Europejska waluta - tak, ale najpierw europejskie pensje. Tak Robert Biedroń komentuje pomysł wprowadzenia euro w Polsce.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
Dodaj komentarz 3 komentarze
panie biedron.. Polacy w znaczącej większości nie chcą euro... koniec kropka
dzięki przystąpieniu Polski do UE i wynikających z tego tytułu DEMOKRATYCZNYCH rygorów prawnych - PiS-owi i innym radykałom czy faszystom nie udało się wprowadzić w Polsce zamordystycznego systemu władzy. Choć niewiele już brakowało, to jednak demokracja zwyciężyła.
Podobnie wprowadzenie w Polsce waluty Euro może uchronić nas przed partyjnym wykorzystywaniem polskiej waluty do realizowania ideologicznych czy merkantylnych celów takich "macherów" jak PiSowcy z Kaczyńskim, Glapińskim i Morawieckim na czele.
Dzięki przyjęciu Euro ustabilizowałyby się nasze dochody oraz wydatki, a inflacja zeszłaby do cywilizowanych poziomów. Przecież ciągle mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie!
Oczywiście jeszcze wiele lat upłynie nim MY, Polska i Polacy, spełnimy warunki pozwalające na wprowadzenie u nas waluty Euro. Bo na razie mamy za wysoką inflację, za wysoki deficyt, a po 8 latach rządów złodziejskiej bandy dorobkiewiczów i cwaniaczków finanse publiczne są w opłakanym stanie.
@Jan Nowak - pierwsze zasadnicze pytanie jest takie do jakiej Unii wstępowaliśmy (i za czym głosowaliśmy w referendum, które zresztą nie wydało zgody na wejście do Unii), czy do stowarzyszenia gospodarczego na podstawie traktatów wejściowych czy do Unii, która bez pytania kogokolwiek o zdanie próbuje wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, a z całej Europy zrobić jeden wielki eurokołchoz. To właśnie działanie Unii nazwałbym faszyzmem i zamordyzmem. Próba wprowadzenia Euro to kolejne narzędzie do naszego zniewolenia i trzeba się przed tym bronić za wszelką cenę.
Zobacz także
2022-06-10, godz. 09:09
Wijas: Zamkowy dziedziniec do przebudowy
Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czeka przebudowa. Tak zapowiada zastępca dyrektora do spraw artystycznych Zamku.
» więcej
2022-06-09, godz. 14:16
Żmurkiewicz: nie będę rozmawiał z Niemcami o terminalu kontenerowym
Budowa terminalu kontenerowego jest w interesie Świnoujścia i Polski. Nie widzę sensu rozmowy na ten temat z niemieckimi politykami - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.
» więcej
2022-06-09, godz. 09:22
Ostatni rok korków na przeprawie promowej w Karsiborze
Trzeba trochę pocierpieć i wkrótce będzie lepiej. To ostatni rok takich problemów, bo w przyszłym sezonie będziemy mieli gotowy tunel - tak prezydent Świnoujścia w "Rozmowach pod Krawatem" komentował trudną sytuację na przeprawie…
» więcej
2022-06-07, godz. 09:21
Politolog: władza jest po to, żeby zrobić coś pozytywnego
Władzę zdobywa się po to, żeby zrobić coś pozytywnego, a nie żeby tylko ją mieć. Zdaniem profesora politologii Macieja Drzonka, "totalny" przekaz Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska to strategiczny błąd w komunikacji z wybo…
» więcej
2022-06-06, godz. 09:20
Dobrzyński: PiS zadbało o wszystkich, także tych z małych miejscowości
Błędów nie udało się uniknąć, ale mają "Polskę w sercu" i ogłaszają mobilizację przed przyszłorocznymi wyborami - tak o celach Prawa i Sprawiedliwości po ogólnopolskiej konwencji partii mówił w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński…
» więcej
2022-06-02, godz. 16:27
Więcej okręgów do Sejmu? Wiceszef PiS odpowiada
Nie będziemy zmieniać ordynacji wyborczej - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.
» więcej
2022-06-02, godz. 09:22
Brudziński: Polacy nam zaufali, więc realizujemy swój program
Ani sukces, ani przełomowa sprawa - tak o odblokowaniu pieniędzy z KPO mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.
» więcej
2022-06-01, godz. 09:36
Kobiety chcą pracować, ale też widzieć jak dziecko się rozwija
Historie kobiet o tym, jak pogodzić bycie dobrą matką z pracą zawodową - z okazji Dnia Dziecka gościem "Rozmów pod krawatem" była autorka książki "Mama na obcasach" - Magdalena Szefernaker.
» więcej
2022-05-30, godz. 09:13
Semka: postawa Tomasza Lisa mogła niepokoić niemieckiego wydawcę
Warszawa huczy od plotek w sprawie zwolnienia naczelnego "Newsweeka". Zdaniem publicysty Piotra Semki, postawa Tomasza Lisa zaczęła być coraz większym obciążeniem dla niemieckiego koncernu wydającego gazetę.
» więcej
2022-05-26, godz. 09:22
Radny Koalicji Samorządowej o prezydenturze Soski: plusy przysłoniły minusy
To nie była idealna prezydentura, ale zdecydowanie na plus. Tak urzędowanie zastępcy prezydenta Szczecina Krzysztofa Soski ocenia miejski radny Koalicji Samorządowej.
» więcej
2022-05-24, godz. 09:14
"160 tys. osób z Ukrainy znalazło legalne zatrudnienie w Polsce"
Zwiększonej liczby sygnałów o nieprawidłowościach na razie nie ma - tak o sytuacji Ukraińców na polskim rynku pracy mówiła w "Rozmowach pod krawatem" Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.
» więcej
2022-05-23, godz. 09:09
Wojewoda zachodniopomorski: gdy pomagaliśmy Polakom, Tusk nie miał nic do powiedzenia
Zachodniopomorski wojewoda krytycznie o programie Platformy Obywatelskiej po wizycie Donalda Tuska w regionie: - Kłamstwa i "polityczne wydmuszki" wtłaczane w głowy Polaków - oceniał Zbigniew Bogucki w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2022-05-20, godz. 09:19
Szczeciński "Arfik" przed jubileuszem. "Pasja, dopiero później zaangażowanie"
To przede wszystkim pasja, dopiero później zaangażowanie. Tak Ryszard Leoszewski mówi o prowadzeniu dziecięcej grupy "Arfik". Zespół w tym roku kończy 35 lat.
» więcej
2022-05-19, godz. 09:07
Bedka: nie jestem fanem tłumaczenia się ze słów Janusza Korwin-Mikkego
Nie popiera słów lidera swojej partii, ale jej nie opuści. Marcin Bedka z Konfederacji w ten sposób mówi o słowach Janusza Korwin-Mikkego.
» więcej
2022-05-18, godz. 10:20
Przepiera: przed wakacjami przejedziemy placami Rodła i Żołnierza
Do wakacji przejezdne będą place Rodła i Żołnierza - zapowiadał w "Rozmowach pod Krawatem" odpowiedzialny za inwestycje zastępca prezydenta Szczecina - Michał Przepiera.
» więcej