Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Historia świętego opowiedziana w trójwymiarowej animacji. Rozpoczęła się produkcja filmu "Max i ja" o św. Maksymilianie Kolbe. Fot. www.facebook.com/DosCorazonesFilms
Historia świętego opowiedziana w trójwymiarowej animacji. Rozpoczęła się produkcja filmu "Max i ja" o św. Maksymilianie Kolbe. Fot. www.facebook.com/DosCorazonesFilms
Historia świętego opowiedziana w trójwymiarowej animacji. Rozpoczęła się produkcja filmu "Max i ja" o św. Maksymilianie Kolbe. Pełnometrażowy film animowany w przyszłym roku trafi do kin.
Franciszkanin był więźniem KL Auschwitz. W 1941 roku po ucieczce z obozu jednego z więźniów komendant zarządził apel, na którym wybrał 10 więźniów i skazał ich na śmierć głodową. Na prośbę o. Maksymiliana Niemcy zgodzili się oszczędzić jednego z więźniów, który miał rodzinę kosztem zakonnika. Ojciec Kolbe zmarł dobity zastrzykiem fenolu.

Starszy mężczyzna opowiada w filmie historię o. Kolbego współczesnemu nastolatkowi. Przykład heroicznej postawy franciszkanina pomaga rozwiązać życiowe problemy młodego bohatera filmu.

Film powstał z osobistej inspiracji Pablo José Barroso. Producent m.in. "Cristiady" kilka lat temu odwiedził były obóz Auschwitz-Birkenau. Scenariusz do filmu napisał Bruce Morris, który wcześniej konsultował się z franciszkanami i zapoznał się z relacjami świadków z pobytu św. Maksymiliana w obozie.

Głosu franciszkaninowi oraz Franciszkowi Gajowniczkowi, za którego o. Kolbe oddał życie, użyczył Piotr Adamczyk.

O. Maksymilian Kolbe został kanonizowany w 1982 roku przez papieża Jana Pawła II. Stał się pierwszym polskim męczennikiem podczas II wojny, który został wyniesiony na ołtarze. Podczas ostatniej wizyty w Polsce papież Franciszek odwiedził w Auschwitz celę św. Maksymiliana.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2019-12-25, godz. 20:04 Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół. » więcej 2019-12-25, godz. 09:44 Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA] Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2019-12-24, godz. 09:38 Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2019-12-24, godz. 08:21 Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin. » więcej 2019-12-24, godz. 08:02 Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś. » więcej 2019-12-24, godz. 07:51 W południe przy katedrze rozpocznie się Wigilia dla potrzebujących Wigilię dla 600 osób przygotowała parafia katedralna, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz indywidualni sponsorzy. » więcej 2019-12-24, godz. 07:43 Betlejem rozpoczyna uroczystości Bożego Narodzenia Tysiące osób będą we wtorek uczestniczyły w uroczystościach Bożego Narodzenia w Betlejem. » więcej 2019-12-24, godz. 07:25 Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku W roku jest Wigilia, która ma dla chrześcijan szczególną wartość. » więcej 2019-12-23, godz. 21:15 Jasna Góra gotowa na świąteczne przyjęcie pielgrzymów Sanktuarium na Jasnej Górze lśni kolorowymi lampkami i jest gotowe na przyjęcie pielgrzymów. » więcej 2019-12-21, godz. 10:58 Koncert z papieskim błogosławieństwem Błogosławieństwo papieża Franciszka ma sobotni koncert w kościele seminaryjnym w Szczecinie. "Missa a Buenos Aires" to utwór argentyńskiego współczesnego kompozytora, Martina Palmieri. » więcej
92939495969798