Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Relikwie św. Mikołaja. Fot. pl.wikipedia.org/wiki
Relikwie św. Mikołaja. Fot. pl.wikipedia.org/wiki
Św. Mikołaj z Bari. Fot. pl.wikipedia.org/Fra Angelico
Św. Mikołaj z Bari. Fot. pl.wikipedia.org/Fra Angelico
Powinniśmy przywrócić dobre imię świętemu Mikołajowi - uważa ks. dr Krzysztof Łuszczek. 6 grudnia Kościół Katolicki obchodzi święto patrona - biskupa z Miry.
To jeden z tych świętych, którego czci zarówno Kościół Katolicki, jak i Prawosławny, każdy zgodnie ze swoim kalendarzem.

Rektor szczecińskiego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego uważa, że to dobre imię zostało odebrane świętemu.

- Po pierwsze przez komunizm, który zrobił z niego Dziadka Mroza, a potem przez kulturę masową, która zrobiła z niego jowialnego staruszka z czerwonym nosem, który tak naprawdę jest dziadkiem, od którego nie za bardzo możemy usłyszeć coś mądrego, ale jest przyjemny, miły i towarzyski - powiedział ks. dr Łuszczek.

Św. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Stanowi pomost pomiędzy chrześcijańskim Wschodem i Zachodem. Już w młodości był wrażliwy na potrzebujących, a po śmierci rodziców chętnie dzielił się swoim majątkiem.

- 6 grudnia to jest dzień wspomnienia św. Mikołaja biskupa. Jeżeli robimy wtedy dobre rzeczy dla innych, dajemy prezenty, to robimy to ze względu na wspomnienie św. Mikołaja biskupa, a inni którzy biorą w tym udział w jakiś sposób uczestniczą w tej dobroci, którą uosabia ten święty -

Relikwie św. Mikołaja znajdują się w bazylice we włoskim Bari.
Rektor szczecińskiego seminarium duchownego uważa, że to dobre imię zostało odebrane świętemu.
Św. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Stanowi pomost pomiędzy chrześcijańskim Wschodem i Zachodem. Już w młodości był wrażliwy na potrzebujących, a po śmierci rodziców chętnie dzielił się swoim majątkiem.

Zobacz także

2019-12-25, godz. 20:04 Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół. » więcej 2019-12-25, godz. 09:44 Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA] Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2019-12-24, godz. 09:38 Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2019-12-24, godz. 08:21 Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin. » więcej 2019-12-24, godz. 08:02 Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś. » więcej 2019-12-24, godz. 07:51 W południe przy katedrze rozpocznie się Wigilia dla potrzebujących Wigilię dla 600 osób przygotowała parafia katedralna, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz indywidualni sponsorzy. » więcej 2019-12-24, godz. 07:43 Betlejem rozpoczyna uroczystości Bożego Narodzenia Tysiące osób będą we wtorek uczestniczyły w uroczystościach Bożego Narodzenia w Betlejem. » więcej 2019-12-24, godz. 07:25 Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku W roku jest Wigilia, która ma dla chrześcijan szczególną wartość. » więcej 2019-12-23, godz. 21:15 Jasna Góra gotowa na świąteczne przyjęcie pielgrzymów Sanktuarium na Jasnej Górze lśni kolorowymi lampkami i jest gotowe na przyjęcie pielgrzymów. » więcej 2019-12-21, godz. 10:58 Koncert z papieskim błogosławieństwem Błogosławieństwo papieża Franciszka ma sobotni koncert w kościele seminaryjnym w Szczecinie. "Missa a Buenos Aires" to utwór argentyńskiego współczesnego kompozytora, Martina Palmieri. » więcej
92939495969798