Anonimowy pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego poinformował Radio Szczecin, że uczelnia ma 25 mln zł długu, nie wypłaca wynagrodzeń za nadgodziny, a w tym czasie wynagrodzenie rektora ma sięgać 72 tysięcy złotych.
- Nigdy tyle nie zarabiałem. Słyszałem tę plotkę, co prawda w wersji 60 000 złotych miesięcznie i żona się mnie pytała, gdzie są te pieniądze, czy może jakąś kochankę mam, gdzieś wydaje te pieniądze nie wiadomo gdzie. To jest nieprawda, a wynagrodzenie rektora ustala minister - mówi Tarczyński.
A jest to około 20 tysięcy zł – wylicza prof. Tarczyński przypominając, że jego wynagrodzenie jest jawne. Co do długów uczelni zapewnia, że nie ma o nich mowy, a pieniądze za nadgodziny zostaną wypłacone – tylko przedłużają się biurokratyczne procedury.
Rektora zapytaliśmy też o tegoroczną rekrutację. Na 92 kierunki na Uniwersytecie Szczecińskim uda się uruchomić tylko połowę. Jak przekonywał prof. Waldemar Tarczyński, to naturalne, że na niektóre kierunki nie ma chętnych, podczas gdy psychologia, filologia angielska czy prawo są oblegane. Nawet 7 osób na jedno miejsce – to w przypadku psychologii.
Dodał, że akademiki są sukcesywnie remontowane dzięki ministerialnej pomocy - 56 milionów złotych.
- W historii Uniwersytetu to jest naprawdę największy zastrzyk na akademiki. Dodatkowo opomiarowane będą wszystkie pokoje, w związku z tym student będzie płacił za energię za wodę według swojego zużycia, a nie ile zużyją koleżanki i koledzy - mówi Tarczyński.
Całość rozmowy do wysłuchania i do obejrzenia na naszej stronie, a powtórka na antenie o północy.
W piątek o godzinie 8.30 gościem "Rozmowy pod krawatem" będzie Przemysław Neumann, dyrygent i nowy dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Pan Profesor jest najlepszym Rektorem w historii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jesteśmy murem za Panem Rektorem, choć też posmaku tego knucia doświadczyliśmy. Niestety w środowisku są „hieny”, które notorycznie wprowadzają fałszywe informacje, nieprawdziwe zarzuty i tworzą plotki, aby tylko zniszczyć pozytywną atmosferę i współpracę, a oprócz tego reputacje. Dlaczego redakcja nie sprawdza tych fakenewsów? W opublikowanych źródłach prawnych na stronie US jest wskazany termin wypłat nadgodzin i nota bene nie ma słowa o październiku (a tu wielkie halo). Czas na hawki i szuje, aby zrezygnowały z świństw, bo będziemy oczekiwać tak jak na abdykację króla Maciusia, który myślał, że elektryka prąd nie tyka ;)
PANA z parti się nie tyka !
HAHAHA
Zobacz także
2022-03-01, godz. 09:19
Poseł PiS: w 2008 r. w Tbilisi "Lech Kaczyński wydał na siebie wyrok"
Gdy Lech Kaczyński wsparł Gruzję w 2008 roku, wydał na siebie wyrok. Dwa lata później zginął w Smoleńsku - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński komentując obecną agresję Rosji na…
» więcej
2022-02-25, godz. 09:24
Prof. Kowalczyk: kluczowy jest opór wojska ukraińskiego
Tylko nieprzejednana postawa może powstrzymać Putina - uważa politolog i historyk Krzysztof Kowalczyk.
» więcej
2022-02-25, godz. 08:11
Wojewoda Bogucki: "przygotowywaliśmy się do najczarniejszego scenariusza"
Zachodniopomorskie jest gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy - zadeklarował w specjalnym wydaniu "Rozmów pod krawatem" w Radiu Szczecin wojewoda Zbigniew Bogucki.
