Powinniśmy przywrócić dobre imię świętemu Mikołajowi - uważa ks. dr Krzysztof Łuszczek. 6 grudnia Kościół Katolicki obchodzi święto patrona - biskupa z Miry.
Rektor szczecińskiego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego uważa, że to dobre imię zostało odebrane świętemu.
- Po pierwsze przez komunizm, który zrobił z niego Dziadka Mroza, a potem przez kulturę masową, która zrobiła z niego jowialnego staruszka z czerwonym nosem, który tak naprawdę jest dziadkiem, od którego nie za bardzo możemy usłyszeć coś mądrego, ale jest przyjemny, miły i towarzyski - powiedział ks. dr Łuszczek.
Św. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Stanowi pomost pomiędzy chrześcijańskim Wschodem i Zachodem. Już w młodości był wrażliwy na potrzebujących, a po śmierci rodziców chętnie dzielił się swoim majątkiem.
- 6 grudnia to jest dzień wspomnienia św. Mikołaja biskupa. Jeżeli robimy wtedy dobre rzeczy dla innych, dajemy prezenty, to robimy to ze względu na wspomnienie św. Mikołaja biskupa, a inni którzy biorą w tym udział w jakiś sposób uczestniczą w tej dobroci, którą uosabia ten święty -
Relikwie św. Mikołaja znajdują się w bazylice we włoskim Bari.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Niedopuszczalne jest emitowanie skandalicznych reklam, w których występuje, bliżej nieokreślony, Mikołaj. Po prostu, nie święty Mikołaj, tylko jakiś człowiek o takim imieniu. To, że w polskich reklamach przemyca się zwyrodniałe zachodnie wzorce, np. osoby tej samej płci, czy czarnoskóre, jest niestety wciąż na siłę forsowane, ale widać, że koncernom ciągle mało i ten św. Mikołaj również ich drażnił...
hmmm... a czy ktoś raczy wspomnieć, że biskup Mikołaj BYŁ MIGRANTEM z Licji, czyli terenów obecnej Turcji???
Czy tez może to jest fakt do ukrycia? Bo niepolityczny
niechrześcijański
Zobacz także
2016-07-10, godz. 14:09
Prymas Polski: Nie bójcie się terrorystów, przyjedźcie do Krakowa
Arcybiskup Wojciech Polak zaprasza do spotkania z papieżem Franciszkiem wszystkich, choć zdaje sobie sprawę, że ogólnoświatowy klimat lęku przed zagrożeniem terrorystycznym może dosięgać także młodych.
» więcej
2016-07-10, godz. 12:22
Relikwie patrona młodzieży w środę dotrą do Szczecina
Od poniedziałku podróż po Polsce rozpoczynają relikwie błogosławionego Pier Georgia Frassatiego. W środę trumna z patronem młodzieży przyjedzie do Szczecina.
» więcej
2016-07-08, godz. 16:58
Jedyne takie półkolonie w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Ok. 30 osób uczestniczy w jedynych w Szczecinie półkoloniach dla osób z upośledzeniem umysłowym i niepełnosprawnych fizycznie.
» więcej
2016-07-04, godz. 20:10
Mężne czy szalone? Niezwykła wystawa w szczecińskiej katedrze
Historie matek, które w obliczu zagrożenia życia postanowiły nie przerywać ciąży można obejrzeć na zdjęciach w szczecińskiej katedrze.
» więcej
2016-07-04, godz. 08:13
Ruszyła jubileuszowa rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę [WIDEO, ZDJĘCIA]
260 osób ze Szczecina, regionu, ale i całej Polski ruszyło z Bazyliki Archikatedralnej w największej w kraju rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.
» więcej
2016-07-03, godz. 08:34
Pomagali innym, teraz Caritas pomoże im spotkać się z papieżem
Ponad 50 wolontariuszy pojedzie na Światowe Dni Młodzieży, dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2016-07-02, godz. 08:36
Wystawa w Przełomach ocala od zapomnienia [ZDJĘCIA]
"Polacy w Kazachstanie" to tytuł wystawy, której autorami są młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców.
» więcej
2016-07-02, godz. 08:19
Pielgrzymowanie na dwóch kółkach. Startują znad morza
Najbardziej wytrwali przejadą ponad tysiąc kilometrów. Największa grupa zakończy swoją trasę w Częstochowie. W sobotę ze Świnoujścia grupa 60 osób wyruszy rano w jubileuszową 25. Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną…
» więcej
2016-06-26, godz. 08:25
Zapisy na rowerową pielgrzymkę
Ponad tysiąc kilometrów zamierzają przejechać uczestnicy Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę.
» więcej
2016-06-25, godz. 09:37
Gotowy plan na przyjazd gości ŚDM
Mniej młodzieży niż deklarowano przyjedzie do Szczecina i okolic na Dni w Diecezjach.
» więcej