Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia braci szkolnych.
- Neomarksiści niszczą chrześcijański świat poprzez opanowanie instytucji kultury - powiedział brat Tadeusz Ruciński. - Kultura od słowa "cultivare" właśnie ma uprawiać to, co w człowieku najbardziej człowiecze. Przez kilkaset lat Kościół był mecenasem kultury, ale od początku dwudziestego wieku szkoła frankfurcka neomarksizmu zdecydowała, że nie wykrzewią inaczej chrześcijaństwa z Europy, jeśli się nie zabiorą właśnie takim długofalowym, można powiedzieć procesem, tak zwanego marszu przez instytucje i przekaz miał być jak najbardziej antychrześcijański.
Rozmowa z księdzem Tadeuszem Rucińskim w najbliższej, niedzielnej audycji katolickiej „Religia na fali”.
Rozmowa z księdzem Tadeuszem Rucińskim w najbliższej, niedzielnej audycji katolickiej „Religia na fali”.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Kolejna, obrzydliwa profanacja wizerunku Matki Bożej dokładnie pokazuje, że antypolskie środowiska są zdolne do wszystkiego i zbezczeszczą wszystko.
Kościół przez wieki był hamulcowym rozwoju nauki a nie mecenasem kultury. Mnie na przykład obraża to że w strukturach kościoła bezkarnie panoszą się pedofile a polska prokuratura umarza śledztwa jak tylko może. Ale po części rozumiem tą czarną mafię- młodzi widzą co się dzieje, odwracają się od obłudy kościoła to księża muszą krzyczeć głośno by o nich nie zapomniano i rzucano na tacę, choć w sumie jak im zabraknie to Kaczyński z chęcią dorzuci, w końcu to ile państwo daje pieniędzy na kościół jest tajne i być może nigdy tego się nie dowiemy.
W Kościele nie mogą się panoszyć pedofile, ponieważ wśród duchownych, spośród różnych grup społecznych, jest pedofilów najmniej. Jak widać nie wszystkim znane są jezuickie początki edukacji podstawowej i wyższej w Europie, czy fakt, że najobszerniejszym programem studiów w Europie do końca X wieku był program stworzony przez świętego Augustyna. Na dużą skalę pierwsze szkoły były tworzone przy kościołach. A katolickim encyklopedystom zawdzięczamy coś, co dziś nazwane byłoby “nauką popularną”, a bez nich utracilibyśmy całą wiedzę, jaką udało się zachować z popiołów cywilizacji klasycznej.
Zobacz także
2021-04-03, godz. 11:24
Święconki Jakubowe trafiły do najbardziej potrzebujących
Świąteczna pomoc Caritas dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze bezdomni otrzymają Święconkę Jakubową. Początek o godzinie 10.
» więcej
2021-04-03, godz. 10:11
Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa
Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie.
» więcej
2021-04-03, godz. 09:06
Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy
Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia.
» więcej
2021-04-03, godz. 08:38
Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze.
» więcej
2021-04-02, godz. 13:23
Symbolika Wielkiego Piątku
W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa.
» więcej
2021-04-02, godz. 10:10
Jerozolima - procesja w pandemii
Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c…
» więcej
2021-04-02, godz. 10:05
Adoracja krzyża w trybie obostrzeń
Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5…
» więcej
2021-04-02, godz. 08:06
Noc Konfesjonałów. Wspomnienie Jana Pawła II
W Wielki Piątek wieczorem w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpocznie się 11. Noc Konfesjonałów. Symbolicznie rozpocznie się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II w 16. rocznicę tego wydarzenia.
» więcej
2021-04-02, godz. 06:56
Mija 16. rocznica odejścia Jana Pawła II
Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. Jego życie i ponad 26-letni pontyfikat był wyjątkowym darem dla Kościoła w Polsce i na świecie.
» więcej
2021-04-02, godz. 06:48
Wielki Piątek w Kościele katolickim
Jezus jest w chorych, dlatego jak odmawiam brewiarz lub różaniec to siadam przy łóżku chorego - mówi pallotyn, ks. Andrzej Partika.
» więcej