Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dzwon powstał z inicjatywy podkarpackich obrońców życia. źródło: https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek
Dzwon powstał z inicjatywy podkarpackich obrońców życia. źródło: https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek
Dzwon nazwany "Głosem Nienarodzonych" stanie w niedzielę przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wydarzenie pod nazwą "Usłysz" potrwa od południa do godz. 21 i jest organizowane zamiast Marszu dla Życia, który ze względu na obostrzenia epidemiczne nie odbędzie się.
Dzwon powstał z inicjatywy podkarpackich obrońców życia. W ubiegłym roku papież Franciszek pobłogosławił go i podkreślił, że dzwon będzie towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

- Mamy nadzieję, że każdy, kto przyjdzie w tych godzinach na Jasne Błonia, a mieni się obrońcą życia wydobędzie z tego dzwonu dźwięk uderzając jego sercem w kopułę dzwonu tak, aby ten dźwięk był zarazem świadectwem wartości życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Wszystko odbędzie się z zachowaniem obostrzeń epidemicznych.

- Zachęcamy do udziału i mamy nadzieję - nawiązując do słów papieża Franciszka - że dzwon obudzi wiele sumień - wierzy Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek.

To drugi rok, kiedy przez koronawirusa, nie odbędzie się Marsz dla Życia w tradycyjnym formie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Zobacz także

2021-06-23, godz. 20:18 25 lat od historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do Niemiec Mija 25 lat od historycznej, a zarazem ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Niemiec. Jak oceniają niemieckie media, jego wizyta do naszych zachodnich sąsiadów miała szczególne znaczenie. Była pełna symboliki i znakiem wdzięczności… » więcej 2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej 2021-06-03, godz. 17:45 "Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało" Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez… » więcej 2021-06-03, godz. 09:47 "Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary" Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku. » więcej 2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej
3456789