Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Marek Maciążek, kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie postanowił, że jest potrzeba, aby Lukas przyjechał do Szczecina i dał świadectwo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Ks. Marek Maciążek, kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie postanowił, że jest potrzeba, aby Lukas przyjechał do Szczecina i dał świadectwo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Cudownie uzdrowiony Lucas z Brazylii opowie swoją historię w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie.
Na spotkanie przyjadą najmłodsi z terenu całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wcześniej o 10 mszy św. będzie przewodniczył biskup Henryk Wejman. Nastąpi też błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka i św. Hiacynty.

Werbista posługujący w Lizbonie ks. Andrzej Fecko zaproponował ks. Markowi Maciążkowi zaproszenie do Polski cudownie uzdrowionego chłopca.

- Szczecin wyrasta do niesamowitej potęgi w świecie poprzez tę wizytę - mówi kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie ks. Marek Maciążek. - To jest świadectwo wiary, które płynie dziś z Zachodniopomorskiego, ze Szczecina, z naszego sanktuarium.

10-letni chłopiec, którego cud uzdrowienia otworzył drogę do kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto, przyjechał do Szczecina z rodziną.

Joao Batista, ojciec Lucasa przyznaje, że czuć jedność, kiedy opowiadają świadectwo Lukasa innym ludziom.

- Patrząc na ich reakcję i na to co się dzieje, to widzę, że oni przyswajają sobie historię Lucasa, ona staje się częścią ich życia i zaczynają ją porównywać do swoich historii, swojego cierpienia i wypadków, które się dokonują - powiedział Joao Batista.

Pięć lat temu, Lucas bawił się z siostrą i wypadł z okna. Miał uszkodzoną czaszkę i mózg. Lekarze nie dawali mu większych szans. Poproszono o modlitwę siostry Karmelitanki. Jedna z sióstr, podchodząc do tabernakulum znalazła klucz z breloczkiem, na którym byli błogosławieni Franciszek i Hiacynta. Siostra poprosiła, przez ich wstawiennictwo, Boga o cud. Kilka dni po zdarzeniu, chłopiec obudził się i zaczął rozmawiać - po dwóch tygodniach wyszedł ze szpitala. W pełni zdrowy. Ojciec dziecka podkreśla, że wśród lekarzy, którzy orzekali, że przypadek uzdrowienia Lucasa należy uznać za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia, byli zarówno wierzący, jak i ateiści.

W ubiegłym roku papież Franciszek ogłosił świętymi Hiacyntę i Franciszka - pastuszków z Fatimy, którym objawiła się Maryja.

Rodzina z Brazylii przyjechała do Szczecina na Dni Katechetyczne, by dać świadectwo wiary, potem była wizyta w Łagiewnikach, Częstochowie i Warszawie.

W niedzielę z kolei pierwsza rocznica poświęcenia sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie i Lucas wraz z siostrą i rodzicami wezmą udział w uroczystej mszy świętej.

Więcej o historii Lukasa w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali" .
- Szczecin wyrasta do niesamowitej potęgi w świecie poprzez tą wizytę - mówi kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie ks. Marek Maciążek.
Joao Batista, ojciec Lukasa przyznaje, że czuć jedność, kiedy opowiadają świadectwo Lukasa innym ludziom.

Zobacz także

2018-11-18, godz. 19:09 "Powinni poczuć się, że są ważni". Wsparcie dla potrzebujących w Koszalinie W Światowym Dniu Ubogich, w Domu Miłosierdzia w Koszalinie na biednych i samotnych czekały: ciepły posiłek, modlitwa, wsparcie duchowe i pomoc wolontariuszy. » więcej 2018-11-18, godz. 10:23 Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16 Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka. » więcej 2018-11-18, godz. 08:14 Caritas apeluje o wsparcie: niedziela Światowym Dniem Ubogich 6,5 tys. Toreb Miłosierdzia przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowy Dzień Ubogich, który obchodzimy 18 listopada. Każdy może odebrać je w niedzielę w parafiach, ale też wypełnić je żywnością dla… » więcej 2018-11-11, godz. 17:23 Święcenie Dzwonu Niepodległości w szczecińskiej katedrze Największy Dzwon Niepodległości w Polsce „Św. Jan Paweł II” zostanie poświęcony w szczecińskiej katedrze podczas mszy św. za ojczyznę. Liturgii o godzinie 18 ma przewodniczyć abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-ka… » więcej 2018-11-11, godz. 12:57 "Trzeba współpracować, a nie walczyć". Msza w intencji ojczyzny i odsłonięcie pomnika [ZDJĘCIA] Gdy jest wolność i niepodległość, pewnie za mało o niej myślimy i za mało ją chronimy i za mało dziękujemy za nią Bogu - mówił w homilii arcybiskup Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył w niedzielę… » więcej 2018-11-10, godz. 18:46 Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości i w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej 2010 roku, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odprawiono mszę w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. » więcej 2018-11-10, godz. 15:31 Przesłanie papieża z okazji 100-lecia niepodległości Polski W Watykanie opublikowano przesłanie papieża z okazji 100-lecia niepodległości Polski. List Franciszka jest skierowany do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. » więcej 2018-11-04, godz. 17:53 Nowy pomnik i Dzwon Niepodległości na 100. rocznicę w Szczecinie Pomnik „Boże chroń Polskę” i Największy Dzwon Niepodległości w Polsce „Św. Jan Paweł II” na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odsłonięcie pomnika i poświęcenie dzwonu nastąpi w Szczecinie podczas… » więcej 2018-11-02, godz. 18:54 Papież: Dzień Zaduszny to dzień pamięci i nadziei Papież powiedział, że Dzień Zaduszny to dzień pamięci i nadziei na życie wieczne, które można osiągnąć stosując się do nauczania Jezusa. Franciszek odprawił mszę św. na rzymskim cmentarzu laurentyńskim. » więcej 2018-11-02, godz. 08:37 Dzień Zaduszny. Żyjący mogą wiele zrobić dla zmarłych Kościół Rzymskokatolicki obchodzi 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli czas modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu. » więcej
111112113114115116117