Szymon Hołownia jest czysty - zapewnia Adam Rudawski, partyjny kolega szefa Polski 2050.
Jakiś czas temu media poinformowały, że Hołownia miał być studentem uczelni Collegium Humanum. On sam wyjaśniał, że złożył podanie o przyjęcie na studia, ale nigdy nie podjął nauki.
To zastanawiające, że akurat teraz pojawiły się te informacje - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Adam Rudawski. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego chodzi o kandydaturę Hołowni na prezydenta.
- Akurat dwa tygodnie po ogłoszeniu przez pana marszałka chęci kandydowania, wydarza się taka sytuacja, kiedy wiemy, że jest ona od 2020 roku. Wcześniej jakby chętnych do podzielenia się tymi informacjami nie było, a teraz nagle okazało się, że one są kluczowe - mówi Rudawski.
Postępowanie w sprawie Collegium Humanum prowadzi CBA. Chodzi o ekspresowe wydawanie przez tę uczelnię dyplomów ukończenia studiów MBA.
To zastanawiające, że akurat teraz pojawiły się te informacje - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Adam Rudawski. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego chodzi o kandydaturę Hołowni na prezydenta.
- Akurat dwa tygodnie po ogłoszeniu przez pana marszałka chęci kandydowania, wydarza się taka sytuacja, kiedy wiemy, że jest ona od 2020 roku. Wcześniej jakby chętnych do podzielenia się tymi informacjami nie było, a teraz nagle okazało się, że one są kluczowe - mówi Rudawski.
Postępowanie w sprawie Collegium Humanum prowadzi CBA. Chodzi o ekspresowe wydawanie przez tę uczelnię dyplomów ukończenia studiów MBA.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Pan Rudawski zawsze z wladzą najpierw z czerwonymi później z. Czarnymi a teraz z środkiem
No to się sypie domek z kart Hołowni. A co na to jego lokalny sprzymierzeniec Krzystek?
a moim zdaniem naraz pojawiające się "sensacyjne" informacje o Hołowni czy Bosaku służy jedynie rozmyciu odpowiedzialności PiSiorów za kupowanie dyplomów MBA, dzięki którym mogli bezprawnie zasiadać w różnych radach nadzorczych i doić bezprawnie wielką kasę.
Czy Hołownia albo Bosak uzyskali nielegalną drogą jakikolwiek dokument, dyplom albo zaświadczenie, którym gdziekolwiek się posłużyli? Ponoć NIE.
Skoro nie, to uważam, że nie ma sprawy. I że należy zająć się tymi, którzy umożliwiali tej "uczelni" powstać i funkcjonować oraz tymi, którzy takie dyplomy kupowali i się nimi posługiwali.
Ścigać i rozliczać trzeba przestępców. Zwłaszcza należy dołożyć szczególnej uwagi do ustalenia wszystkich, którzy takie kwity kupili i posługując się nimi uzyskali bezprawnie jakiekolwiek korzyści finansowe czy osobiste, a następnie postawić im odpowiednie zarzuty i dążyć do odzyskania ukradzionych i wyłudzonych środków.
@ Jan Nowak-PiSiory brały pełnymi garściami, ale już KO-wcy nie? A takie persony jak ;Aleksandra Gajewska,Artur Gierada, Paweł Papke,Waldemar Sługocki,Robert Wardzała, oraz połowę radnych i burmistrzów ze stołecznego miasta Warszawy z ramienia uśmiechniętych Skoro jedni zaczęli, to drudzy skorzystali i nie mieli oporów. Ich nie aresztują,bo to swojaki przecież.
@marek - masz rację! Karać wszystkich, co się przyłączyli do PiSiorów w dojeniu państwa polskiego i okradaniu nas wszystkich!
Dla nikogo nie może być wymówką czy usprawiedliwieniem, że "tamci TEŻ kradli".
Złodziej to złodziej. Niezależnie od legitymacji partyjnej
Choć dodać muszę, że PiS to wręcz zinstytucjonalizował
A tymczasem KO i PSL zablokowały w Sejmie projekt ustawy,która miała odpolitycznić firmy z udziałem Skarbu Państwa. Przyszła ekipa,która po ośmiu latach niebytu musi sobie odbić straty finansowe. A miały być spółki w rękach fachowców. Kraj idzie ku upadkowi, bo nowa miotła robi pozory demokracji i musi się nachapać do syta.
Zobacz także
2024-09-26, godz. 11:46
Geblewicz o sytuacji na autostradzie: czekam na wezwanie i mandat
W "Rozmowie pod krawatem" marszałek zachodniopomorski tłumaczył, dlaczego sprawą jego wykroczenia drogowego zajmuje się policja, a nie prokuratura.
