Anonimowy pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego poinformował Radio Szczecin, że uczelnia ma 25 mln zł długu, nie wypłaca wynagrodzeń za nadgodziny, a w tym czasie wynagrodzenie rektora ma sięgać 72 tysięcy złotych.
- Nigdy tyle nie zarabiałem. Słyszałem tę plotkę, co prawda w wersji 60 000 złotych miesięcznie i żona się mnie pytała, gdzie są te pieniądze, czy może jakąś kochankę mam, gdzieś wydaje te pieniądze nie wiadomo gdzie. To jest nieprawda, a wynagrodzenie rektora ustala minister - mówi Tarczyński.
A jest to około 20 tysięcy zł – wylicza prof. Tarczyński przypominając, że jego wynagrodzenie jest jawne. Co do długów uczelni zapewnia, że nie ma o nich mowy, a pieniądze za nadgodziny zostaną wypłacone – tylko przedłużają się biurokratyczne procedury.
Rektora zapytaliśmy też o tegoroczną rekrutację. Na 92 kierunki na Uniwersytecie Szczecińskim uda się uruchomić tylko połowę. Jak przekonywał prof. Waldemar Tarczyński, to naturalne, że na niektóre kierunki nie ma chętnych, podczas gdy psychologia, filologia angielska czy prawo są oblegane. Nawet 7 osób na jedno miejsce – to w przypadku psychologii.
Dodał, że akademiki są sukcesywnie remontowane dzięki ministerialnej pomocy - 56 milionów złotych.
- W historii Uniwersytetu to jest naprawdę największy zastrzyk na akademiki. Dodatkowo opomiarowane będą wszystkie pokoje, w związku z tym student będzie płacił za energię za wodę według swojego zużycia, a nie ile zużyją koleżanki i koledzy - mówi Tarczyński.
Całość rozmowy do wysłuchania i do obejrzenia na naszej stronie, a powtórka na antenie o północy.
W piątek o godzinie 8.30 gościem "Rozmowy pod krawatem" będzie Przemysław Neumann, dyrygent i nowy dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Pan Profesor jest najlepszym Rektorem w historii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jesteśmy murem za Panem Rektorem, choć też posmaku tego knucia doświadczyliśmy. Niestety w środowisku są „hieny”, które notorycznie wprowadzają fałszywe informacje, nieprawdziwe zarzuty i tworzą plotki, aby tylko zniszczyć pozytywną atmosferę i współpracę, a oprócz tego reputacje. Dlaczego redakcja nie sprawdza tych fakenewsów? W opublikowanych źródłach prawnych na stronie US jest wskazany termin wypłat nadgodzin i nota bene nie ma słowa o październiku (a tu wielkie halo). Czas na hawki i szuje, aby zrezygnowały z świństw, bo będziemy oczekiwać tak jak na abdykację króla Maciusia, który myślał, że elektryka prąd nie tyka ;)
PANA z parti się nie tyka !
HAHAHA
Zobacz także
2024-10-02, godz. 10:10
"Studia Executive MBA to dwa lata wyjęte z życiorysu"
Afera w Collegium Humanum rzuca się cieniem na cały sektor edukacji - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" Justyna Osuch-Mallett, rektorka Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.
» więcej
2024-10-01, godz. 11:30
Cło na nawozy ze wschodu, były asystent Nitrasa w Totalizatorze. Wiceminister odpowiada
To prywaciarze ściągają do Polski nawozy z Rosji i Białorusi - tak na zarzuty prezesa Grupy Azoty Police Andrzeja Dawidowskiego, że Polska stała się największym importerem nawozów ze wschodu w całej Unii Europejskiej, odpowiada wiceminister…
» więcej
2024-10-01, godz. 09:17
Budowa Zachodniej Obwodnicy Szczecina jeszcze trochę potrwa
To przełomowy krok - tak m.in. o złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina mówi wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
» więcej
2024-09-30, godz. 09:20
Minister nauki: chcemy mieć możliwość likwidacji uczelni
Tu nie może być wolnego rynku, musimy odejść od obecnej ustawy - mówi Dariusz Wieczorek, minister nauki. To w kontekście afery Collegium Humanum.
