Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Mieszkał 19 lat w Stanach Zjednoczonych. Urodził się koło Los Angeles, w Kalifornii. Po dwóch latach przerwał studia w Ameryce i postanowił zostać zakonnikiem.
Wstąpił do chrystusowców. Jego rodzice pochodzą z Kielc, ale wyemigrowali z dziećmi najpierw do Niemiec, a potem za ocean. Tam urodził się Chris Czapla. Ma 29 lat i w tym roku został księdzem. Posługuje w parafii chrystusowców w Chociwlu.

Ks. Chris Czapla wspomina jak zapytał kiedyś rodziców, czy może pomodlić się ich modlitwą. - Wtedy powiedzieli nie. Że jeszcze nie jestem na to gotowy i to mnie trochę zmotywowało, żebym zaczął więcej się modlić, pogłębiać moją wiarę z Panem Jezusem - wspomina ks. Chris.

Wtedy zaczął chodzić do kościoła codziennie przed szkołą. To zmieniło jego życie i jak sam przyznaje, zakochał się w Mszy Świętej.

Dlaczego dziś młodzi ludzie rzadziej niż kiedyś wybierają kapłaństwo? - Uważam, że żyjemy w czasach, kiedy jest kryzys wiary, kryzys męskości i kryzys odpowiedzialności. Jestem w pierwszej placówce po święceniach i widzę, że większość chłopaków nie mają na co dzień ojców. Ich ojcowie są albo za granicą, ciężko pracują i nie widzą ich, albo żyją w rozbitych rodzinach, albo ojca po prostu nie ma - mówi ks. Czapla.

Misją chrystusowców jest m.in. posługa dla Polonii Zagranicznej.

Historia ks. Chrisa Czapli w audycji katolickiej "Religia na fali" w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-04-03, godz. 10:11 Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie. » więcej 2021-04-03, godz. 09:06 Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia. » więcej 2021-04-03, godz. 08:38 Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA] Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze. » więcej 2021-04-02, godz. 13:23 Symbolika Wielkiego Piątku W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. » więcej 2021-04-02, godz. 10:10 Jerozolima - procesja w pandemii Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c… » więcej 2021-04-02, godz. 10:05 Adoracja krzyża w trybie obostrzeń Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5… » więcej 2021-04-02, godz. 08:06 Noc Konfesjonałów. Wspomnienie Jana Pawła II W Wielki Piątek wieczorem w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpocznie się 11. Noc Konfesjonałów. Symbolicznie rozpocznie się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II w 16. rocznicę tego wydarzenia. » więcej 2021-04-02, godz. 06:56 Mija 16. rocznica odejścia Jana Pawła II Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. Jego życie i ponad 26-letni pontyfikat był wyjątkowym darem dla Kościoła w Polsce i na świecie. » więcej 2021-04-02, godz. 06:48 Wielki Piątek w Kościele katolickim Jezus jest w chorych, dlatego jak odmawiam brewiarz lub różaniec to siadam przy łóżku chorego - mówi pallotyn, ks. Andrzej Partika. » więcej 2021-04-01, godz. 15:52 Liturgia Wielkiego Czwartku w czasie pandemii Sugestie Stolicy Apostolskiej, apel Episkopatu i wspólny komunikat hierarchów kościelnych i rządu do wiernych i proboszczów. Liturgie Wielkiego Tygodnia i Wielkanoc w Kościele odbędą według zaostrzonych rygorów sanitarnych. » więcej
62636465666768