Uroczysta msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba w Szczecinie zakończy Jarmark Jakubowy. To ostatnia szansa dla miłośników regionalnych potraw i łowców drobiazgów.
W rozstawionych na pl. Orła Białego straganach swoje produkty prezentuje ponad 200 wystawców z Polski, Niemiec i Litwy.
- Jarmark ma swoich amatorów, którzy uwielbiają takie właśnie jarmarczne i stoiskowe życie - mówi dyrektor artystyczny jarmarku, Jakub Włodarz. - Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie, bo w tym roku oferta jest bardzo bogata.
Jarmarczna niedziela stoi pod znakiem miodu i chleba. Święta tych produktów organizatorzy zapowiedzieli właśnie na dzisiaj.
Jarmark Jakubowy zakończy się w niedzielę uroczystą mszą świętą o godzinie 18 w Bazylice Archikatedralnej. Będzie jej przewodniczył abp Ludwig Schick z Bambergu. To nawiązanie do współpracy kościołów w Bambergu i Szczecinie.
To właśnie benedyktyni z Bambergu obsługiwali kościół św. Jakuba w Szczecinie, który w darze składał im ofiary z miodu i świec woskowych. Dziś zgodnie z tradycją, biskup z Bambergu również otrzyma miód i świece ołtarzowe. Przed mszą, o godz. 16.30 ulicami Szczecina przejdzie korowód jakubowy.
- Chcemy, żeby św. Jakub stał się patronem miasta - podsumowuje jarmark jego organizator, ks. Maciej Pliszka ze szczecińskiej katedry.
Od poniedziałku w katedrze jeszcze rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzą charyzmatyczni ojcowie z Brazylii, a w środę msza św. z okazji odpustu. Będzie jej przewodniczył abp Andrzej Dzięga.
Zobacz zdjęcia z Jarmarku Jakubowego. Zobacz szczegółowy program Jarmarku Jakubowego.
Zobacz także
2017-03-26, godz. 11:32
Chcesz pomóc potrzebującym na święta? Caritas proponuje Skarbonkę Miłosierdzia
Skarbonka Miłosierdzia to pomysł Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na pomoc ludziom ubogim przed świętami.
» więcej
2017-03-25, godz. 20:41
25 lat metropolii. Uroczystości w katedrze [ZDJĘCIA]
Biskupi całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej uczestniczyli w uroczystej mszy św. w 25. rocznicę jej powołania. Nabożeństwu przewodniczył abp Andrzej Dzięga.
» więcej
2017-03-25, godz. 17:50
Ekumeniczne wydarzenie w szczecińskim seminarium
Kopia ikony Matki Bożej Kazańskiej od soboty znajduje się w kościele seminaryjnym w Szczecinie. To obraz, którego historia sięga X wieku. Jan Paweł II nazwał ją Matką Pojednania, bo jej wizerunek łączy wiernych Kościoła Katolickiego…
» więcej
2017-03-25, godz. 12:41
To była największa reforma Kościoła w Polsce
25 lat temu Jan Paweł II specjalną bullą papieską dokonał zmian w organizacji Kościoła w naszym kraju. Powołał również nową metropolię na Pomorzu Zachodnim.
» więcej
2017-03-25, godz. 05:15
Młodzi modlili się całą noc w katedrze [ZDJĘCIA]
Kilkaset młodych osób z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej wzięło udział w nocnym czuwaniu w szczecińskiej katedrze. To był jeden z punktów papieskiej akcji "24 godziny dla Pana".
» więcej
2017-03-24, godz. 11:51
Szczecin przejmuje pomysł papieża. Modlitwa przez 24 godziny
24 godziny modlitwy non stop w szczecińskiej katedrze. Od godziny 18 rozpoczyna się akcja "24 godziny dla Pana", którą zapoczątkował papież Franciszek. Jej celem jest zaproszenie do spowiedzi i okazja do uwielbienia Boga w modlitwie…
» więcej
2017-03-24, godz. 07:27
Świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
W piątek i w sobotę m.in. w szczecińskich supermarketach można pomóc potrzebującym przed świętami. Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas będą zbierać żywność z długim okresem ważności.
» więcej
2017-03-19, godz. 10:12
Miliony na pomoc uchodźcom od darczyńców Caritas
Siedem tysięcy darczyńców z Polski przekazało w sumie około 10 mln zł dla rodzin syryjskich uchodźców w Aleppo i w Libanie. Pomoc Caritas w ramach programu "Rodzina Rodzinie" płynie też z naszego regionu.
» więcej
2017-03-18, godz. 09:45
Pożegnają budowniczego kościoła "pod niebieskim dachem"
Mieszkańcy Szczecina, a przede wszystkim parafianie, pożegnają ks. prałata Zdzisława Garbicza. Pogrzeb budowniczego kościoła "pod niebieskim dachem" odbędzie się w sobotę na Cmentarzu Centralnym.
» więcej
2017-03-12, godz. 11:41
Jerzy Zelnik o swoim nawróceniu: Trzeba nauczyć się dwóch przykazań
Jeżeli człowiek umie odpowiedzieć dobrem na zło, to znaczy, że jest naprawdę mocny - mówi Jerzy Zelnik. Aktor cytuje polskiego papieża i opowiada w Radiu Szczecin historię swojego nawrócenia.
» więcej