» więcej
2024-09-27, godz. 11:10
Bilety na "Politę" wyprzedane, trzeba polować na zwroty
Bilety wyprzedane - to hasło, które możemy przeczytać na stronie Teatru Polskiego w Szczecinie w przypadku spektaklu Polita - nad którym Radio Szczecin ma patronat medialny.
» więcej
2024-09-27, godz. 09:04
Różycka: ten spektakl to zaangażowanie i wyjątkowa jakość
To pasja, ciężka praca i dążenie do ideału - tak Sylwia Różycka mówi o pracy nad ostatnim przedstawieniem Polita w Teatrze Polskim w Szczecinie.
» więcej
2024-09-26, godz. 11:46
Geblewicz o sytuacji na autostradzie: czekam na wezwanie i mandat
W "Rozmowie pod krawatem" marszałek zachodniopomorski tłumaczył, dlaczego sprawą jego wykroczenia drogowego zajmuje się policja, a nie prokuratura.
» więcej
2024-09-26, godz. 09:06
Marszałek województwa: do służb cały czas trafia nowy sprzęt
Sytuacja powodziowa jest cały czas monitorowana - tak zapewniał w naszym studiu marszałek województwa zachodniopomorskiego.
» więcej
2024-09-25, godz. 11:26
"W najgorszym położeniu będą ci, którzy nie ubezpieczyli swoich nieruchomości"
Odbudowa polskich miast po powodzi będzie kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Dziś straty liczone są w miliardach, ale inwestycje w ramach odbudowy liczone będą w dziesiątkach miliardów - wyliczała w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2024-09-25, godz. 09:06
Ekonomistka: naprawa strat po powodzi może napędzić polską gospodarkę
Straty liczone są w miliardach, a naprawa zniszczeń potrwa przynajmniej dwa lata. Ekonomistka w Radiu Szczecin podsumowuje szkody wyrządzone przez powódź na południu Polski. Dodaje jednak, że są też dobre wiadomości.
» więcej
2024-09-24, godz. 11:14
Cztery drogi w regionie będą zamknięte. "To dla bezpieczeństwa"
Fala powodziowa, która zbliża się do Pomorza Zachodniego, będzie u nas zdecydowanie później niż wskazywały wcześniejsze prognozy. Jak uspokajał w "Rozmowie pod krawatem" wojewoda Adam Rudawski - nic nie wskazuje na to, by woda miała…
» więcej
2024-09-24, godz. 09:05
Wojewoda o stanie Odry: prognozy pogody są dla nas bardzo korzystne
To jest dmuchanie na zimne - tak o przygotowaniach do nadejścia fali powodziowej mówi wojewoda zachodniopomorski.
» więcej
2024-09-23, godz. 09:14
"Moskwa uznaje, że Polska jest w centrum działań NATO; to oznacza bezpieczeństwo"
Moskwa uznaje, że Polska znajduje się w centrum działań NATO (...), dlatego też oznacza to bezpieczeństwo - mówił w poniedziałek w Rozmowie pod Krawatem generał broni Jürgen-Joachim von Sandrart, dowódca Wielonarodowego Korpusu…
» więcej
2024-09-19, godz. 11:25
Wszystko co produkują polickie "Polimery" trafia do klientów
Jak wyjaśniał w "Rozmowie pod krawatem" prezes zarządu Grupy Azoty Police, powodem trudnej sytuacji spółki są m.in. wysokie ceny gazu i import nawozów z Rosji i Białorusi. Stąd też propozycja wprowadzenia 30-procentowego cła na…
» więcej
2024-09-19, godz. 09:16
Import nawozów z Rosji największym problemem Grupy Azoty
Grupa Azoty w finansowym dołku. Strata za pierwsze półrocze wyniosła 748 milionów złotych. To i tak mniej niż w roku ubiegłym.
» więcej