Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w tle z prawej Sanktuarium św. Jana Pawła II. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a w tle z prawej Sanktuarium św. Jana Pawła II. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wizyta papieża Franciszka w Krakowie-Łagiewnikach wypełni pierwszą część soboty podczas Światowych Dni Młodzieży. Wieczorem w podkrakowskich Brzegach rozpocznie się nocne czuwanie, na którym organizatorzy spodziewają się około miliona osób.
O 8.45 rano papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Ojciec Święty wyspowiada pięciu młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia podkreśla, że Sanktuarium Miłosierdzia Bożego to miejsce wyjątkowe wybrane przez Boga.

- Tu wraz ze śmiercią św. s. Faustyny Pan Bóg złożył dla Kościoła i świata wielki dar - dar orędzia o Bożym Miłosierdziu. To dar Boga dla naszych czasów, jak mówił o nim Jan Paweł II. Ten dar Jan Paweł II przekazał Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary. Dlatego do tego miejsca przybywają pielgrzymi z całego świata i młodzi. Niektórzy marzą, żeby w tym miejscu ktoś chociaż się za nich pomodlił - dodaje s. Elżbieta.

To tu znajduje się również obraz słynący łaskami i grób św. s. Faustyny. - To miejsce objawień św. Faustyny. Ma ich tu zanotowanych ponad 280. Te objawienia były nie tylko w kaplicy, ale także w tak prozaicznych miejscach jak ogród, korytarz, klatka schodowa. Tu praktycznie każde miejsce nosi ślady objawień św. s. Faustyny.

Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach należy do 30 największych ośrodków kultu religijnego na świecie. Pod względem liczby krajów, z których przybywają pielgrzymi Łagiewniki są zaraz za rzymskimi kościołami. Częstochowa wyprzedza Łagiewniki, ale pod względem liczby pielgrzymów. Rocznie sanktuarium w Łagiewnikach odwiedza około 2 mln osób. Podczas Światowych Dni Młodzieży dziennie jest około 100 tys. osób.

To z Łagiewnik na świat wyszła idea Bożego Miłosierdzia. Jezus objawił się w tym miejscu s. Faustynie i przekazał, by rozwijała ideę Miłosierdzia Bożego na świat.

Około kilometra od tego Sanktuarium znajduje się Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie papież będzie przewodniczył mszy św. Początek o 10.15.

O 13 Franciszek zje obiad z 12 przedstawicielami młodych różnych krajów. A wieczorem uda się na Campus Miłosierdzia na czuwanie z młodzieżą.

Ponad miliona osób spodziewają się organizatorzy na sobotnim nocnym czuwaniu w Brzegach. To najdłuższe wydarzenie Światowych Dni Młodzieży. Brzegi są położone kilkanaście kilometrów od Krakowa.

W sobotę o 19 papież pojawi się na Campusie Misericordiae by wspólnie z młodymi modlić się. Będzie też uwielbienie Boga tańcem i śpiewem. Chrześcijanie różnych wyznań dadzą także ekumeniczny koncert. Do nocnego świętowania w Brzegach przygotowują się także szczecinianie. Wśród nich s. Franciszka z młodzieżą z parafii na Pomorzanach.

- Będzie trudno, ale damy radę - mówią pielgrzymi ze Szczecina. - Będziemy robić pobożny raban. Będziemy się modlić. Jesteśmy przygotowani na wszystkie warunki. Mamy duże worki, w które możemy się schować, są karimaty. Nic nas nie przestraszy.

W niedzielę rano papież odprawi Mszę Św. Posłania i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych za trzy lata.

Więcej o Łagiewnikach i ŚDM w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali".

Program ŚDM w Krakowie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2017-06-19, godz. 17:26 Nowy szpital rehabilitacyjny w Szczecinie [ZDJĘCIA] Dawny Szpital Miejski w Szczecinie od teraz jest Szpitalem Rehabilitacyjnym im. Świętego Karola Boromeusza. » więcej 2017-06-18, godz. 12:18 Akademicka procesja Bożego Ciała. Studentki sypią kwiaty Studenci z całego Szczecina wezmą dziś udział w procesji akademickiej Bożego Ciała. To nowa tradycja, którą tworzy Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Brama" w Szczecinie. » więcej 2017-06-17, godz. 11:28 Sposób na wakacje, czyli rowerem z modlitwą Blisko 600 kilometrów na dwóch kółkach w tydzień - taki plan mają uczestnicy Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Start zaplanowano 3 lipca, zapisy cały czas trwają. » więcej 2017-06-13, godz. 09:15 "Świadectwo - piątka z Poznania". Słuchowisko w Radiu Szczecin We wtorek po Wiadomościach o 22 Radio Szczecin wyemituje słuchowisko "Świadectwo - piątka z Poznania". To historia pięciu wychowanków Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Poznaniu, którzy za walkę w obronie ojczyzny zostali… » więcej 2017-06-11, godz. 15:15 30 lat po wizycie Jana Pawła II. Szczecin pamięta Dziękujemy za tamto dotknięcie, obecność, modlitwę, błogosławieństwo, ukierunkowanie i zasiew - mówił w niedzielę w szczecińskiej katedrze abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył mszy św. w 30… » więcej 2017-06-11, godz. 09:07 Jubileusz arcybiskupa, a także festyny i wystawy w rocznicę wizyty papieża Msza św. w Bazylice Archikatedralnej z udziałem biskupów całej metropolii, a także rodzinne festyny papieskie to główne punkty obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Szczecinie. » więcej 2017-06-11, godz. 08:06 Abp Andrzej Dzięga: o rodzinie, wizycie papieża i posłudze bp. Kazimierza Majdańskiego Jan Paweł II mówił 30 lat temu na Jasnych Błoniach do małżeństw i całych rodzin. Podkreślał też ogromną rolę bp. Kazimierza Majdańskiego. Hierarcha, który wtedy stał na czele Kościoła na Pomorzu Zachodnim miał duży wpływ… » więcej 2017-06-11, godz. 06:46 Jan Paweł II na Jasnych Błoniach - lat 30 minęło [WIDEO, ZDJĘCIA] Wtedy spotkaliśmy się z naszym rodakiem, dziś wiemy, że doświadczyliśmy kontaktu ze świętym - tak swoje spotkanie z Janem Pawłem II wspominają Małgorzata i Janusz Modrzejewscy. O euforii, łzach szczęścia i radości, jaka panowała… » więcej 2017-06-09, godz. 18:30 Abp Dzięga krytycznie na temat prawa o ochronie życia Polskie prawo dotyczące ochrony życia nie jest optymalne, bo nigdy nie jest optymalne prawo, które jest sprzeczne samo w sobie, w którym jedna norma jest praktycznie przeciwna do drugiej - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2017-06-09, godz. 12:10 Abp Dzięga: Pomoc dla uchodźców "tak", ale nie pod przymusem [WIDEO] Metropolita szczecińsko-kamieński jest "za" pomocą uchodźcom, ale nie w atmosferze przymusu czy szantażu ze strony Unii Europejskiej. Arcybiskup Andrzej Dzięga w rozmowie z Radiem Szczecin odniósł się do tworzenia korytarzy human… » więcej
134135136137138139140