Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Marsz dla Życia w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Marsz dla Życia w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
17. Szczeciński Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę ulicami miasta. To największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci w Polsce.
Co roku ulicami Szczecina maszeruje kilkanaście tysięcy osób - mówi Ania Pleskot z Fundacji Małych Stópek. - Hasło brzmi "Miłość większa niż..." i tak naprawdę każdy uczestnik może odpowiedzieć sobie sam, może dokończyć i sformułować to hasło wedle sytuacji, w której się znajduje, według trudności, z którymi się zmaga, z którymi się boryka. Przez to hasło chcemy też pokazać, że miłość jest naprawdę większa niż te wszystkie sytuacje, niż lęk, niż samotność, niż grzech, niż śmierć. Zostawiamy furtkę otwartą dla wszystkich uczestników po to, żeby zagłębili się w to, czym naprawdę jest miłość i co ona jest w stanie przezwyciężyć.

- Zachęcamy wszystkich, żeby ubrać białą koszulkę i przede wszystkim zabrać swoje rodziny i uzbroić się w radość, bo to wizytówka marszu, który jest radosny i kolorowy - przyznaje ks. Tomasz Kancelarczyk, który stworzył całe wydarzenie. - Oczywiście mamy na uwadze te wszystkie złe sprawy, które dzieją się wokół aborcji. Jesteśmy tego świadomi, tylko uderzamy w ten pozytywny ton tak, żeby to nie strach przed czymś powodował, że ktoś powie "urodzę", tylko jak w tym roku była to miłość.

Co roku w Marszu bierze udział kilkanaście tysięcy osób, co sprawia, że wciąż jest to największa w Polsce manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - Trochę jestem smutny, że to największa manifestacja w obronie życia w Polsce, ale nie dlatego, że jesteśmy na pierwszym miejscu, ale dlatego, że nikt nie chce lub nie może nas wyprzedzić - mówi abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Cieszę się, że ze Szczecina, gdzie jest ciągle echo posługi abp. Kazimierza Majdańskiego, wielkiego obrońcy życia i rodziny, promotora życia i rodziny, że stąd ten głos idzie. Cieszę się z tego, popieram, błogosławię i osobiście też uczestniczę i wszystkich też zapraszamy na tegoroczny Marsz dla Życia.

Marsz wyruszy w niedzielę o 15 sprzed pomnika św. Jana Pawła II z Jasnych Błoni w Szczecinie. Zakończy się w katedrze mszą świętą, podczas której będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. To zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją.

W niedzielę swoim datkiem do puszki będzie też można wspomóc Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Oprócz tego wolontariusze będą zbierać pieluchy przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Trafią one do matek, które najbardziej potrzebują pomocy dla swoich dzieci.

Fundacja Małych Stópek jest organizatorem Marszu, cały rok prowadzi też działalność pro life i wspomaga materialnie, psychicznie i duchowo kobiety, które nosiły się z zamiarem aborcji, by urodziły jednak swoje dzieci.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Trochę jestem smutny, że to największa manifestacja w obronie życia w Polsce, ale nie dlatego, że jesteśmy na pierwszym miejscu, ale dlatego, że nikt nie chce lub nie może nas wyprzedzić - mówi abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-04-03, godz. 11:24 Święconki Jakubowe trafiły do najbardziej potrzebujących Świąteczna pomoc Caritas dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze bezdomni otrzymają Święconkę Jakubową. Początek o godzinie 10. » więcej 2021-04-03, godz. 10:11 Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie. » więcej 2021-04-03, godz. 09:06 Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia. » więcej 2021-04-03, godz. 08:38 Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA] Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze. » więcej 2021-04-02, godz. 13:23 Symbolika Wielkiego Piątku W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. » więcej 2021-04-02, godz. 10:10 Jerozolima - procesja w pandemii Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c… » więcej 2021-04-02, godz. 10:05 Adoracja krzyża w trybie obostrzeń Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5… » więcej 2021-04-02, godz. 08:06 Noc Konfesjonałów. Wspomnienie Jana Pawła II W Wielki Piątek wieczorem w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpocznie się 11. Noc Konfesjonałów. Symbolicznie rozpocznie się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II w 16. rocznicę tego wydarzenia. » więcej 2021-04-02, godz. 06:56 Mija 16. rocznica odejścia Jana Pawła II Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. Jego życie i ponad 26-letni pontyfikat był wyjątkowym darem dla Kościoła w Polsce i na świecie. » więcej 2021-04-02, godz. 06:48 Wielki Piątek w Kościele katolickim Jezus jest w chorych, dlatego jak odmawiam brewiarz lub różaniec to siadam przy łóżku chorego - mówi pallotyn, ks. Andrzej Partika. » więcej
62636465666768