Był to jeden z punktów obchodów święta Trzech Króli.
Msza rozpoczęła się w piątek, o godz. 12. Niektóre jej części były prowadzone w językach: litewskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Z kolei homilię w języku polskim wygłosił kapłan z Kamerunu Franck Mbida.
- Sama uroczystość jest najlepszym motywem do tego, żeby zorganizować takie spotkanie dla obcokrajowców, którzy mieszkają w naszej społeczności lokalnej. Wymowa tego dnia jest związana z objawieniem Pana Boga obcokrajowcom, bowiem przybywają mędrcy ze Wschodu, żeby oddać pokłon Chrystusowi - tłumaczy ks. Lucjan Chronchol z Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
Jakie zdanie na temat tej nietypowej mszy mają szczecinianie, którzy spotkali się w katedrze?
- Powinno się pokazać, że mieszkają u nas cudzoziemcy, którzy mają prawo tutaj żyć. Tak samo jak Polacy mieszkający za granicą - mówi jedna z uczestniczek mszy.
- Szczecin jest miastem, w którym jest pełno obcokrajowców. Np. studenci, którzy przyjechali z zagranicy. Przecież oni też wierzą w Boga. Nic więc w tym dziwnego, że uczestniczą w takich uroczystościach - tłumaczy kobieta, która wzięła udział w mszy.
Zobacz galerię zdjęć z Mszy Św. dla obcokrajowców.
U chrześcijan Kościołów wschodnich z kolei dziś Wigilia Bożego Narodzenia, które zarówno prawosławni, jak i grekokatolicy obchodzą 7 stycznia według kalendarza juliańskiego.Zobacz program świątecznych nabożeństw w cerkwi greckokatolickiej i prawosławnej.
» więcej
Zobacz także
2017-06-22, godz. 14:42
Skarby dominikanów w ramach projektu Logosfera [ZDJĘCIA]
Wystawa "Skarby dominikanów" stanęła w Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie w ramach projektu Logosfera. Na ekspozycji prezentowane są zbiory szczecińskiego Muzeum Narodowego i Archiwum Państwowego oraz Muzeum Archidiecezjalnego…
» więcej
2017-06-19, godz. 17:26
Nowy szpital rehabilitacyjny w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Dawny Szpital Miejski w Szczecinie od teraz jest Szpitalem Rehabilitacyjnym im. Świętego Karola Boromeusza.
» więcej
2017-06-18, godz. 12:18
Akademicka procesja Bożego Ciała. Studentki sypią kwiaty
Studenci z całego Szczecina wezmą dziś udział w procesji akademickiej Bożego Ciała. To nowa tradycja, którą tworzy Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Brama" w Szczecinie.
» więcej
2017-06-17, godz. 11:28
Sposób na wakacje, czyli rowerem z modlitwą
Blisko 600 kilometrów na dwóch kółkach w tydzień - taki plan mają uczestnicy Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Start zaplanowano 3 lipca, zapisy cały czas trwają.
» więcej
2017-06-13, godz. 09:15
"Świadectwo - piątka z Poznania". Słuchowisko w Radiu Szczecin
We wtorek po Wiadomościach o 22 Radio Szczecin wyemituje słuchowisko "Świadectwo - piątka z Poznania". To historia pięciu wychowanków Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Poznaniu, którzy za walkę w obronie ojczyzny zostali…
» więcej
2017-06-11, godz. 15:15
30 lat po wizycie Jana Pawła II. Szczecin pamięta
Dziękujemy za tamto dotknięcie, obecność, modlitwę, błogosławieństwo, ukierunkowanie i zasiew - mówił w niedzielę w szczecińskiej katedrze abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył mszy św. w 30…
» więcej
2017-06-11, godz. 09:07
Jubileusz arcybiskupa, a także festyny i wystawy w rocznicę wizyty papieża
Msza św. w Bazylice Archikatedralnej z udziałem biskupów całej metropolii, a także rodzinne festyny papieskie to główne punkty obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Szczecinie.
» więcej
2017-06-11, godz. 08:06
Abp Andrzej Dzięga: o rodzinie, wizycie papieża i posłudze bp. Kazimierza Majdańskiego
Jan Paweł II mówił 30 lat temu na Jasnych Błoniach do małżeństw i całych rodzin. Podkreślał też ogromną rolę bp. Kazimierza Majdańskiego. Hierarcha, który wtedy stał na czele Kościoła na Pomorzu Zachodnim miał duży wpływ…
» więcej
2017-06-11, godz. 06:46
Jan Paweł II na Jasnych Błoniach - lat 30 minęło [WIDEO, ZDJĘCIA]
Wtedy spotkaliśmy się z naszym rodakiem, dziś wiemy, że doświadczyliśmy kontaktu ze świętym - tak swoje spotkanie z Janem Pawłem II wspominają Małgorzata i Janusz Modrzejewscy. O euforii, łzach szczęścia i radości, jaka panowała…
» więcej
2017-06-09, godz. 18:30
Abp Dzięga krytycznie na temat prawa o ochronie życia
Polskie prawo dotyczące ochrony życia nie jest optymalne, bo nigdy nie jest optymalne prawo, które jest sprzeczne samo w sobie, w którym jedna norma jest praktycznie przeciwna do drugiej - mówi abp Andrzej Dzięga.
» więcej