Europejska waluta - tak, ale najpierw europejskie pensje. Tak Robert Biedroń komentuje pomysł wprowadzenia euro w Polsce.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
Dodaj komentarz 3 komentarze
panie biedron.. Polacy w znaczącej większości nie chcą euro... koniec kropka
dzięki przystąpieniu Polski do UE i wynikających z tego tytułu DEMOKRATYCZNYCH rygorów prawnych - PiS-owi i innym radykałom czy faszystom nie udało się wprowadzić w Polsce zamordystycznego systemu władzy. Choć niewiele już brakowało, to jednak demokracja zwyciężyła.
Podobnie wprowadzenie w Polsce waluty Euro może uchronić nas przed partyjnym wykorzystywaniem polskiej waluty do realizowania ideologicznych czy merkantylnych celów takich "macherów" jak PiSowcy z Kaczyńskim, Glapińskim i Morawieckim na czele.
Dzięki przyjęciu Euro ustabilizowałyby się nasze dochody oraz wydatki, a inflacja zeszłaby do cywilizowanych poziomów. Przecież ciągle mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie!
Oczywiście jeszcze wiele lat upłynie nim MY, Polska i Polacy, spełnimy warunki pozwalające na wprowadzenie u nas waluty Euro. Bo na razie mamy za wysoką inflację, za wysoki deficyt, a po 8 latach rządów złodziejskiej bandy dorobkiewiczów i cwaniaczków finanse publiczne są w opłakanym stanie.
@Jan Nowak - pierwsze zasadnicze pytanie jest takie do jakiej Unii wstępowaliśmy (i za czym głosowaliśmy w referendum, które zresztą nie wydało zgody na wejście do Unii), czy do stowarzyszenia gospodarczego na podstawie traktatów wejściowych czy do Unii, która bez pytania kogokolwiek o zdanie próbuje wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, a z całej Europy zrobić jeden wielki eurokołchoz. To właśnie działanie Unii nazwałbym faszyzmem i zamordyzmem. Próba wprowadzenia Euro to kolejne narzędzie do naszego zniewolenia i trzeba się przed tym bronić za wszelką cenę.
Zobacz także
2021-03-29, godz. 09:48
Sądowe pozwy przeciwko Akademii Sztuki
Przynajmniej dwa pozwy przeciwko Akademii Sztuki w Szczecinie wpłynęły do sądu pracy w Szczecinie - informacje potwierdza rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Tomasz Szaj.
» więcej
2021-03-29, godz. 09:13
Rektor US: Tarcze antykryzysowe istotnym elementem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii
Rządowa pomoc potrzebna, choć gospodarka teraz "jedzie na oparach". Kluczowe wydaje się zaszczepienie i mądre zachowanie Polaków - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" rektor Uniwersytetu Szczecińskiego Waldemar Tarczyński.
» więcej
2021-03-25, godz. 11:02
"Mieliśmy szansę zamknąć sprawę placu Orła Białego"
Szczecińska radna Szymona Hołowni w "Rozmowach pod Krawatem" krytykuje Urząd Miasta za działania w sprawie placu Orła Białego.
» więcej
2021-03-25, godz. 09:24
Czym może zajmować się Radio Szczecin? Przemyślenia szczecińskiej radnej
Szczecińska radna Polski 2050 Szymona Hołowni ma problem. - Radio Szczecin rozdmuchuje konflikt w Akademii Sztuki - mówiła Edyta Łongiewska-Wijas w "Rozmowach pod Krawatem".
» więcej
2021-03-24, godz. 09:56
"Mam głęboką nadzieję, że rząd dobrej zmiany utrzyma większość"
Wierzy, że niezależnie od różnic i dyskusji rząd Zjednoczonej Prawicy utrzyma większość w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" poseł PiS Michał Jach. To odpowiedź na pytanie o konflikt w Porozumieniu Jarosława Gow…
» więcej
2021-03-24, godz. 09:21
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu
Poseł PiS sceptycznie o głosowaniu w Senacie w sprawie zdjęcia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu: - Platforma Obywatelska i jej koalicjanci pewnie na to nie pozwolą, marszałek Grodzki nie da szans wymiarowi sprawiedliwości na oczyszczenie…
» więcej
2021-03-23, godz. 11:09
Radny PiS krytykuje działania miasta dotyczące utrzymania zieleni
Wzywa do działania ogrodnika miejskiego, zwraca uwagę na wycinki drzew w mieście - radny klubu PiS Marcin Pawlicki w "Rozmowach pod Krawatem" krytykował działania prezydenta i urzędników dotyczące utrzymania stanu zieleni i wycinki…
» więcej
2021-03-23, godz. 09:02
"Są merytoryczne argumenty przeciw budowie wieżowca"
Przede wszystkim mieszkańcy nie chcą w okolicy 18-piętrowego wieżowca - tak o sprawie inwestycji przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie mówił szef - opozycyjnego w Radzie Miasta Szczecin - klubu Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2021-03-22, godz. 10:17
Posłanka Nowej Lewicy o przypadkach męskiej macicy oraz co z tego (nie) wynika
Skomplikowane medycznie przypadki osób z macicami - posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w "Rozmowach pod krawatem" tak wyjaśniała wypowiedź partyjnej koleżanki.
» więcej
2021-03-19, godz. 09:42
Konflikt w Akademii Sztuki. Prorektor komentuje sprawę
To konflikt, który toczy każdą uczelnię, ale on nie zawsze trafia do mediów - powiedział w "Rozmowach pod Krawatem" prorektor ds. artystyczno-naukowych Akademii Sztuki w Szczecinie Mikołaj Iwański o personalnym konflikcie na uczelni…
» więcej
2021-03-18, godz. 10:27
Wraca sprawa budowy wieżowca przy Wszystkich Świętych
Urząd Miasta nie ma nic do ukrycia i działa z pełną otwartością - tak sprawę kontrowersyjnych planów budowy wieżowca w Szczecinie skomentował zastępca prezydenta miasta.
» więcej
2021-03-17, godz. 10:00
Fabryka polimerów dźwignią rozwoju polskich firm
To będzie szansa dla polskich producentów na cięcie kosztów produkcji. Taką możliwość ma im stworzyć nowa fabryka polimerów, którą budują Zakłady Chemiczne Police.
» więcej
2021-03-17, godz. 09:16
Budowa fabryki polimerów zgodnie z planem. Trwa rekrutacja pracowników
Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają już poszukiwania pracowników oraz odbiorców wyprodukowanego w Policach polipropylenu - mówił w środę w "Rozmowach pod Krawatem" Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych "Police"…
» więcej
2021-03-16, godz. 12:13
"Waloryzacje poprzednich rządów obrażały ludzi starszych"
Emeryci przez wiele lat nie dostawali godnych emerytur, próbujemy to naprawić - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS, Artur Szałabawka. W ten sposób komentował 14. emeryturę.
» więcej
2021-03-15, godz. 09:23
Ambasador RP w Niemczech: Polsce należą się reparacje wojenne
Ta kwestia powinna być uregulowana także dla dobra Niemiec - tak o reparacjach wojennych dla Polski mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Andrzej Przyłębski.
» więcej