Ponad 100 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która prowadziła po terenie Puszczy Bukowej.
W piątek o 20 mszy św. przewodniczył ks. Adam Krzykała, a potem wszyscy ruszyli w ciszy zatrzymując się na rozważania przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.
- To jak jeden z etapów pieszej pielgrzymki Stargard-Choszczno. Błędem jest traktowanie tego na sportowo, choć może niektórzy od tego zaczną, a potem dojrzeją do głębi tej drogi - podkreślał ks. Adam Krzykała.
Ufamy, że Pan Bóg pomoże i jak mamy dojść, to dojdziemy. Jak jest intencja to jest siła, żeby iść - mówiła młoda kobieta, która pierwszy raz zdecydowała się na taką formę wyrażenia swojej wiary.
Bardzo potrzebujemy dziś ciszy, bo świat pędzi, a my jesteśmy w ten świat tak wkręceni, że dopiero jak się zatrzymamy w ciszy, to wtedy słychać Boga - dodał młody mężczyzna.
Najmłodsi uczestnicy mieli 15 lat, najstarsi około 60. Pierwsi zakończyli Drogę Krzyżową około godziny 5 nad ranem. Do godziny 9 dotarło blisko 70 osób. Reszta nie ukończyła wyczerpującej trasy, z której połowę stanowiły odcinki pod górę. Suma przewyższeń przekroczyła 500 metrów.
W całej Polsce w podobnych Drogach Krzyżowych przeszło kilkanaście tysięcy osób.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna.
Zobacz także
2021-09-05, godz. 14:10
Trwa duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa
W kościołach trwa nowenna przygotowująca do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. To dziewięciodniowy cykl modlitw przygotowujących do ważnej uroczystości.
» więcej
2021-09-05, godz. 10:19
Karty i aplikacja mobilna nauczą cyklu rozwoju płodu
Edukacyjne karty "Genesis" to nowa propozycja Fundacji Małych Stópek. Mają związek z książką "Genesis. Początek życia człowieka", którą fundacja wydała w marcu.
» więcej
2021-09-05, godz. 09:14
"Być dobrym jak chleb". Uroczystość święcenia figury Brata Alberta
Msza święta i poświęcenie nowej figury patrona odbędzie się wieczorem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii imienia świętego Brata Alberta przy ulicy Świerkowej w Szczecinie.
» więcej
2021-09-05, godz. 08:51
Kryptonim "Afganistan" dla ludzi dobrej woli
Przed kościołami trwa zbiórka do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy uciekli z kraju, w którym władze przejęli talibowie. Caritas organizuje akcję pod hasłem "Afganistan".
» więcej
2021-09-03, godz. 12:41
Ten cud posłużył do beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. Uzdrowiona pochodzi z Przybiernowa
Osoba cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego to pochodząca z Przybiernowa siostra Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.
» więcej
2021-08-31, godz. 07:48
Największe chrześcijańskie szlagiery w wykonaniu szczecinian
Szczecińskie "Winorośla" tworzą. Młodzi ludzie z Pogodna nagrali płytę i we wrześniu planują premierowy koncert.
» więcej
2021-08-22, godz. 09:58
Medalista z Tokio w Radiu Szczecin: Zrozumiałem, że Bóg mnie tu postawił
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio opowiadał o swojej wierze w niedzielnej audycji "Religia na fali" w Radiu Szczecin.
» więcej
2021-08-17, godz. 11:27
"Być dobrym jak chleb". Figura patrona w MOS-ie
Figura patrona dotarła już do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata Alberta przy ulicy Świerkowej w Szczecinie.
» więcej
2021-08-17, godz. 08:56
Patryk Dobek: Otrzymałem talent od Boga i staram się go pomnażać
Patryk Dobek zdobył w Tokio brązowy medal igrzysk olimpijskich w biegu na 800 m. Wyprzedzili go tylko dwaj Kenijczycy. Zaraz po medalowym wyścigu wyciągnął i ucałował krzyżyk. Wiara oznacza w jego życiu bardzo wiele. Zdecydował…
» więcej
2021-08-14, godz. 12:33
Szczecińskie Okno Życia ma patrona
Szczecińskie Okno Życia, w parafii Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej, ma swojego patrona.
» więcej