Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwa rekrutacja do powstającego w Szczecinie Katolickiego Przedszkola "Wojtuś" na Pomorzanach.
Placówkę będzie prowadzić Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Powstaje w budynku po katolickiej podstawówce, która zmieniła lokalizację. Wciąż są wolne miejsca w dwóch grupach: 3 - 4-latków oraz 5 - 6-latków.

Przedszkole to odpowiedź na oczekiwania rodziców. Stawiamy na wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości katolickich. Wprowadzamy też pewną zasadę - mówi Małgorzata Sadownik, dyrektor przedszkola. - Tutoring rodzinny polega na tym, że każda rodzina, która zapisuje swoje dziecko do przedszkola ma swojego opiekuna, czyli tutora. To nie jest tylko opiekun dziecka, ale też opiekun całej rodziny. Zostaje nim nauczyciel, który jest wychowawcą i który w ramach swojej pracy zawodowej wspiera rodziców w wychowaniu dziecka.

Nazwa "Wojtuś" nie jest przypadkowa - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak, wicedyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Związany ze szkołami katolickimi był ksiądz Wojciech Manelski, wieloletni prefekt i wychowawca szkół katolickich w Szczecinie. Przed śmiercią także dyrektor. Zbliża się - już 16 września tego roku - trzynasta rocznica tragicznej śmierci księdza Wojtka. To przedszkole "Wojtuś" będzie też takim żywym pomnikiem.

Przedszkole rozpocznie działalność od września. Więcej o nowej placówce w niedzielnej audycji katolicki "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-12-24, godz. 11:13 Zaproszenie na Pasterkę. Transmisja w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Pasterki. Początek Mszy Świętej w szczecińskiej katedrze o północy w Wigilię Bożego Narodzenia. » więcej 2022-12-24, godz. 09:04 Wigilijne spotkanie dla potrzebujących szczecinian. Przygotowano świąteczne paczki Wigilia dla potrzebujących mieszkańców Szczecina i regionu odbędzie się przed Bazyliką Archikatedralną św. Jakuba. Organizatorzy, którymi są parafia katedralna i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, przygotowali pół… » więcej 2022-12-24, godz. 08:25 Symbolika Wigilii. "Z języka łacińskiego oznacza czuwanie" Dziś Wigilia Bożego Narodzenia, która kończy w Kościele okres Adwentu. Po południu w domach rozpoczną się wieczerze wigilijne, które mają swoje niezmienne elementy. » więcej 2022-12-24, godz. 07:29 Osiołek, kozy i nie tylko. Jedyna szczecińska żywa szopka zaprasza W centrum Święta Rodzina, a więc Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus, a wokół zwierzęta. Tak będzie wyglądać jedyna żywa szopka w Szczecinie. » więcej 2022-12-20, godz. 10:57 Zmarł biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zmarł biskup Tadeusz Werno, biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. » więcej 2022-12-16, godz. 13:41 Prezenty dla niepełnosprawnych intelektualnie. Świąteczna akcja "Tak niewiele" Kilka tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną może otrzymać prezenty świąteczne. Wystarczy wziąć udział w akcji 'Tak niewiele'. » więcej 2022-12-12, godz. 07:18 Filmiki na Tik Toku nagrywa z młodzieżą ksiądz z Barlinka Filmiki na Tik Toku nagrywa z młodzieżą ksiądz z Barlinka. To krótkie przekazy, w których pokazują wiarę w Boga, ale nie tylko. Ksiądz Piotr Łosiewski z parafii pod wezwaniem św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Barlinku w ten… » więcej 2022-12-11, godz. 18:10 Szczecińska "Paczuszka dla Maluszka" w całej Polsce Jeszcze do niedawna szczecińska akcja była organizowana tylko na Pomorzu Zachodnim. Teraz 'Paczuszka dla Maluszka' rozciąga się na całą Polskę. » więcej 2022-12-11, godz. 08:47 Niedziela radości w Kościele Dziś w Kościele Niedziela Gaudete, czyli radości. Zawsze przypada w trzecią niedzielę Adwentu. To z kolei w Kościele czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. » więcej 2022-12-02, godz. 10:10 Rymujący Romcio Tomcio w nowej odsłonie Od ponad 20 lat tworzy rymowane opowieści biblijne, teraz nagrał płytę złożoną ze swojej twórczości. Roman Kempiński, pseudonim Romcio Tomcio, skompletował krążek, który już się tłoczy. » więcej
1234567