Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin]
Trzy tradycyjne, żywe szopki ze zwierzętami i biblijnymi postaciami można oglądać w Szczecinie. Jedna stoi w centrum miasta, druga na Prawobrzeżu, kolejna przy ul. Zegadłowicza, niedaleko Głębokiego.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o godzinie 10 w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - mówi ksiądz Jakub Jeleń. - Osoby, które prowadziły żywą szopkę ze sceny co parę chwil przypominały o tym, że pojawiają się nowe postacie. Było wspólne kolędowanie. Dzieci i młodzież przebrały się za postacie z żywej szopki.

Żeby zobaczyć owce, osła czy kozy trzeba było stać w długiej kolejce, ale czas umilali kolędnicy. Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

- Przyszliśmy posłuchać, kolędować i obejrzeć szopki. - Dzieci chciały zobaczyć zwierzęta, bo nie mieszkamy na stałe w Polsce. Przyjechaliśmy na święta i dla nich to jest nowość - mówią zgromadzeni widzowie.

Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa mieszkańcy Szczecina świętują Boże Narodzenie

Przezwyciężenia życiowych trudności życzył też prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- W życiu ciągle spotykają nas jakieś kłopoty, ale będąc życzliwym dla drugiego człowieka możemy te wszystkie trudności przezwyciężać. W tym ma nam pomóc nowo narodzony Chrystus i tego wszystkim z całego serca życzę - powiedział prezydent.

Do śpiewania kolęd zachęcały zespoły ze Szczecina i regionu. - Co godzinę były nowe zespoły m.in. ze Szczecina, Stargardu, Chociwla, byli też kombatanci i zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania - mówi ks. Jeleń.

Szopkę przy kościele chrystusowców można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia od 10 do 18. O godzinie 15 życzenia złożyli mieszkańcom proboszcz parafii i biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej. Przygotowała ją parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Są tam m.in. osły, owce, kozy, kucyki i cielak. W pierwszy dzień świąt o 13:30 odbyły się występy zespołów, a o 19:00 - wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.

Na Prawobrzeżu szopka stoi w Żydowcach, przy ul. Srebrnej

Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim. Osła, owcę, królika, kury i gołębie można oglądać w pierwszy i drugi dzień świąt, od rana do wieczora.

W tym miejscu mieszkańcy mogą podziwiać żywą szopkę pierwszy raz od kilku lat. - Uważam, że to piękne urozmaicenie na święta - mówi ks. Janusz Giec, proboszcz parafii.

Śpiewanie kolęd zaplanowano tu w czwartek o 18:30.
Na wspólne kolędowanie przy szopce zaprasza także parafia św. Brata Alberta na Głębokim.
- Świąteczne przedstawienie z udziałem m.in. dzieciątka Jezus, Marii, aniołów i trzech króli obejrzymy o 10 przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - zapowiada ksiądz Jakub Jeleń.
Do śpiewania kolęd będą zachęcać zespoły ze Szczecina i regionu.
Podczas wspólnego kolędowania były też życzenia, a chętnych do zobaczenia żywej szopki nie brakowało.

Zobacz także

2017-06-27, godz. 13:04 Kościół o imigrantach: zdecydować musi Państwo Metropolita szczecińsko-kamieński i dyrektor Caritas archidiecezji jednym głosem w sprawie korytarzy humanitarnych: - Jesteśmy gotowi, ale tylko "w sposób określony przez Państwo" i tylko w porozumieniu wszystkich stron, włącznie… » więcej 2017-06-22, godz. 19:33 Arcybiskup Dzięga odznaczony przez prezydenta Węgier [ZDJĘCIA] Arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga odznaczony przez prezydenta Węgier. W czwartek w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Krzyża Średniego Orderu Węgierskiego dla hierarchy. » więcej 2017-06-22, godz. 14:42 Skarby dominikanów w ramach projektu Logosfera [ZDJĘCIA] Wystawa "Skarby dominikanów" stanęła w Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie w ramach projektu Logosfera. Na ekspozycji prezentowane są zbiory szczecińskiego Muzeum Narodowego i Archiwum Państwowego oraz Muzeum Archidiecezjalnego… » więcej 2017-06-19, godz. 17:26 Nowy szpital rehabilitacyjny w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dawny Szpital Miejski w Szczecinie od teraz jest Szpitalem Rehabilitacyjnym im. Świętego Karola Boromeusza. » więcej 2017-06-18, godz. 12:18 Akademicka procesja Bożego Ciała. Studentki sypią kwiaty Studenci z całego Szczecina wezmą dziś udział w procesji akademickiej Bożego Ciała. To nowa tradycja, którą tworzy Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Brama" w Szczecinie. » więcej 2017-06-17, godz. 11:28 Sposób na wakacje, czyli rowerem z modlitwą Blisko 600 kilometrów na dwóch kółkach w tydzień - taki plan mają uczestnicy Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Start zaplanowano 3 lipca, zapisy cały czas trwają. » więcej 2017-06-13, godz. 09:15 "Świadectwo - piątka z Poznania". Słuchowisko w Radiu Szczecin We wtorek po Wiadomościach o 22 Radio Szczecin wyemituje słuchowisko "Świadectwo - piątka z Poznania". To historia pięciu wychowanków Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Poznaniu, którzy za walkę w obronie ojczyzny zostali… » więcej 2017-06-11, godz. 15:15 30 lat po wizycie Jana Pawła II. Szczecin pamięta Dziękujemy za tamto dotknięcie, obecność, modlitwę, błogosławieństwo, ukierunkowanie i zasiew - mówił w niedzielę w szczecińskiej katedrze abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył mszy św. w 30… » więcej 2017-06-11, godz. 09:07 Jubileusz arcybiskupa, a także festyny i wystawy w rocznicę wizyty papieża Msza św. w Bazylice Archikatedralnej z udziałem biskupów całej metropolii, a także rodzinne festyny papieskie to główne punkty obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Szczecinie. » więcej 2017-06-11, godz. 08:06 Abp Andrzej Dzięga: o rodzinie, wizycie papieża i posłudze bp. Kazimierza Majdańskiego Jan Paweł II mówił 30 lat temu na Jasnych Błoniach do małżeństw i całych rodzin. Podkreślał też ogromną rolę bp. Kazimierza Majdańskiego. Hierarcha, który wtedy stał na czele Kościoła na Pomorzu Zachodnim miał duży wpływ… » więcej
135136137138139140141