» więcej
2024-09-26, godz. 09:06
Marszałek województwa: do służb cały czas trafia nowy sprzęt
Sytuacja powodziowa jest cały czas monitorowana - tak zapewniał w naszym studiu marszałek województwa zachodniopomorskiego.
» więcej
2024-09-25, godz. 11:26
"W najgorszym położeniu będą ci, którzy nie ubezpieczyli swoich nieruchomości"
Odbudowa polskich miast po powodzi będzie kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Dziś straty liczone są w miliardach, ale inwestycje w ramach odbudowy liczone będą w dziesiątkach miliardów - wyliczała w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2024-09-25, godz. 09:06
Ekonomistka: naprawa strat po powodzi może napędzić polską gospodarkę
Straty liczone są w miliardach, a naprawa zniszczeń potrwa przynajmniej dwa lata. Ekonomistka w Radiu Szczecin podsumowuje szkody wyrządzone przez powódź na południu Polski. Dodaje jednak, że są też dobre wiadomości.
» więcej
2024-09-24, godz. 11:14
Cztery drogi w regionie będą zamknięte. "To dla bezpieczeństwa"
Fala powodziowa, która zbliża się do Pomorza Zachodniego, będzie u nas zdecydowanie później niż wskazywały wcześniejsze prognozy. Jak uspokajał w "Rozmowie pod krawatem" wojewoda Adam Rudawski - nic nie wskazuje na to, by woda miała…
» więcej
2024-09-24, godz. 09:05
Wojewoda o stanie Odry: prognozy pogody są dla nas bardzo korzystne
To jest dmuchanie na zimne - tak o przygotowaniach do nadejścia fali powodziowej mówi wojewoda zachodniopomorski.
» więcej
2024-09-23, godz. 09:14
"Moskwa uznaje, że Polska jest w centrum działań NATO; to oznacza bezpieczeństwo"
Moskwa uznaje, że Polska znajduje się w centrum działań NATO (...), dlatego też oznacza to bezpieczeństwo - mówił w poniedziałek w Rozmowie pod Krawatem generał broni Jürgen-Joachim von Sandrart, dowódca Wielonarodowego Korpusu…
» więcej
2024-09-19, godz. 11:25
Wszystko co produkują polickie "Polimery" trafia do klientów
Jak wyjaśniał w "Rozmowie pod krawatem" prezes zarządu Grupy Azoty Police, powodem trudnej sytuacji spółki są m.in. wysokie ceny gazu i import nawozów z Rosji i Białorusi. Stąd też propozycja wprowadzenia 30-procentowego cła na…
» więcej
2024-09-19, godz. 09:16
Import nawozów z Rosji największym problemem Grupy Azoty
Grupa Azoty w finansowym dołku. Strata za pierwsze półrocze wyniosła 748 milionów złotych. To i tak mniej niż w roku ubiegłym.
» więcej
2024-09-18, godz. 09:29
Dyrektor RZGW w Szczecinie: działania w regionie rozpoczniemy przed weekendem
Dzisiejsze modele powodziowe sięgają do Słubic i to też nie w pełnym zakresie - tłumaczy Michał Durka, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
» więcej
2024-09-17, godz. 10:58
"Działalność przestępcza przenosi się również na obszar żywności"
Zanieczyszczenia w kawie i herbacie, fragmenty plastiku, zakazane barwniki, aronia zamiast deklarowanej czarnej jagody i borówki - w minionym roku 16 proc. produktów rolno-spożywczych w sklepach miało niezgodne z normami parametry - wynika…
» więcej
2024-09-17, godz. 09:23
Dr Rzodkiewicz: zalanej żywności nie można spożywać
Jesteś tym co jesz, a od tego co spożywamy zależy nasze zdrowie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" w Radiu Szczecin dr Przemysław Rzodkiewicz, główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.
» więcej
2024-09-16, godz. 11:34
Marchewka: lokalizacja terminala kontenerowego to najlepsze rozwiązanie
Wiceminister infrastruktury odniósł się do opinii prezydenta Świnoujścia Joanny Agatowskiej, która stwierdziła niedawno, że lokalizacja terminalu kontenerowego nie jest ostateczna.
» więcej
2024-09-16, godz. 09:17
Wiceminister: negatywnych scenariuszy powodziowych w regionie nie przewidujemy
Zalania, podtopienia i miejscowości odcięte od świata. W południowo-zachodniej Polsce sytuacja powodziowa jest bardzo trudna.
» więcej
2024-09-12, godz. 09:51
Prezes Zarządu Portów: lokalizacja terminalu kontenerowego jest ostateczna
Klamka zapadła - nie ma odwrotu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego. Tak prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście komentuje słowa prezydent Świnoujścia.
» więcej