Miasto Szczecin rozważa odwołanie się od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał, że od 2021 roku regulaminy kąpielisk w Szczecinie są niezgodne z prawem.
Sprawa jest o tyle ciekawa - podkreśla prowadzący "Rozmowę..." red. Sebastian Wierciak - że skoro przez cztery ostatnie lata na miejskich kąpieliskach (m.in. na Głębokim czy w Dąbiu) regulamin był niezgodny z prawem, to nie można było na jego podstawie pobierać opłat za wstęp, a już tym bardziej wlepiać kar za brak takiej opłaty...
- Nie uchylamy się od odpowiedzialności; jeśli popełniliśmy błąd, to musimy ponieść konsekwencje. To temat dość świeży, musimy go przeanalizować i wtedy podejmiemy dalsze działania - powiedział Kadłubowski.
Zastępcę prezydenta Szczecina pytaliśmy także o kontrole w autobusach i tramwajach. Tych jest coraz więcej, jednocześnie na wyposażeniu kontrolerów są kamerki nasobne i kontrole są rejestrowane.
- Bardzo się cieszę, że to działanie miało dwa efekty: po pierwsze - podniesienie komfortu i jakości pracy kontrolujących, ale też jakości kontroli. Po pierwszym miesiącu nie mamy skarg na ich działanie, więc przyniosło to określony efekt - dodał.
Łukasza Kadłubowskiego pytaliśmy także m.in. o prace archeologiczne na rozgrzebanym placu Orła Białego, o plany na funkcjonowanie Roweru Miejskiego oraz o to, czy schronisko dla zwierząt w Szczecinie jest wystarczająco duże.
Całej "Rozmowy pod krawatem" można wysłuchać - ale również ją obejrzeć – na stronie internetowej i na radiowym Facebooku.
Powtórka całości na antenie o północy.
Zaproszenie do wtorkowej "Rozmowy pod krawatem" (godz. 8.30) przyjął prof. Miłosz Parczewski, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, prezes Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS.
Edycja tekstu: Jacek Rujna