Zamiast "Marszu dla Życia" możliwość osobistego uderzenia w dzwon "Głosu Nienarodzonych".
- Moim zdaniem to super pomysł. Jestem bardzo zadowolona, że Szczecin jest za życiem i że tak dużo osób tutaj dzisiaj jest. - Ta forma jest całkiem fajnie zorganizowana. Jestem z dwójką dzieci. Przyjdźcie i uderzcie, można pokazać też dzieciom, bawią się świetnie, przy okazji warto im wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - mówili szczecinianie.
Adrian Perec, grafik w Fundacji Małych Stópek przypomina sobie sytuację, w której udało mu się przekonać kobietę na forum internetowym, żeby nie dokonywała aborcji.
- Wysłałem jej pamiętam taki filmik na YouTube z usg z szóstego tygodnia, gdzie było wyraźne echo serca tego nienarodzonego dziecka. Ku mojemu zdziwieniu to właściwie wystarczyło żeby dziewczyna zmieniła zdanie. Dużo rozmawiała ze swoją rodziną, rodzina też zmieniła zdanie na temat tej aborcji, przyjęła to życie. Taki drobny gest, wystarczyło usg z szóstego tygodnia. Oczywiście zaoferowałem jej dalszą pomoc, chciałem jej wyprawkę sfinansować z Fundacją Małych Stópek, ale to już nie było potrzebne. Ta rodzina już jej pomogła - mówi Perec.
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi.
- Być człowiekiem obrony życia i to będzie samo przychodziło. Oczywiście mnie, jako księdzu działającemu w Fundacji Małych Stópek przychodzi to bardzo łatwo, ale po prostu wiem jedno, że tych sytuacji w życiu spotykamy tak dużo, w kontekście jakieś rozmowy, wystawy. I myślę po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacja, doświadczenia, przyjdą same - mówi Kancelarczyk.
Kolejka szczecinian ustawia się do tego, żeby zamanifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień. Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
W dzwon "Głosu Nienarodzonych" uderzać można dziś do godziny 21.00.
Dodaj komentarz 2 komentarze
a ja sie pytam dlaczego na tym nielegalnym zgrupowaniu nie pojawila sie policja chyba dlatego ze to fanatycy religijni i wyznawcy pis a widac na zdjeciach i filmie ze nie ma zachowanego dystansu spolecznego i jest na prawie kazdym zdjeciu facet z irokezem na glowie i bez korona szmaty na twarzy wiec mandaty i wnioski do sadu powinny sie pojawic
Dokładnie! Zabijać można na wiele sposobów. Skoro przez brak maseczki możemy zarażać innych, to kim jest osoba, która takiej maseczki nie nosi, albo nosi ją nieprawidłowo? No właśnie. Hipokryzja puka zza ściany.
Zobacz także
2021-05-15, godz. 18:30
Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła"
Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu.
» więcej
2021-05-13, godz. 18:07
Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach
Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach.
» więcej
2021-05-13, godz. 15:05
Kaplica fatimska koło Goleniowa. "Człowiek może opowiedzieć tu historię swojego życia"
13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej…
» więcej
2021-05-13, godz. 07:53
Zamach na papieża i objawienia fatimskie
13 maja mija 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Na życie papieża targnął się Turek Mehmet Ali Agca strzelając na Placu Świętego Piotra. Nigdy jednak nie udało się do końca ustalić wspólników i tła zamachu. Papież uważał…
» więcej
2021-05-06, godz. 07:21
Skazani zbudowali kościół dedykowany Prymasowi Wyszyńskiemu [ZDJĘCIA]
Skazani z zakładu karnego budowali kościół w Chominie, który we wrześniu podczas konsekracji otrzyma za patrona bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
» więcej
2021-05-04, godz. 13:31
Będzie kolejne sanktuarium w regionie
Kościół w Kobylance otrzyma tytuł bł. Stefana Wyszyńskiego i zostanie w nim ustanowione sanktuarium Prymasa Tysiąclecia.
» więcej
2021-05-03, godz. 11:47
Święto maryjne w Kościele katolickim
3 maja w Kościele katolickim to Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Papież Benedykt XV ustanowił uroczystość w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości.
» więcej
2021-05-02, godz. 09:40
Wielkanoc u chrześcijan obrządku wschodniego [WIDEO, ZDJĘCIA]
Pascha, czyli święto Świąt. Chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzą dziś Wielkanoc. Radosne "Chrystus Zmartwychwstał" rozbrzmiewało w niedzielę w wielu językach m.in. w szczecińskiej cerkwi prawosławnej.
» więcej
2021-05-02, godz. 09:31
Zrób lub kup ciasto i pomóż w leczeniu Weroniki [WIDEO, ZDJĘCIA]
Jeśli lubisz i pieczesz ciasta, torty i ciasteczka, to ta prośba jest skierowana do Ciebie - tak na niedzielny kiermasz ciast dla Weroniki zapraszają organizatorzy. Kiermasz potrwa od 8.30 do 15 przy parafii św. Rodziny w Szczecinie, przy…
» więcej
2021-05-01, godz. 12:07
"Wszystko, co najlepsze było u niego". Pogrzeb biskupa Jana Gałeckiego [WIDEO, ZDJĘCIA]
"Kapłaństwo było celem i sensem mojego życia (...) liczne kontakty z laikatem sprawiają mi ogromną radość serca i motywowały do dalszej pracy" - to fragmenty testamentu biskupa Jana Gałeckiego, które usłyszeli w sobotę uczestnicy…
» więcej