnej Stanisław Gawłowski może brać udział w wyborach…
» więcej
2019-10-07, godz. 10:05
Teresa Kalina: nie miałam czasu na śledzenie konwencji Koalicji Obywatelskiej
Dyskutuje z partyjnymi liderami osobiście, konwencji swojego ugrupowania nie śledziła - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Teresa Kalina z Platformy Obywatelskiej.
» więcej
2019-10-04, godz. 10:54
Zaremba komentuje wypowiedź Neumanna: stek bluzgów i kpienie z wyborców
Jest różnica: Ardanowski mówił do urzędników, a Neumann o wyborcach - tak w "Rozmowie pod krawatem" komentował nowe taśmy Krzysztof Zaremba, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2019-10-04, godz. 09:26
"Minister powiedział, że w tym roku rusza fizyczna budowa promu"
Wierzę w zapowiedzi ministra - tak poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje w "Rozmowach pod krawatem" wypowiedzi pełnomocnika marszałka województwa z Platformy Obywatelskiej. Rafał Zahorski mówił, że nie ma możliwości, aby w Szczecinie…
» więcej
2019-10-03, godz. 10:22
Przeprowadził się do Szczecina, za spadochroniarza się nie uważa
Przeprowadził się do Szczecina, bo stąd startuje do Sejmu i jak zapewnia, dzięki temu lepiej widzi problemy miasta. Arkadiusz Czarnecki, "dwójka" listy komitetu SLD przekonywał w "Rozmowie pod krawatem", że nie jest "spadochroniarz…
» więcej