Projekt Zdrowie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Projekt Zdrowie
  • "Projekt Zdrowie" - prowadząca Joanna Gralka
  • Premiera w każdą środę około godziny 19:30 na antenie Radia Szczecin.

Będziemy mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Dodatkowo co tydzień przygotujemy dla Was ciekawostki i nowości ze świata zachodniopomorskiej służby zdrowia.

PUM logo
Projekt Zdrowie (27.12.2023) - Podsumowanie roku
W ostatnim w 2023 roku Projekcie Zdrowie podsumujemy ostatnie 12 miesięcy na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Będzie o sukcesach lekarzy, przełomowych badaniach i inwestycjach.
Projekt Zdrowie (13.12.2023) - Sezon infekcyjny
Trwa sezon infekcyjny. Choruje coraz więcej osób, nie tylko na Covid-19, ale też na grypę. Z tego powodu część szpitali w regionie zdecydowała o zakazie odwiedzin u pacjentów. To wszystko w trosce o chorych. To także okres kiedy warto jeszcze zaszczepić się przeciwko grypie.
Projekt Zdrowie (06.12.2023) - Międzynarodowy sukces prof. Jana Lubińskiego
Prof. Jan Lubiński z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wśród najlepszych naukowców świata. Znalazł się w zestawieniu rankingu Research.com Top Medicine Scientists. Lubiński zajął drugie miejsce wśród naukowców z Polski w dziedzinie medycyny.
Projekt Zdrowie (29.11.2023) - 76. urodziny SPSK 1
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie świętuje 76. urodziny. Z tej okazji w Filharmonii w Szczecinie odbyła się uroczysta gala. W Projekcie Zdrowie dyrektor placówki Konrad Jarosz opowiada o największym sukcesie szpitala i planach na przyszłość.
Projekt Zdrowie (22.11.2023) - Zachodniopomorskie Noble
14 naukowców odebrało Zachodniopomorskie Noble. To największe wyróżnienie naukowe w regionie. Prestiżowa nagroda przyznawana jest w dziedzinach nauk: humanistycznych, podstawowych, technicznych, ekonomicznych, rolniczych, medycznych i nauk o morzu. Jednym z wyróżnionych jest prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (15.11.2023) - PUM współpracuje z samchodówką
Klasa o profilu medycznym szczecińskiej samochodówki będzie mogła korzystać z profesjonalnego medycznego wsparcia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uczelnia i zespół szkół podpisały porozumienie o współpracy.
Projekt Zdrowie (08.11.2023) Naukowcy PBGOT pracują w obozie Stalag
Przy okazji prac na terenie byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag w Stargardzie, odkryli nową metodę identyfikowania szczątków. To naukowcy z Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Projekt Zdrowie (31.05.2023) - Specjaliści z PUMu będą drukować implanty kości
Chcą wdrożyć metodę, która na świecie została wykorzystana do tej pory tylko kilka razy.
Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzą badania, które pozwolą
na drukowanie implantów kości na drukarce 3D. Będą to implanty PEEK, czyli z polimerów.
Projekt Zdrowie (24.05.2023) - Ratownictwo morskie na PUM
Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Ratownictwa Morskiego odbędzie się w Szczecinie na początku czerwca. PUM zdradza szczegóły nowego kierunku - Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore.
1234567