W Polsce za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany grozi więzienie. Trzeba to zmienić - mówił Robert Biedroń z Nowej Lewicy w "Rozmowie pod krawatem".
Naszego gościa pytaliśmy także o to, kiedy ostatni raz palił trawkę, a to w kontekście zapowiadanej przez niego walki o dekryminalizację marihuany. Stwierdził, ze dawno, ale zdarzało się.
- To jest nienormalne, że dzisiaj łamiemy życie, kariery młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i często padają ofiarą niesprawiedliwego prawa. Przypomnę: za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany w Polsce grozi do 3 lat więzienia. Jest to nienormalne, niesprawiedliwe i trzeba to zmienić - mówił Biedroń.
- To jest nienormalne, że dzisiaj łamiemy życie, kariery młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i często padają ofiarą niesprawiedliwego prawa. Przypomnę: za posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany w Polsce grozi do 3 lat więzienia. Jest to nienormalne, niesprawiedliwe i trzeba to zmienić - mówił Biedroń.
Robert Biedroń w "Rozmowie pod krawatem" przedstawił też pomysł na zmiany ordynacji wyborczej.
Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej i Joachim Brudziński z PiS-u. Wszystko wskazuje na to, że to ci kandydaci zgarną mandaty na europosłów z okręgu 13 obejmującego zachodniopomorskie i lubuskie - przyznał Robert Biedroń komentując jednocześnie, że wynika to ze złego podziału Polski na okręgi.
Nasz gość zapowiedział zmiany w okręgach wyborczych argumentując, że obecny podział jest sztuczny i niesprawiedliwy, promujący jedynie dwie największe partie w Polsce. Wybieramy 53 europosłów i zdaniem Roberta Biedronia okręgów powinno być zdecydowanie mniej.
- Będziemy wychodzili z inicjatywą zmiany ordynacji wyborczej. Oczywiście po wyborach, tak żebyście państwo mieli sprawiedliwą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Mniej okręgów, jeden być może wielki okręg wyborczy. Taki jest standard europejski - mówił Biedroń.
Rozmawialiśmy także o terminie przyjęcia waluty euro w Polsce, o pomyśle na 35-godzinny tydzień pracy przy zachowaniu obecnych pensji i o prawie do bycia offline po pracy. Roberta Biedronia pytaliśmy także o jego relacje z matką.
Cała rozmowa do wysłuchania i obejrzenia na naszej podstronie i radiowym Facebooku.
Gościem Sebastiana Wierciaka w "Rozmowach pod krawatem" w środę będzie Magdalena Sosnowska, kandydatka nr 1 w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Konfederacji.
Dodaj komentarz 2 komentarze
on bzdury opowiada o tych "europejskich standardach"!
Pamiętamy dokładnie, że w poprzednich wyborach Biedroń oszukał mówiąc, że zrzeknie się mandatu. Nie zrzekł się. WIdać za bardzo euro-kasa mu się spodobała.
A teraz kandydując ponownie dodatkowo stosuje nie europejskie, lecz PiS-owskie standardy! Startuje rodzinnie, razem ze Śmieszkiem.
Toż to nepotyzm w czysto PiSowskim stylu! CO NA TO towarzysze lewicowcy???
NIE dla Euro w Polsce !!!
Zobacz także
2020-11-26, godz. 09:08
"W idealnym świecie mielibyśmy m.in. częściowo dofinansowane środki antykoncepcyjne"
Aborcja na życzenie, dostępna pigułka "dzień po", edukacja seksualna dostosowana na wieku, ale i na każdym etapie rozwoju - tak, zdaniem posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, powinny wyglądać "prawa reprodukcyjne" w Polsce.
