Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W katedrze usłyszymy kolędy i fragmenty Pisma Świętego w różnych językach. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W katedrze usłyszymy kolędy i fragmenty Pisma Świętego w różnych językach. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W katedrze św. Jakuba odbyła się msza święta za obcokrajowców mieszkających w Szczecinie, a także ich rodziny.
To już kilkuletnia tradycja w mieście, kiedy święto Trzech Króli rozpoczyna się od modlitwy za tych, którzy do Szczecina przyjechali z różnych zakątków świata.

Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

- Szczególny wyznacznik tej naszej szczecińskiej modlitwy w różnych językach świata kierowanych do Boga przez zwyczajnych mieszkańców Szczecina, o rożnych rodowodach narodowych, kulturowych, językowych i wyznaniowych. To jest znak nowej nadziei, to jest znak uniwersalizmu, jaki Bóg proponuje światu. Znak nowego zjednoczenia - przemawiał abp Dzięga.

W katedrze zabrzmiały kolędy i fragmenty Pisma Świętego w różnych językach. W nabożeństwie co roku biorą udział m.in. członkowie korpusu dyplomatycznego różnych państw, a także mieszkający w Szczecinie przedstawiciele innych narodowości wraz z rodzinami.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-04-03, godz. 17:32 Chrzest dorosłych podczas liturgii Wigilii Paschalnej Siedmioro dorosłych przyjmie Chrzest, Bierzmowanie i pierwszy raz Komunię Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, podczas liturgii Wigilii Paschalnej. » więcej 2021-04-03, godz. 11:24 Święconki Jakubowe trafiły do najbardziej potrzebujących Świąteczna pomoc Caritas dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze bezdomni otrzymają Święconkę Jakubową. Początek o godzinie 10. » więcej 2021-04-03, godz. 10:11 Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie. » więcej 2021-04-03, godz. 09:06 Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia. » więcej 2021-04-03, godz. 08:38 Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA] Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze. » więcej 2021-04-02, godz. 13:23 Symbolika Wielkiego Piątku W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. » więcej 2021-04-02, godz. 10:10 Jerozolima - procesja w pandemii Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c… » więcej 2021-04-02, godz. 10:05 Adoracja krzyża w trybie obostrzeń Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5… » więcej 2021-04-02, godz. 08:06 Noc Konfesjonałów. Wspomnienie Jana Pawła II W Wielki Piątek wieczorem w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpocznie się 11. Noc Konfesjonałów. Symbolicznie rozpocznie się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II w 16. rocznicę tego wydarzenia. » więcej 2021-04-02, godz. 06:56 Mija 16. rocznica odejścia Jana Pawła II Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. Jego życie i ponad 26-letni pontyfikat był wyjątkowym darem dla Kościoła w Polsce i na świecie. » więcej
62636465666768