Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W Melbourne jest największa Polonia w całej Australii. To około 50 tys. Polaków. Fot. Ks. Mariusz Sokołowski
W Melbourne jest największa Polonia w całej Australii. To około 50 tys. Polaków. Fot. Ks. Mariusz Sokołowski
W Melbourne jest największa Polonia w całej Australii. To około 50 tys. Polaków. Fot. Ks. Mariusz Sokołowski
W Melbourne jest największa Polonia w całej Australii. To około 50 tys. Polaków. Fot. Ks. Mariusz Sokołowski
Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez które przechodzi czwarta fala koronawirusa.
- Znów mamy lockdown - przyznaje ze smutkiem ks. Mariusz Sokołowski. - Licząc już od początku lockdownu, z tamtego roku, wszystkich fal wirusa, to będzie już dwusetny dzień w ciągu całego roku zamknięcia kościoła na klucz. Bardzo trudno mówić kazanie o wartości Eucharystii, o tym jak ważne, żeby przyjmować Komunię Świętą, kiedy po prostu wierni nie mają do tego dostępu.

Ks. Mariusz podkreśla, że wierni w Polsce powinni docenić sytuację, w której sami mogą praktykować wiarę w świątyni.

- Cieszcie się tym, że macie i nigdy tak naprawdę kościoły w Polsce nie były zamknięte, że dziś w Boże Ciało, czy w tych dniach (przyp. red. - oktawa Bożego Ciała) możecie pójść w procesji eucharystycznej po Mszy Św., śpiewać radosne pieśni mówiące o obecności Jezusa w Eucharystii - mówi ks. Sokołowski.

W Melbourne jest największa Polonia w całej Australii. To około 50 tys. Polaków.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-07-25, godz. 08:26 Odpust i rekolekcje w katedrze W niedzielę odpust św. Jakuba. Kiedy uroczystość wypada w niedzielę, mamy Rok Święty Jakubowy. To wiąże się z dodatkowymi przywilejami szczecińskiej katedry. » więcej 2021-07-22, godz. 09:09 Religijny wymiar Jarmarku Jakubowego Rekolekcje jakubowe a na zakończenie odpust parafialny to religijne punkty 12. Jarmarku Jakubowego, który rozpoczyna się w czwartek w Szczecinie. Wokół katedry 250 wystawców z kraju i zagranicy, a w Bazylice Archikatedralnej czas na… » więcej 2021-07-22, godz. 08:16 Rusza Jarmark Jakubowy Smaczne wędliny, sery, miody, produkty regionalne, ale też rękodzieło i koncerty. To dla ciała, a dla ducha - rekolekcje i odpust parafialny. W czwartek rozpoczyna się Jarmark Jakubowy. To 12. edycja imprezy, która tradycyjnie odbywa… » więcej 2021-07-17, godz. 20:13 Katedra doczeka się wizerunku swojego patrona Prawdopodobnie w listopadzie w Bazylice Archikatedralnej pojawi się obraz z wizerunkiem patrona szczecińskiej katedry. » więcej 2021-07-17, godz. 18:04 Jarmark Jakubowy od czwartku w Szczecinie Ponad 250 wystawców z Polski i zagranicy: z Ukrainy, Francji, Litwy, Węgier i Czech weźmie udział w 12 Jarmarku Jakubowym, który rozpocznie się w czwartek w Szczecinie. » więcej 2021-07-15, godz. 09:10 Zapisy na pieszą pielgrzymkę. Są zmiany Trwają zapisy na Szczecińską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Dziennie pątnicy mają do przejścia średnio 35 kilometrów, a cała trasa to ponad 600 kilometrów. » więcej 2021-07-14, godz. 09:10 Wybór między religią, a etyką. Nowy projekt na US Bezpłatne studia podyplomowe z etyki rozpoczną się w nadchodzącym roku akademickim na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2021-07-14, godz. 08:57 Wakacje z Caritas. Nie tylko dla dzieci Dzieci i młodzież wypoczywają na wakacjach z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W sumie to kilkaset osób. » więcej 2021-07-13, godz. 18:27 Procesja i utrudnienia na ulicach Szczecina Kolejnych utrudnień w ruchu powinni spodziewać się we wtorek kierowcy oraz pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej. » więcej 2021-07-05, godz. 08:44 Ruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad stu uczestników jest na trasie Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Cykliści mają do pokonania 600 kilometrów, a w niedzielę planują dojechać przed Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej
3456789