» więcej
2020-11-25, godz. 11:10
Netto Arena w gestii wojewody. Co najmniej przez pół roku
Miasto kończy współpracę z operatorem Netto Areny. Decyzja, co dalej, pozostaje otwarta - w "Rozmowie pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina, Michał Przepiera tłumaczył, że obecnie hala widowiskowo-sportowa jest w gestii wojewody…
» więcej
2020-11-24, godz. 09:19
Niezdefiniowana "praworządność" wywołuje impas w UE
Pod szczytnym hasłem "praworządności" kryje się mechanizm wymuszania posłuszeństwa na niepokornych państwach Unii Europejskiej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
» więcej
2020-11-23, godz. 10:10
"Polacy w tych trudnych czasach wspomagają biznes niemiecki"
Poseł PiS ocenia propozycję prezydenta Szczecina, aby przystąpić do spółki z energetycznym koncernem E.ON. - To wsparcie niemieckiego biznesu i zagrożenie dla miejsc pracy w ciepłowniach Polskiej Grupy Energetycznej - mówił w "Rozmowie…
» więcej
2020-11-23, godz. 09:09
Poseł PiS: Polska jest i będzie członkiem UE. Premier walczy o nasze interesy
Nikt w PiS nie myśli o wychodzeniu z Unii Europejskiej - tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach odpowiadał na oświadczenie prezydenta Szczecina. Piotr Krzystek wezwał rząd do "osiągnięcia kompromisu" w negocjacjach z Bruk…
» więcej
2020-11-18, godz. 10:11
Radny KO: Wyremontować i wspomóc, ale nie oddawać
Wyremontować budynek za miejskie pieniądze, wspomóc finansowo, ale nieruchomości Siostrom Misjonarkom Miłości nie oddawać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Łukasz Tyszler.
» więcej
2020-11-18, godz. 09:18
Tyszler: spokój wojewody służył rozwiązywaniu trudnych problemów
Współpraca samorządu i rządu reprezentowanego przez wojewodę jest pozytywna - tak o koordynacji działań w walce z pandemią koronawirusa mówił w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor szpitala w Zdrojach Łukasz Tyszler.
» więcej
2020-11-17, godz. 10:23
"Polska nie dostanie więcej pieniędzy, bo w budżecie UE będzie deficyt"
Polska nie dostanie więcej pieniędzy, bo w budżecie Unii Europejskiej będzie deficyt - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Lewicy Marek Balt.
» więcej
2020-11-17, godz. 09:23
Europoseł Lewicy o funduszach europejskich i "kryterium praworządności"
Europoseł Lewicy, Marek Balt w "Rozmowie pod krawatem" nie miał wątpliwości, że propozycja Niemiec oraz Parlamentu Europejskiego jest słuszna. Chodzi o uzależnienie wypłaty eurofunduszy dla Polski od tzw. kryteriów praworządnoś…
» więcej
2020-11-16, godz. 10:22
"Siostry Misjonarki Miłości prowadzą działalność niezwykle pożyteczną dla miasta"
Prezydent Szczecina nie ma wątpliwości, że miasto powinno przekazać siostrom Misjonarkom Miłości kamienicę na Łasztowni z 99 procentową bonifikatą.
» więcej
2020-11-13, godz. 11:12
"Wspólne gotowanie to tworzenie tradycji i nawiązywanie relacji"
Restauracje w kryzysie, oby jednak kwarantanna była renesansem dla gotowania w domu - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Andrzej Buławski, lider Convivium Slow Food Szczecin.
» więcej
2020-11-12, godz. 10:11
"Zakładajmy maseczki, zachowujmy standardy"
Nie wszystkie decyzje były trafne, nie tylko polski rząd, ale i cały świat uczy się, jak postępować w przypadku koronawirusa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości, Robert Telus.
» więcej
2020-11-12, godz. 09:29
Poseł PiS rozczarowany postawą Konfederacji po Marszu Niepodległości
Poseł Prawa i Sprawiedliwości rozczarowany postawą polityków Konfederacji po warszawskim Marszu Niepodległości.
» więcej
2020-11-09, godz. 09:23
Wojsko wspiera walkę z pandemią
Wsparcie szpitali i pomoc personelu medycznego, armia wykorzystuje doświadczenia z wiosny do walki z pandemią - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dywizji dr Dariusz Parylak.
» więcej
2020-11-05, godz. 10:37
"Nie było dewastacji kościołów. Ktoś, coś, gdzieś namalował. Trzeba to zganić"
Dewastacji kościołów nie było, "ktoś gdzieś tam coś namalował, co trzeba zganić", a winni sytuacji są politycy PiS, którzy wyprowadzili ludzi na ulicę - tak o protestach Strajku Kobiet mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł…
» więcej