Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Kolegiata w Wolinie. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Kolegiata w Wolinie. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Kilkaset osób modliło się i bawiło do sobotniego wieczoru w Chojnie. Fot. Ks. Wojciech Koladyński
Kilkaset osób modliło się i bawiło do sobotniego wieczoru w Chojnie. Fot. Ks. Wojciech Koladyński
Wolin będzie organizatorem przyszłorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych. Miasto nowego gospodarza ogłoszono podczas tegorocznej edycji ADM-ów. Kilkaset osób modliło się i bawiło do sobotniego wieczoru w Chojnie.
Julia jest z parafii św. Mikołaja Biskupa w Wolinie. Podczas Dni Młodych uczestniczyła w mszach świętych, ale również koncertach. Teraz zachęca do udziału w święcie młodych za rok.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Dni Młodych będą w naszej parafii. W Wolinie mamy pięknie odbudowaną kolegiatę, która po wojnie była zniszczona. Odbywają się w niej teraz msze święte oraz koncerty organowe. Zapraszam na Dni Młodych do Wolina - powiedziała.

Archidiecezjalne Dni Młodych wróciły w trzydniowej formule po czasie pandemii. Kilkaset osób uczestniczyło w kilkudziesięciu warsztatach, od filmowych, po taneczne czy teatralne, w zawodach sportowych, w mszach świętych, koncertach ale przede wszystkim znów mogli wspólnie dzielić się i cieszyć swoją wiarą.
- Jesteśmy zaszczyceni, że Dni Młodych będą w naszej parafii. W Wolinie mamy pięknie odbudowaną kolegiatę, która po wojnie była zniszczona. Odbywają się w niej teraz msze święte oraz koncerty organowe. Zapraszam na Dni Młodych do Wolina - powiedziała.

Zobacz także

2022-09-10, godz. 17:19 "Miłujcie Boga i żyjcie po chrześcijańsku". Pielgrzymka dzieci do sanktuarium w Szczecinie Biskup Virgilio Antunes z Coimbry w Portugalii przewodniczył uroczystej mszy świętej podczas IV Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. » więcej 2022-09-10, godz. 08:23 Rusza IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci W sobotę odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. O 11 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył biskup Virgilio Antunes z Coimbry… » więcej 2022-08-25, godz. 07:43 Odszedł ksiądz Piotr Kilian Zmarł ksiądz Piotr Kilian - poinformowała o tym archidiecezja szczecińsko-kamieńska. » więcej 2022-08-15, godz. 09:11 Ruszyła pielgrzymka "Od Krzyża do Krzyża" 105 osób z całego kraju, w tym 20 małżeństw, wyruszyło w motocyklowej pielgrzymce 'Od Krzyża do Krzyża'. » więcej 2022-08-15, godz. 08:15 "Maryja to najcenniejszy owoc, który dojrzał na polach królestwa Bożego" W poniedziałek w Kościele Katolickim jedna z najważniejszych uroczystości - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. » więcej 2022-08-13, godz. 08:26 Pielgrzymi ze Szczecina dotarli na Jasną Górę 38. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do celu. W sobotę rano, około godz. 8.30 pątnicy stanęli przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej 2022-08-09, godz. 15:02 "Żegnamy charyzmatyczną postać" Żegnamy bardzo zasłużoną postać dla naszego salezjańskiego zgromadzenia, ponieważ był inspektorem, rektorem seminarium, ale także wieloletnim duszpasterzem w naszych strategicznych parafiach w Pile, Słupsku, Bydgoszczy czy Szczecinie… » więcej 2022-08-09, godz. 07:17 Pożegnanie zasłużonego salezjanina We wtorek parafianie, mieszkańcy Szczecina pożegnają zasłużonego dla salezjanów ks. Stanisława Styrnę. Kapłan z 62-letnim stażem zmarł w piątek. » więcej 2022-08-08, godz. 14:51 Mieszkańcy Błądkowa zbudowali przydrożną kapliczkę [ZDJĘCIA] Pierwsza w gminie Dobra przydrożna kapliczka stanęła dokładnie we wsi Błądkowo. Inicjatywa pochodzi od mieszkańców, którzy zmotywowali do działania sołtysa, aby ten zorganizował zbiórkę pieniędzy. » więcej 2022-08-06, godz. 18:07 Papież przyjął na audiencji ambasadora Ukrainy Papież przyjął w sobotę na audiencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Watykan na razie nie poinformował o treści rozmowy, ale komentatorzy domyślają się, że jej tematem była głównie ewentualna wizyta… » więcej
3456789