Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwa rekrutacja do powstającego w Szczecinie Katolickiego Przedszkola "Wojtuś" na Pomorzanach.
Placówkę będzie prowadzić Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Powstaje w budynku po katolickiej podstawówce, która zmieniła lokalizację. Wciąż są wolne miejsca w dwóch grupach: 3 - 4-latków oraz 5 - 6-latków.

Przedszkole to odpowiedź na oczekiwania rodziców. Stawiamy na wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości katolickich. Wprowadzamy też pewną zasadę - mówi Małgorzata Sadownik, dyrektor przedszkola. - Tutoring rodzinny polega na tym, że każda rodzina, która zapisuje swoje dziecko do przedszkola ma swojego opiekuna, czyli tutora. To nie jest tylko opiekun dziecka, ale też opiekun całej rodziny. Zostaje nim nauczyciel, który jest wychowawcą i który w ramach swojej pracy zawodowej wspiera rodziców w wychowaniu dziecka.

Nazwa "Wojtuś" nie jest przypadkowa - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak, wicedyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Związany ze szkołami katolickimi był ksiądz Wojciech Manelski, wieloletni prefekt i wychowawca szkół katolickich w Szczecinie. Przed śmiercią także dyrektor. Zbliża się - już 16 września tego roku - trzynasta rocznica tragicznej śmierci księdza Wojtka. To przedszkole "Wojtuś" będzie też takim żywym pomnikiem.

Przedszkole rozpocznie działalność od września. Więcej o nowej placówce w niedzielnej audycji katolicki "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-10-24, godz. 17:14 Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym [WIDEO, ZDJĘCIA] Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwszy rok studiów rozpoczęło 17 studentów, w tym - 7 kleryków. » więcej 2022-10-22, godz. 11:41 Trwa zbiórka na drugą część filmu, który porwał internautów Tysiące nawróceń, miliony wyświetleń na Youtubie. To wynik filmu 'Powołany', który miał swoją premierę pół roku temu. Autorzy filmu już pracują nad drugą częścią i liczą na wsparcie produkcji. Zbiórka trwa Internecie. » więcej 2022-10-21, godz. 07:19 Na pomoc hospicjom. Finał akcji Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Trzydzieści koncentratorów tlenu trafi do hospicjów stacjonarnych i domowych w Szczecinie oraz domowych w Świnoujściu i Myśliborzu. To finał wrześniowej niedzieli hospicyjnej w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2022-10-20, godz. 11:09 "Spowiedź generalna". Nowy film księdza z naszej archidiecezji 'Spowiedź generalna' to nowa produkcja autorów filmu 'Powołany', który na kanale Youtube miał ponad 2,2 mln odsłon. Tym razem kapłan Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Piotr Śliżewski przedstawia kompendium wiedzy na temat… » więcej 2022-10-19, godz. 13:04 "Niech ten krzyż przypomina też o zwycięstwie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj - mówił w środę podczas kazania w seminarium duchownym w Szczecinie arcybiskup Andrzej Dzięga. » więcej 2022-10-19, godz. 09:58 Rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki 38 lat temu, 19 października 1984 roku, zginął męczeńską śmiercią błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. » więcej 2022-10-18, godz. 12:56 Tajemnice różańcowe na kartkach. Uczniowie namalowali, poczta wydała Młodzież z Wolina wykonała rysunki, a Poczta Polska wydała kartkę okolicznościową. » więcej 2022-10-16, godz. 14:01 22. Dzień Papieski w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Kwesta na edukację zdolnej młodzieży na ulicach Szczecina i festyn rodzinny przy parafii pod wezwaniem św. Jana Bosko - to wydarzenia, które towarzyszą 22. Dniowi Papieskiemu w Szczecinie. » więcej 2022-10-16, godz. 11:59 22. Dzień Papieski w Szczecinie Rodzinny festyn w parafii św. Jana Bosko u salezjanów przy ul. Witkiewicza oraz kwesty na edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z uboższych rodzin w różnych punktach miasta wypełnią 22. Dzień Papieski w Szczecinie. » więcej 2022-10-13, godz. 08:18 Pogrzeb Dzieci Utraconych w Szczecinie [ZDJĘCIA] Pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej (g.9) i msza św. w intencji rodziców po stracie dzieci w kościele św. Stanisława Kostki przy pl. Matki Teresy z Kalkuty (o 18) to dwa wydarzenia, które odbędą się… » więcej
45678910