Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Marek Maciążek, kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie postanowił, że jest potrzeba, aby Lukas przyjechał do Szczecina i dał świadectwo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Ks. Marek Maciążek, kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie postanowił, że jest potrzeba, aby Lukas przyjechał do Szczecina i dał świadectwo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Cudownie uzdrowiony Lucas z Brazylii opowie swoją historię w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie.
Na spotkanie przyjadą najmłodsi z terenu całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wcześniej o 10 mszy św. będzie przewodniczył biskup Henryk Wejman. Nastąpi też błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka i św. Hiacynty.

Werbista posługujący w Lizbonie ks. Andrzej Fecko zaproponował ks. Markowi Maciążkowi zaproszenie do Polski cudownie uzdrowionego chłopca.

- Szczecin wyrasta do niesamowitej potęgi w świecie poprzez tę wizytę - mówi kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie ks. Marek Maciążek. - To jest świadectwo wiary, które płynie dziś z Zachodniopomorskiego, ze Szczecina, z naszego sanktuarium.

10-letni chłopiec, którego cud uzdrowienia otworzył drogę do kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto, przyjechał do Szczecina z rodziną.

Joao Batista, ojciec Lucasa przyznaje, że czuć jedność, kiedy opowiadają świadectwo Lukasa innym ludziom.

- Patrząc na ich reakcję i na to co się dzieje, to widzę, że oni przyswajają sobie historię Lucasa, ona staje się częścią ich życia i zaczynają ją porównywać do swoich historii, swojego cierpienia i wypadków, które się dokonują - powiedział Joao Batista.

Pięć lat temu, Lucas bawił się z siostrą i wypadł z okna. Miał uszkodzoną czaszkę i mózg. Lekarze nie dawali mu większych szans. Poproszono o modlitwę siostry Karmelitanki. Jedna z sióstr, podchodząc do tabernakulum znalazła klucz z breloczkiem, na którym byli błogosławieni Franciszek i Hiacynta. Siostra poprosiła, przez ich wstawiennictwo, Boga o cud. Kilka dni po zdarzeniu, chłopiec obudził się i zaczął rozmawiać - po dwóch tygodniach wyszedł ze szpitala. W pełni zdrowy. Ojciec dziecka podkreśla, że wśród lekarzy, którzy orzekali, że przypadek uzdrowienia Lucasa należy uznać za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia, byli zarówno wierzący, jak i ateiści.

W ubiegłym roku papież Franciszek ogłosił świętymi Hiacyntę i Franciszka - pastuszków z Fatimy, którym objawiła się Maryja.

Rodzina z Brazylii przyjechała do Szczecina na Dni Katechetyczne, by dać świadectwo wiary, potem była wizyta w Łagiewnikach, Częstochowie i Warszawie.

W niedzielę z kolei pierwsza rocznica poświęcenia sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie i Lucas wraz z siostrą i rodzicami wezmą udział w uroczystej mszy świętej.

Więcej o historii Lukasa w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali" .
- Szczecin wyrasta do niesamowitej potęgi w świecie poprzez tą wizytę - mówi kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie ks. Marek Maciążek.
Joao Batista, ojciec Lukasa przyznaje, że czuć jedność, kiedy opowiadają świadectwo Lukasa innym ludziom.

Zobacz także

2018-03-31, godz. 17:43 "To polska tradycja". Groby Pańskie w szczecińskich kościołach [ZDJĘCIA] We wszystkich kościołach Szczecina powstały Groby Pańskie. Odsłonięto je w Wielki Piątek. » więcej 2018-03-31, godz. 13:55 Wielka Sobota. Czas ciszy i oczekiwania Wielka Sobota to dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie. W kościołach trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół. Wieczorem po zachodzie słońca rozpocznie się najważniejsza część Triduum - Wigilia Paschalna. Na początku odbędzie… » więcej 2018-03-31, godz. 07:15 Dziś Wielka Sobota. W kościołach święcimy pokarmy W Wielką Sobotę przychodzimy do kościołów, w których kapłani błogosławią pokarmy przeznaczone na świąteczny stół. Święcenia odbywają się od rana we wszystkich kościołach. O godzinie 10 w Bazylice Archikatedralnej Caritas… » więcej 2018-03-30, godz. 07:43 Wielki Piątek. "Kościół milczy" Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. W czasie nabożeństwa w kościele czyta się ewangelię opisującą mękę i śmierć Jezusa. » więcej 2018-03-30, godz. 06:14 Noc Konfesjonałów "daje poczucie bezpieczeństwa" [ZDJĘCIA] W blisko 240 kościołach w całej Polsce, w tym kilku w samym Szczecinie odbywały się spowiedzi co najmniej do północy. Były też takie, w których księża spowiadali do 6 rano. » więcej 2018-03-29, godz. 08:36 Nocna spowiedź bez (większych) kolejek Ponad 200 kościołów w całej Polsce, również w Zachodniopomorskiem, bierze udział w Nocy Konfesjonałów. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy. » więcej 2018-03-29, godz. 07:10 Najważniejszy czas dla chrześcijan Rozpoczyna się najważniejszy okres w roku dla chrześcijan. Chrześcijanie zachodni wchodzą w Triduum Paschalne. To trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. » więcej 2018-03-26, godz. 06:44 Pożegnają Dzieci Utracone Pierwszy uroczysty pogrzeb Dzieci Utraconych odbędzie się w poniedziałek w Szczecinie. Uroczystość przy nowo powstałym grobowcu na Cmentarzu Zachodnim przy ulicy Bronowickiej rozpocznie się o godzinie 14. Będzie jej przewodniczył… » więcej 2018-03-18, godz. 19:07 Nagrody za formowanie młodego pokolenia i pamięć o Kresach Laureaci odebrali nagrody im. ks. dra Bolesława Domańskiego. Gala ich wręczenia odbyła się w niedzielę w studiu S1 Radia Szczecin. » więcej 2018-03-18, godz. 18:01 Szczeciński ksiądz zbiera na pompę wody dla afrykańskich dzieci Szczecin pomaga afrykańskim dzieciom. W lutym z kenijskiego Kipsing do Szczecina wrócili księża, katecheci i dziennikarze i od tego czasu trwa zbiórka pieniędzy na pompę wody, która ma obsłużyć tamtejszą szkołę i parafię. » więcej
117118119120121122123