Kilkadziesiąt osób wzięło udział w nabożeństwie ekumenicznym w intencji uchodźców w Szczecinie.
Caritas od momentu reaktywowania w 1990 roku pomaga uchodźcom zarówno w Polsce, jak i za granicą, a od trzech lat niesie pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Dotychczas przeznaczył na to ok. 1,2 mln dolarów. - Najczęściej staramy się pomagać na miejscu, odbudować ich domy, pomóc im wrócić do ich miejscowości - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
- Powinniśmy współczuć ludziom, którzy porzucili swoje domy, na pewno potracili rodziny i najbliższych - podkreśla kobieta, która przyszła na nabożeństwo.
Ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie ostatnio miał okazję rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi z Niemiec. - Zaimponowało mi jak przygotowują się na parafialne przyjęcie tych osób np. przez szukanie pomysłów, jak zintegrować ich z niemieckim społeczeństwem. Myślę, że to może być również zadanie, przed którym jako chrześcijanie różnych wyznań w przyszłości możemy stanąć w naszym kraju - uważa ks. Sikora.
Podobne modlitewne spotkania odbyły się również m.in. w Krakowie, Poznaniu i Warszawie.
Zobacz także
2017-03-26, godz. 15:01
Chcą zbudować dom dla niepełnosprawnych
Grupa wolontariuszy chce zbudować w Szczecinie dom dla niepełnosprawnych. Wzorem jest francuska wspólnota L’Arche, która od pół wieku prowadzi takie placówki.
» więcej
2017-03-26, godz. 11:32
Chcesz pomóc potrzebującym na święta? Caritas proponuje Skarbonkę Miłosierdzia
Skarbonka Miłosierdzia to pomysł Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na pomoc ludziom ubogim przed świętami.
» więcej
2017-03-25, godz. 20:41
25 lat metropolii. Uroczystości w katedrze [ZDJĘCIA]
Biskupi całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej uczestniczyli w uroczystej mszy św. w 25. rocznicę jej powołania. Nabożeństwu przewodniczył abp Andrzej Dzięga.
» więcej
2017-03-25, godz. 17:50
Ekumeniczne wydarzenie w szczecińskim seminarium
Kopia ikony Matki Bożej Kazańskiej od soboty znajduje się w kościele seminaryjnym w Szczecinie. To obraz, którego historia sięga X wieku. Jan Paweł II nazwał ją Matką Pojednania, bo jej wizerunek łączy wiernych Kościoła Katolickiego…
» więcej
2017-03-25, godz. 12:41
To była największa reforma Kościoła w Polsce
25 lat temu Jan Paweł II specjalną bullą papieską dokonał zmian w organizacji Kościoła w naszym kraju. Powołał również nową metropolię na Pomorzu Zachodnim.
» więcej
2017-03-25, godz. 05:15
Młodzi modlili się całą noc w katedrze [ZDJĘCIA]
Kilkaset młodych osób z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej wzięło udział w nocnym czuwaniu w szczecińskiej katedrze. To był jeden z punktów papieskiej akcji "24 godziny dla Pana".
» więcej
2017-03-24, godz. 11:51
Szczecin przejmuje pomysł papieża. Modlitwa przez 24 godziny
24 godziny modlitwy non stop w szczecińskiej katedrze. Od godziny 18 rozpoczyna się akcja "24 godziny dla Pana", którą zapoczątkował papież Franciszek. Jej celem jest zaproszenie do spowiedzi i okazja do uwielbienia Boga w modlitwie…
» więcej
2017-03-24, godz. 07:27
Świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
W piątek i w sobotę m.in. w szczecińskich supermarketach można pomóc potrzebującym przed świętami. Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas będą zbierać żywność z długim okresem ważności.
» więcej
2017-03-19, godz. 10:12
Miliony na pomoc uchodźcom od darczyńców Caritas
Siedem tysięcy darczyńców z Polski przekazało w sumie około 10 mln zł dla rodzin syryjskich uchodźców w Aleppo i w Libanie. Pomoc Caritas w ramach programu "Rodzina Rodzinie" płynie też z naszego regionu.
» więcej
2017-03-18, godz. 09:45
Pożegnają budowniczego kościoła "pod niebieskim dachem"
Mieszkańcy Szczecina, a przede wszystkim parafianie, pożegnają ks. prałata Zdzisława Garbicza. Pogrzeb budowniczego kościoła "pod niebieskim dachem" odbędzie się w sobotę na Cmentarzu Centralnym.
» więcej