Tę decyzję poprzedziły specjalistyczne analizy. Radny KO w szczecińskiej Radzie Miasta zapewnia, że podwyżki w Szczecińskiej Strefie Parkowania były przemyślane.
- Otrzymaliśmy raport z blisko rocznej analizy. Nie wykonywali go bezpośrednio sami urzędnicy, ani też w żadnym wypadku radni, bo nie są od tego fachowcami. Kwoty, które są proponowane, powinny tą rotację w jakiś sposób wymusić - mówi Tyszler.
Podwyżki wejdą w życie od maja przyszłego roku. Pierwsza godzina za parkowanie w strefie A kosztować będzie 4,40 zł, a w strefie B - 3,60 zł.
Dodaj komentarz 4 komentarze
Płatne parkowanie na wszystkich chodnikach dla pieszych,- bo i tak parkują na chodnikach. Pieszy musi balansować na chodniku, aby ominąć ten złom.
Ta mityczna rotacja, urasta do rangi symbolu śmieszności. I ciekaw jestem, co za eksperci twierdzą, że to działa. Nie, nie działa i nie będzie działać. Zmieńcie ekspertów.
"eksperci" śmiechu warte .. precz z takimi urzędnikami .. celem jest tylko realizacja lewackiego pomysłu ograniczania ruchu w mieście.. kiedy ludzie się obudzą, że małymi kroczkami ograniczają naszą wolność !!!
"Dziki zachód" to najłagodniejsze określenie. Nowoczesne trendy są takie, że wiele miest, w tym Katowice obniżyły opłaty za strefę płatnego parkowania o 50%, aby przychody były wyższe, w Szczecinie musi być na odwrót. Już ponad 56 miast w Polsce (ciągle dołączają nowe) zrezygnowało z biletów na komunikację miejską. Likwidacja biletów to tylko korzyści i duże oszczędności, ale u nas oczywiście musi być na odwrót. Przeniesienie do innych zadań tam gdzie jest konieczność kontrolerów i innych pracowników, brak konieczności utrzymywania kas biletowych, wynajęcie po usługi bądź sprzedaż obiektów po kasach i innych - to są oszczędności ! Ale po co ?
Zobacz także
2024-09-26, godz. 11:46
Geblewicz o sytuacji na autostradzie: czekam na wezwanie i mandat
W "Rozmowie pod krawatem" marszałek zachodniopomorski tłumaczył, dlaczego sprawą jego wykroczenia drogowego zajmuje się policja, a nie prokuratura.
» więcej
2024-09-26, godz. 09:06
Marszałek województwa: do służb cały czas trafia nowy sprzęt
Sytuacja powodziowa jest cały czas monitorowana - tak zapewniał w naszym studiu marszałek województwa zachodniopomorskiego.
» więcej
2024-09-25, godz. 11:26
"W najgorszym położeniu będą ci, którzy nie ubezpieczyli swoich nieruchomości"
Odbudowa polskich miast po powodzi będzie kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Dziś straty liczone są w miliardach, ale inwestycje w ramach odbudowy liczone będą w dziesiątkach miliardów - wyliczała w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2024-09-25, godz. 09:06
Ekonomistka: naprawa strat po powodzi może napędzić polską gospodarkę
Straty liczone są w miliardach, a naprawa zniszczeń potrwa przynajmniej dwa lata. Ekonomistka w Radiu Szczecin podsumowuje szkody wyrządzone przez powódź na południu Polski. Dodaje jednak, że są też dobre wiadomości.
» więcej
2024-09-24, godz. 11:14
Cztery drogi w regionie będą zamknięte. "To dla bezpieczeństwa"
Fala powodziowa, która zbliża się do Pomorza Zachodniego, będzie u nas zdecydowanie później niż wskazywały wcześniejsze prognozy. Jak uspokajał w "Rozmowie pod krawatem" wojewoda Adam Rudawski - nic nie wskazuje na to, by woda miała…
» więcej
2024-09-24, godz. 09:05
Wojewoda o stanie Odry: prognozy pogody są dla nas bardzo korzystne
To jest dmuchanie na zimne - tak o przygotowaniach do nadejścia fali powodziowej mówi wojewoda zachodniopomorski.
» więcej
2024-09-23, godz. 09:14
"Moskwa uznaje, że Polska jest w centrum działań NATO; to oznacza bezpieczeństwo"
Moskwa uznaje, że Polska znajduje się w centrum działań NATO (...), dlatego też oznacza to bezpieczeństwo - mówił w poniedziałek w Rozmowie pod Krawatem generał broni Jürgen-Joachim von Sandrart, dowódca Wielonarodowego Korpusu…
» więcej
2024-09-19, godz. 11:25
Wszystko co produkują polickie "Polimery" trafia do klientów
Jak wyjaśniał w "Rozmowie pod krawatem" prezes zarządu Grupy Azoty Police, powodem trudnej sytuacji spółki są m.in. wysokie ceny gazu i import nawozów z Rosji i Białorusi. Stąd też propozycja wprowadzenia 30-procentowego cła na…
» więcej
2024-09-19, godz. 09:16
Import nawozów z Rosji największym problemem Grupy Azoty
Grupa Azoty w finansowym dołku. Strata za pierwsze półrocze wyniosła 748 milionów złotych. To i tak mniej niż w roku ubiegłym.
» więcej
2024-09-18, godz. 09:29
Dyrektor RZGW w Szczecinie: działania w regionie rozpoczniemy przed weekendem
Dzisiejsze modele powodziowe sięgają do Słubic i to też nie w pełnym zakresie - tłumaczy Michał Durka, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
» więcej
2024-09-17, godz. 10:58
"Działalność przestępcza przenosi się również na obszar żywności"
Zanieczyszczenia w kawie i herbacie, fragmenty plastiku, zakazane barwniki, aronia zamiast deklarowanej czarnej jagody i borówki - w minionym roku 16 proc. produktów rolno-spożywczych w sklepach miało niezgodne z normami parametry - wynika…
» więcej
2024-09-17, godz. 09:23
Dr Rzodkiewicz: zalanej żywności nie można spożywać
Jesteś tym co jesz, a od tego co spożywamy zależy nasze zdrowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" w Radiu Szczecin dr Przemysław Rzodkiewicz, główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.
» więcej
2024-09-16, godz. 11:34
Marchewka: lokalizacja terminala kontenerowego to najlepsze rozwiązanie
Wiceminister infrastruktury odniósł się do opinii prezydenta Świnoujścia Joanny Agatowskiej, która stwierdziła niedawno, że lokalizacja terminalu kontenerowego nie jest ostateczna.
» więcej
2024-09-16, godz. 09:17
Wiceminister: negatywnych scenariuszy powodziowych w regionie nie przewidujemy
Zalania, podtopienia i miejscowości odcięte od świata. W południowo-zachodniej Polsce sytuacja powodziowa jest bardzo trudna.
» więcej
2024-09-12, godz. 09:51
Prezes Zarządu Portów: lokalizacja terminalu kontenerowego jest ostateczna
Klamka zapadła - nie ma odwrotu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego. Tak prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście komentuje słowa prezydent Świnoujścia.
» więcej