Bike’owa podróż
Radio SzczecinRadio Szczecin » Bike’owa podróż » Felietony
"Bike'owa podróż" - relacja z podróży Daniela Kocuja w każdy piątek po godzinie 19.30 na antenie Radia Szczecin.


Wyprawa życia. Z rozpalonego słońcem Sydney do rodzinnego Szczecina – na rowerze. Po drodze czekają bezkresne pustkowia, spowite cieniem dżungle, krwiożercza fauna, górskie łańcuchy, ciche, senne wioski i gwarne, tętniące życiem miasta. Kalejdoskop samotności, niezapomnianych spotkań, zaskakujących zwrotów akcji i bolesnych pożegnań. Za podróżnikiem już Australia i szereg egzotycznych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Teraz ciąg dalszy - po pandemicznej przerwie - z Wietnamu do Polski. Trzymajcie się mocno, bo może znosić na zakrętach!

Daniel Kocuj urodził się w Szczecinie. Po ukończeniu jednoczesnych studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk. Uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobył pracując w jednej z warszawskich korporacji. Zdobyte kompetencje okazały się przydatne w realizacji wielkiego marzenia: przejechać rowerem z Sydney do Szczecina.

Daniel jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach "Żagle” oraz "Rowertour”; jest też laureatem nagrody "Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku. Zmagania w podróży "z Sydney do Szczecina” relacjonowały stacje telewizyjne i radiowe, m.in.: TVN, Planete+, TV Republika, TVP3 Szczecin, Chillizet, Radio Szczecin, Radio Kampus (i wiele innych), a także gazeta Głos Szczeciński. W wolnych chwilach Daniel z przyjaciółmi rozdaje rowery potrzebującym oraz praktykuje medytację metodą Vipassana.

W 2020 roku na rynku ukazała się pierwsza książka Daniela pt. "Bike’owa Podróż”.