Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwa rekrutacja do powstającego w Szczecinie Katolickiego Przedszkola "Wojtuś" na Pomorzanach.
Placówkę będzie prowadzić Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Powstaje w budynku po katolickiej podstawówce, która zmieniła lokalizację. Wciąż są wolne miejsca w dwóch grupach: 3 - 4-latków oraz 5 - 6-latków.

Przedszkole to odpowiedź na oczekiwania rodziców. Stawiamy na wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości katolickich. Wprowadzamy też pewną zasadę - mówi Małgorzata Sadownik, dyrektor przedszkola. - Tutoring rodzinny polega na tym, że każda rodzina, która zapisuje swoje dziecko do przedszkola ma swojego opiekuna, czyli tutora. To nie jest tylko opiekun dziecka, ale też opiekun całej rodziny. Zostaje nim nauczyciel, który jest wychowawcą i który w ramach swojej pracy zawodowej wspiera rodziców w wychowaniu dziecka.

Nazwa "Wojtuś" nie jest przypadkowa - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak, wicedyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Związany ze szkołami katolickimi był ksiądz Wojciech Manelski, wieloletni prefekt i wychowawca szkół katolickich w Szczecinie. Przed śmiercią także dyrektor. Zbliża się - już 16 września tego roku - trzynasta rocznica tragicznej śmierci księdza Wojtka. To przedszkole "Wojtuś" będzie też takim żywym pomnikiem.

Przedszkole rozpocznie działalność od września. Więcej o nowej placówce w niedzielnej audycji katolicki "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-12-31, godz. 15:55 "Jego testament z pewnością wniesie dużo światła i bożej mądrości" Papież Benedykt XVI pokazał, jak bardzo umiłował Kościół, całe życie poświęcił dla niego - opowiada ks. dr Paweł Płaczek, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2022-12-31, godz. 14:49 W sobotę i niedzielę zabiją dzwony dla zmarłego papieża Bicie w dzwony przez trzy minuty, msze święte za zamarłego papieża - tak Kościół Szczecińsko-Kamieński ma uczcić Benedykta XVI. Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga skierował słowo do księży w archidiecezj… » więcej 2022-12-31, godz. 14:08 Papież Benedykt XVI cieszył się ogromnym autorytetem W kręgach teologicznych panowała opinia, że jest największym żyjącym teologiem, a mówił w sposób bardzo przystępny i klarowny - wspomina zmarłego papieża seniora ks. Lucjan Chronchol. » więcej 2022-12-31, godz. 13:44 "Benedykt był dla św. Jana Pawła II wsparciem i podporą" Najlepszy przykład współpracy polsko-niemieckiej, człowiek pokory i ogromnej wiary. Tak zmarłego papieża seniora Benedykta XVI wspominają księża i wierni ze Szczecina. » więcej 2022-12-30, godz. 15:15 Święto Świętej Rodziny w Kościele Katolickim Dziś Kościół Katolicki obchodzi Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Ale to także dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Czas, w którym małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. » więcej 2022-12-30, godz. 08:23 2022 w Kościele. Podsumowanie trudnego roku Pomoc kościelnych organizacji Ukrainie, trwający Synod w Kościele i szukanie nowego sposobu dotarcia do wiernych, z których nie wszyscy wrócili do Kościoła po pandemii koronawirusa to niektóre wyzwania, z jakimi przyszło się zmierzyć… » więcej 2022-12-29, godz. 16:08 Metropolita prosi o modlitwę za Benedykta XVI Metropolita szczecińsko-kamieński prosi księży i wiernych o modlitwę w intencji Benedykta XVI. Arcybiskup Andrzej Dzięga zachęca też do odprawiania mszy świętych 'w intencji błagalnej o zachowanie sił i przedłużenie życia Benedykta… » więcej 2022-12-29, godz. 08:40 Czas kolęd. "Bardzo wiele osób zdecydowało się nas zaprosić" Kolęda na zaproszenie to w tym roku często wybierana forma wizyty kapłanów w domach wiernych. Niektóre parafie pozostają przy tradycyjnym sposobie, który był stosowany przed pandemią, czyli od drzwi do drzwi. » więcej 2022-12-28, godz. 18:54 Pogorszył się stan zdrowia Benedykta XVI. Odwiedziny papieża Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI, którego stan zdrowia bardzo się pogorszył. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Watykanu. » więcej 2022-12-25, godz. 09:56 "Przez rodzinę idzie nowa siła dla świata". Bożonarodzeniowe życzenia abp Dzięgi [WIDEO] 'Pochylmy się wszyscy wobec Narodzonego, ucieszmy się i dziękujmy Bogu za dar każdego życia. Od samego poczęcia' - mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński złożył życzenia mieszkańcom regionu. » więcej
1234567