Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali » PROSTO Z MOSTU. MŁODZI...EKUMENIZM...BÓG... - miesięcznik…
Fot. Jarosław Cyryl Kaczmarczyk
Fot. Jarosław Cyryl Kaczmarczyk
W majowym numerze wspominamy zmarłego arcybiskupa prawosławnego Jeremiasza. Nasi czytelnicy przeniosą się też do Fatimy, bo w tym roku mija 100 lat od maryjnych objawień. Będziemy też z wizytą na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Meksyku.
Fot. unsplash.com
Fot. unsplash.com
W kwietniu w okresie wielkopostnym, tuż przed Świętami Wielkanocnymi temat numeru to Cierpienie, Nadzieja i Zmartwychwstanie. Będą świadectwa, poszukamy też odpowiedzi na pytanie jaki jest sens cierpienia. Wspominamy zamordowaną w Boliwii polską misjonarkę Helenę Kmieć. Aktor Jerzy Zelnik opowie o swojej historii nawrócenia. Przeniesiemy się też na Alaskę i do Nowego Jorku, gdzie też byli autorzy tekstów naszej gazety.
W marcowym numerze o granicach poprawności politycznej w manifestowaniu wiary na przykładzie dwóch wydarzeń, które miały miejsce w Europie. Relacja z Kanady, jak wiarą przeżywa tamtejsza Polonia. Będzie także o wyjeździe katechetów archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej do Kenii i nowym projekcie szczecińskich dominikanów do młodych, którzy skończyli studia.
Jak Kościół pomaga uchodźcom? Skąd się wzięło duszpasterstwo akademickie w Szczecinie? Pomoc dla dzieci w Kenii. Ekumenizm nad Bałtykiem to niektóre tematy pierwszego numeru w 2017 roku.
Graf. Agnieszka Sawicka
Graf. Agnieszka Sawicka
W ostatnim numerze w 2016 roku o najważniejszych wydarzeniach Kościoła 2016 roku. Zapraszamy na obszerną fotorelację ze Światowych Dni Młodzieży, ale także m.in. relacja z Soboru Wszechprawosławnego i spotkania papieża z luteranami na początek obchodów 500-lecia Reformacji. Będzie także korespondencja z Australii ze spotkania oko w oko z rekinem.
W wakacyjnym numerze m.in. rozmowa ze szczecinianką, która brała udział w nagraniu oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży; świadectwo małżeństwa, które stanęło przed najważniejszym egzaminem w życiu. Relacja z Bliskiego Wschodu o sytuacji prześladowanych chrześcijan. Zapowiedź przyjazdu do Szczecina relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego, a także korespondencja z Rio de Janeiro przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Temat numer to ekologia w kościołach chrześcijańskich.
Graf. Agnieszka Sawicka
Graf. Agnieszka Sawicka
W majowym numerze o muzyce w różnych kościołach chrześcijańskich, a także o nowej posłudze w Kościele Szczecińsko-Kamieńskim - diakonach stałych w Kościele Katolickim. Kim są i czym różnią się od księży? W numerze także relacja z pielgrzymki szczecińskich studentów do Rzymu oraz korespondencja z Sydney o tym, jak Polonia świętowała 3 maja. Będzie też o potrzebie bliskości, a więc psychologiczne spojrzenie na relacje międzyludzkie.
Fot. Agnieszka Sawicka
Fot. Agnieszka Sawicka
Kiedy chrześcijanie wszystkich wyznań będą wspólnie świętować Wielkanoc. Jakie warunki muszą zostać spełnione. Czy jest szansa na stałą datę świąt dla katolików, prawosławnych i protestantów?
Poruszające świadectwo rapera Tau.
Wielkanoc w ekumenicznej wspólnocie Taize. Była tam nasza redakcyjna koleżanka. W tym numerze także śladami Chrystusa, czyli relacja z Jerozolimy i zapowiedź pielgrzymki z trzech stron świata do Berlina.
Będzie także świadectwo uczestnika Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, o mobilnej aplikacji "Adoptuj Życie" i o tym, jak protestanci otwierają się na uczestników ŚDM, którzy wcześniej odwiedzą Pomorze Zachodnie.
Jak Kościoły prawosławny, ewangelicko-augsburski i katolicki podchodzą do tematu aniołów? Kim są anioły? W numerze także relacja z Sydney o tym, jak Polonia przygotowuje się do 1050. rocznicy Chrztu Polski. "Mój Szczecin", czyli osobisty tekst o abp. Kazimierzu Majdańskim w 100. rocznicę jego urodzin. Będzie także o ciekawej inicjatywie studentów medycyny w Duszpasterstwie Akademickim u szczecińskich chrystusowców, a także o musicalu "Nędznicy", spadochroniarstwie i pozdrowieniach kolarzy.
Fot. Agnieszka Sawicka
Fot. Agnieszka Sawicka
W numerze o tym, jak post traktują katolicy, prawosławni i ewangelicy. Przedstawiamy też rady dla nietrenujących, początkujących i nie tylko. W lutowym "PzM..." wywiad z proboszczem prawosławnej parafii w Stargardzie. Wracamy też do spotkania papieża Franciszka z patriarchą prawosławnym Cyrylem i zastanawiamy się z na ile historycznym wydarzeniem mieliśmy do czynienia. Szukamy też odpowiedzi czego szukamy w drugim człowieku, a co tak naprawdę jest ważne w szukaniu "drugiej połówki".
1234567