» więcej
2022-02-24, godz. 09:14
"Ludzie wychodzą z domów z walizkami i wyjeżdżają"
Są już doniesienia o ofiarach - mówił w "Rozmowach pod krawatem" korespondent Polskiego Radia w Kijowie.
» więcej
2022-02-23, godz. 09:27
"Ukraińska armia jest niezwykle zmobilizowana"
Naród ukraiński coraz bardziej się jednoczy, od aneksji Krymu wiele się tu zmieniło - mówił w "Rozmowach pod krawatem" kapłan z naszej diecezji, który 12 lat służył w Odessie.
» więcej
2022-02-22, godz. 14:12
Polityk PO: budowę zapory na granicy polsko-białoruskiej "można teraz rozważać"
Wtedy to nie był błąd, teraz sytuację "można rozważać" - odpowiadał poseł Platformy Obywatelskiej pytany w "Rozmowach pod krawatem" o sprzeciw jego partii w sprawie budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej.
» więcej
2022-02-22, godz. 09:16
Lider opozycji milczy w obliczu rosyjskiej agresji
- Pewnie jeszcze się odezwie - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" poseł PO Artur Łącki, komentując brak reakcji Donalda Tuska na zagrożenie ze strony Putina.
» więcej
2022-02-21, godz. 09:59
"Sprawa marszałka Grodzkiego rzutuje na wiarygodność całej klasy politycznej w Polsce"
Sprawa marszałka Grodzkiego rzutuje na wiarygodność całej klasy politycznej w Polsce - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" poseł Artur Szałabawka.
» więcej
2022-02-21, godz. 09:29
Przy dużej liczbie uchodźców z Ukrainy "mogą nastąpić niebezpieczne zjawiska"
Rozsądny humanitaryzm z jednoczesnym zachowaniem rozwagi w przyjmowaniu ewentualnych uchodźców z Ukrainy - poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka w "Rozmowach pod krawatem" podkreślał, że w przypadku konfliktu zbrojnego, nie…
» więcej
2022-02-17, godz. 09:28
Jak Konfederacja radzi sobie bez Facebooka? Działacz partii: świetnie
Konfederacja świetnie radzi sobie bez Facebooka - zapewnia działacz tej partii. Marcin Bedka w "Rozmowach pod Krawatem" zapewniał, że działanie polityków wciąż są widoczne w internecie.
» więcej
2022-02-16, godz. 09:19
Europosłanka PiS: rząd wspiera osoby starsze
Wsparcie osób starszych w niespotykanej skali - tak o efektach rządowej polityki społecznej w tym obszarze mówiła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska.
» więcej
2022-02-15, godz. 12:11
"Dawno nie było tak dobrego klimatu dla stosunków Warszawa-Kijów"
Bardzo dobrze ocenia działania polskiej dyplomacji na rzecz pokoju na Ukrainie i złośliwie mówi o widocznej "osi Berlin-Moskwa" - konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej w "Rozmowach pod Krawatem" podkreślał także, że…
» więcej
2022-02-15, godz. 09:24
"Putin zjednoczył wszystkich Ukraińców"
To nie byłby tylko atak na Ukrainę, ale także atak na prawo międzynarodowe - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" honorowy konsul Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej.
» więcej
2022-02-14, godz. 10:26
"Reforma oświaty przebiegła bardzo dobrze"
Reforma oświaty przebiegła bardzo dobrze - tak likwidację gimnazjów i przywrócenie ośmioletniej podstawówki oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" były wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
» więcej
2022-02-14, godz. 09:05
Kopeć o "lex Czarnek": Wola rodziców została wzmocniona
Zwykłe doprecyzowanie przepisów, a nie "zamach na demokrację i upartyjnianie szkoły" - tłumaczył były wiceminister oświaty, obecny członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Maciej Kopeć, pytany o zmiany w prawie oświat…
» więcej