Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Papież przyjął w sobotę na audiencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Watykan na razie nie poinformował o treści rozmowy, ale komentatorzy domyślają się, że jej tematem była głównie ewentualna wizyta Franciszka w Kijowie.
Papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, którym wracał z pielgrzymki do Kanady, powiedział, że chce pojechać na Ukrainę, ale zależy to od tego, co znajdzie na swoim biurku w Watykanie. Przedtem Franciszek deklarował, że chciałby się spotkać najpierw w Moskwie z prezydentem Putinem, a następnie polecieć do Kijowa.

Szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Gallagher powiedział potem, że papież chce pojechać na Ukrainę bez względu na to, czy zostanie przyjęty w Moskwie. Sugerował, że Franciszek dotarłby do Kijowa pociągiem z Polski lub Rumunii.

Pojawiły się również spekulacje, że papież poleci na Ukrainę albo po drodze albo wracając z kongresu przywódców religijnych w Kazachstanie, który odbędzie się w połowie września.

Zobacz także

2022-11-11, godz. 14:01 "Z patriotyzmu słyną motocykliści, bo sen o wolności pięknie się ziścił" [WIDEO, ZDJĘCIA] Parada ponad 100 motocyklistów zatrzymała się na Jasnych Błoniach. » więcej 2022-11-10, godz. 10:14 Potrzeba koordynatorów do "Paczuszki dla Maluszka" Fundacja Małych Stópek poszukuje koordynatorów 'Paczuszki dla Maluszka'. Zbiórka wystartuje na początek Adwentu, ale już dziś potrzeba osób, które pomogą w jej organizacji. » więcej 2022-11-04, godz. 07:05 BMW u chrystusowców To projekt skierowany do mężczyzn szukających Boga, sensu życia i tych, którzy chcą odkryć swoje powołanie. » więcej 2022-11-03, godz. 13:15 Ze Szczecina na Ukrainę. "Na miejscu trzeba normalnie żyć" Z daleka albo nie widzi się problemu, albo problemy nabrzmiewają bardziej niż na miejscu. A na miejscu trzeba normalnie żyć - przyznaje ks. Marcin Sęk, chrystusowiec. » więcej 2022-11-01, godz. 14:02 Papież: budujcie pokój w codziennym życiu Papież w uroczystość Wszystkich Świętych zachęcił do budowania pokoju w codziennym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2022-11-01, godz. 08:20 Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radosny, choć wiele osób właśnie tego dnia, wspominając swoich bliskich zmarłych, jest pełnych smutku i zadumy. Czy słusznie? » więcej 2022-10-31, godz. 20:58 Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. "Wielkie przeżycie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. Po raz 5. odbyła się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-31, godz. 17:23 Krem z dyni po katolicku. "Przez kuchnię można trafić do duszy" Zamiast drążyć dynię, można ugotować z niej krem, a przy tym wyjaśnić w prosty i przystępny sposób, jak Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i dlaczego nie uznaje Halloween. Zrobił to ks. Piotr Śliżewski… » więcej 2022-10-31, godz. 08:40 Procesja ze Świętymi przejdzie dziś ulicami Szczecina Procesja przejdzie w poniedziałkowy wieczór, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-30, godz. 13:47 Szczecińscy klerycy przyjmują Wypominki Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego - od soboty do 1 listopada - przyjmują na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie Wypominki. Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. » więcej
3456789