Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Jarmark Jakubowy. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarmark Jakubowy. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 200 wystawców z całej Polski, ale też m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, z Azerbejdżanu i Bułgarii, a na stoiskach produkty regionalne, o które trudno codziennie w zwykłych sklepach. Do tego warsztaty rękodzieła, zabawy dla dzieci, koncerty, zwiedzanie katedry. W czwartek rozpoczyna się Jarmark Jakubowy w Szczecinie.
- Wieczorem w katedrze uroczysty odpust - mówi ks. Maciej Pliszka, prezes Fundacji Dzieło Świętego Jakuba, która jest głównym organizatorem Jarmarku. - A to, co będzie się działo wokół katedry przez najbliższe cztery dni od odpustu, od czwartku do niedzieli, to właśnie towarzyszenie wydarzeń kulturalnych, społecznych, kulinarnych tak, aby ci, którzy przybędą na odpust jako pielgrzymi mogli po mszy św. i wydarzeniach religijnych odpocząć, rozradować się, poczuć się wspólnotą, pobyć razem.

Wystawcy już rozpoczęli przygotowywanie stoisk targowych. - Myślę, że około godziny 12-13 będziemy już gotowi. Jesteśmy już kolejny raz, to tradycja. Jest fajnie, dużo ludzi, klientów. Zapraszamy w czwartek po południu - mówią niektórzy wystawcy.

Jarmark Jakubowy wokół Bazyliki Archikatedralnej potrwa w Szczecinie do niedzieli. A odpust w szczecińskiej katedrze w czwartek o 18.

Od północy w związku z organizacją Jarmarku Jakubowego w Szczecinie w pobliżu katedry zamknięta jest część ulic. Nie da się przejechać Grodzką na odcinku od Tkackiej do Kuśnierskiej, Staromłyńską od Grodzkiej do Końskiego Kieratu oraz przez plac Orła Białego.

Częściowo zmienioną trasą autobusy linii 52 kursują od Wyszyńskiego przez Bramę Portową i aleją Niepodległości zawracając przez Plac Żołnierza. Utrudnienia potrwają do godziny 23 w niedzielę.

Więcej o Jarmarku Jakubowym.
Wieczorem w katedrze uroczysty odpust - mówi ks. Maciej Pliszka, prezes Fundacji Dzieło Świętego Jakuba, która jest głównym organizatorem Jarmarku.
Wystawcy już rozpoczęli przygotowywanie stoisk targowych.

Zobacz także

2018-11-18, godz. 19:09 "Powinni poczuć się, że są ważni". Wsparcie dla potrzebujących w Koszalinie W Światowym Dniu Ubogich, w Domu Miłosierdzia w Koszalinie na biednych i samotnych czekały: ciepły posiłek, modlitwa, wsparcie duchowe i pomoc wolontariuszy. » więcej 2018-11-18, godz. 10:23 Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16 Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka. » więcej 2018-11-18, godz. 08:14 Caritas apeluje o wsparcie: niedziela Światowym Dniem Ubogich 6,5 tys. Toreb Miłosierdzia przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowy Dzień Ubogich, który obchodzimy 18 listopada. Każdy może odebrać je w niedzielę w parafiach, ale też wypełnić je żywnością dla… » więcej 2018-11-11, godz. 17:23 Święcenie Dzwonu Niepodległości w szczecińskiej katedrze Największy Dzwon Niepodległości w Polsce „Św. Jan Paweł II” zostanie poświęcony w szczecińskiej katedrze podczas mszy św. za ojczyznę. Liturgii o godzinie 18 ma przewodniczyć abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-ka… » więcej 2018-11-11, godz. 12:57 "Trzeba współpracować, a nie walczyć". Msza w intencji ojczyzny i odsłonięcie pomnika [ZDJĘCIA] Gdy jest wolność i niepodległość, pewnie za mało o niej myślimy i za mało ją chronimy i za mało dziękujemy za nią Bogu - mówił w homilii arcybiskup Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył w niedzielę… » więcej 2018-11-10, godz. 18:46 Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości i w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej 2010 roku, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odprawiono mszę w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. » więcej 2018-11-10, godz. 15:31 Przesłanie papieża z okazji 100-lecia niepodległości Polski W Watykanie opublikowano przesłanie papieża z okazji 100-lecia niepodległości Polski. List Franciszka jest skierowany do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. » więcej 2018-11-04, godz. 17:53 Nowy pomnik i Dzwon Niepodległości na 100. rocznicę w Szczecinie Pomnik „Boże chroń Polskę” i Największy Dzwon Niepodległości w Polsce „Św. Jan Paweł II” na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odsłonięcie pomnika i poświęcenie dzwonu nastąpi w Szczecinie podczas… » więcej 2018-11-02, godz. 18:54 Papież: Dzień Zaduszny to dzień pamięci i nadziei Papież powiedział, że Dzień Zaduszny to dzień pamięci i nadziei na życie wieczne, które można osiągnąć stosując się do nauczania Jezusa. Franciszek odprawił mszę św. na rzymskim cmentarzu laurentyńskim. » więcej 2018-11-02, godz. 08:37 Dzień Zaduszny. Żyjący mogą wiele zrobić dla zmarłych Kościół Rzymskokatolicki obchodzi 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli czas modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu. » więcej
112113114115116117118